Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 9 | 674 | 26.94 | 56.09 | 1:25.61 | 1:53.32 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 7 | 673 | 26.73 | 55.97 | 1:24.93 | 1:53.37 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 6 | 629 | 26.76 | 56.10 | 1:25.48 | 1:55.97 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Nicklas Luplau | 1989 | 5 | 594 | 28.08 | 58.27 | 1:28.59 | 1:58.24 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 4 | 584 | 27.45 | 58.08 | 1:29.10 | 1:58.87 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 3 | 581 | 27.66 | 58.12 | 1:28.89 | 1:59.12 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Mads Andersen | 1990 | 2 | 575 | 27.64 | 58.09 | 1:28.67 | 1:59.49 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 1 | 557 | 28.41 | 58.79 | 1:29.36 | 2:00.79 | ||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Mikkel Knudsen | 1990 | 552 | 29.21 | 1:00.61 | 1:31.02 | 2:01.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 538 | 28.31 | 59.03 | 1:30.44 | 2:02.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 492 | 27.81 | 1:00.02 | 1:33.45 | 2:05.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 439 | 29.96 | 1:02.98 | 1:37.21 | 2:10.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 295 | 33.36 | 1:10.79 | 1:49.93 | 2:29.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Lund Hansen | 1992 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 9 | 628 | 27.69 | 57.53 | 1:27.32 | 1:56.06 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 7 | 596 | 27.40 | 57.25 | 1:27.83 | 1:58.08 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 6 | 585 | 28.39 | 58.29 | 1:28.82 | 1:58.84 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 5 | 566 | 26.81 | 57.24 | 1:28.41 | 2:00.11 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 4 | 560 | 27.72 | 58.83 | 1:29.83 | 2:00.54 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 3 | 558 | 28.03 | 58.60 | 1:29.95 | 2:00.70 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | 2 | 556 | 27.94 | 58.96 | 1:30.88 | 2:00.84 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Larsen | 1994 | 1 | 535 | 27.74 | 58.84 | 1:30.20 | 2:02.43 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 527 | 28.23 | 59.19 | 1:30.81 | 2:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 527 | 27.94 | 59.05 | 1:31.12 | 2:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Weis | 1994 | 522 | 28.12 | 59.62 | 1:31.46 | 2:03.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lars Rugsveen | 1994 | 521 | 28.39 | 59.76 | 1:32.05 | 2:03.48 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 515 | 29.18 | 1:00.59 | 1:32.43 | 2:03.96 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 508 | 28.38 | 59.36 | 1:31.69 | 2:04.55 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Nicolas Nord | 1994 | 507 | 29.04 | 1:00.97 | 1:32.88 | 2:04.64 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 504 | 29.25 | 1:01.03 | 1:33.22 | 2:04.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Hopff | 1993 | 487 | 29.33 | 1:01.25 | 1:33.92 | 2:06.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 474 | 29.22 | 1:00.75 | 1:33.77 | 2:07.44 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 443 | 29.50 | 1:02.41 | 1:36.64 | 2:10.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 413 | 30.21 | 1:04.29 | 1:39.97 | 2:13.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Kasper Sørensen | 1994 | 361 | 31.09 | 1:05.72 | 1:43.02 | 2:19.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | 164 | 39.29 | 1:24.96 | 2:11.97 | 3:01.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Christensen | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 9 | 589 | 27.47 | 57.05 | 1:27.76 | 1:58.54 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 7 | 572 | 27.89 | 58.57 | 1:29.23 | 1:59.70 | ||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 6 | 495 | 30.20 | 1:02.35 | 1:34.52 | 2:05.59 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 5 | 470 | 29.58 | 1:02.05 | 1:35.37 | 2:07.78 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 4 | 439 | 30.03 | 1:03.86 | 1:37.96 | 2:10.78 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 3 | 428 | 29.63 | 1:02.19 | 1:37.37 | 2:11.81 | ||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 2 | 420 | 30.49 | 1:03.94 | 1:38.31 | 2:12.67 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 1 | 406 | 29.60 | 1:04.06 | 1:39.65 | 2:14.21 | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 399 | 30.53 | 1:04.68 | 1:40.22 | 2:14.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 376 | 30.52 | 1:05.85 | 1:41.25 | 2:17.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 356 | 31.73 | 1:07.67 | 1:44.41 | 2:20.16 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kasper Winther | 1995 | 348 | 31.92 | 1:08.84 | 1:46.54 | 2:21.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sylvester Andersen | 1995 | 345 | 34.19 | 1:11.23 | 1:46.99 | 2:21.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Buan Helgesen | 1995 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Beck | 1996 | 9 | 531 | 28.07 | 59.19 | 1:31.17 | 2:02.68 | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 7 | 485 | 29.02 | 1:01.12 | 1:34.07 | 2:06.46 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 6 | 446 | 30.19 | 1:04.35 | 1:38.15 | 2:10.08 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 5 | 433 | 30.65 | 1:04.46 | 1:38.21 | 2:11.36 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fredrik Hille | 1996 | 4 | 419 | 29.58 | 1:03.51 | 1:38.71 | 2:12.84 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 3 | 404 | 31.05 | 1:04.85 | 1:39.98 | 2:14.37 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 2 | 398 | 30.49 | 1:05.29 | 1:41.48 | 2:15.06 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | 1 | 381 | 31.35 | 1:06.09 | 1:43.18 | 2:17.13 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Eirik Rugsveen | 1996 | 340 | 33.22 | 1:10.65 | 1:47.20 | 2:22.32 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 327 | 31.34 | 1:07.52 | 1:45.66 | 2:24.28 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Alexander Lennø | 1996 | 326 | 32.94 | 1:10.54 | 1:49.72 | 2:24.40 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Marc Ochsendorf | 1996 | 309 | 33.79 | 1:10.78 | 1:49.42 | 2:27.01 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 278 | 32.59 | 1:11.03 | 1:52.51 | 2:32.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vitus Mathiasen | 1996 | 231 | 36.94 | 1:17.95 | 2:00.14 | 2:41.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Jæger | 1996 | 207 | 36.78 | 1:20.29 | 2:04.61 | 2:47.95 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Jeppe Skaftved | 1996 | 207 | 36.82 | 2:06.03 | 2:48.01 | 2:48.01 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Simon L. Knudsen | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 9 | 452 | 29.94 | 1:03.54 | 1:37.32 | 2:09.49 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Håkon B Lund | 1997 | 7 | 433 | 29.91 | 1:04.33 | 1:38.25 | 2:11.37 | ||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 6 | 408 | 30.48 | 1:04.55 | 1:39.30 | 2:13.97 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 5 | 408 | 29.95 | 1:04.30 | 1:39.30 | 2:14.01 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannik Skov | 1997 | 4 | 401 | 31.33 | 1:06.28 | 1:41.35 | 2:14.79 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | 3 | 392 | 32.36 | 1:07.26 | 1:42.49 | 2:15.76 | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Bach | 1997 | 2 | 372 | 31.72 | 1:07.61 | 1:44.84 | 2:18.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Karlsson | 1997 | 1 | 364 | 31.61 | 1:07.77 | 1:44.76 | 2:19.13 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 332 | 33.31 | 1:10.03 | 1:46.83 | 2:23.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 323 | 32.96 | 1:10.01 | 1:47.68 | 2:24.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 319 | 33.20 | 1:10.72 | 1:49.73 | 2:25.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 276 | 34.30 | 1:13.62 | 1:53.54 | 2:32.64 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 269 | 34.57 | 1:13.94 | 1:54.78 | 2:33.90 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Emil Hougesen | 1997 | 266 | 34.91 | 1:14.91 | 1:55.72 | 2:34.51 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 265 | 35.32 | 1:15.28 | 1:55.64 | 2:34.80 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 233 | 35.42 | 1:17.34 | 2:00.03 | 2:41.45 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 9 | 397 | 30.12 | 1:03.72 | 1:40.11 | 2:15.17 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 7 | 380 | 31.54 | 1:06.43 | 1:42.47 | 2:17.16 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 6 | 368 | 32.38 | 1:07.42 | 1:43.53 | 2:18.71 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 5 | 327 | 34.08 | 1:10.67 | 1:48.02 | 2:24.28 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 4 | 312 | 33.33 | 1:10.45 | 1:49.26 | 2:26.54 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 3 | 292 | 33.88 | 1:13.19 | 1:52.79 | 2:29.75 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Olsen | 1998 | 2 | 259 | 34.11 | 1:14.45 | 1:56.57 | 2:35.99 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 1 | 249 | 35.99 | 1:16.35 | 1:57.61 | 2:38.04 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 237 | 36.21 | 1:17.84 | 2:00.45 | 2:40.64 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Malthe Gilkrog | 1998 | 232 | 35.61 | 1:15.83 | 1:59.06 | 2:41.76 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Emil Bonderup | 1998 | 217 | 37.10 | 1:19.45 | 2:02.84 | 2:45.25 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 215 | 37.81 | 1:20.92 | 2:04.47 | 2:45.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Mathias Kær | 1999 | 203 | 36.86 | 1:21.16 | 2:07.24 | 2:48.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lars Hallberg | 2001 | 193 | 39.40 | 1:23.73 | 2:08.95 | 2:52.05 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 192 | 37.22 | 1:21.42 | 2:07.50 | 2:52.11 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Alexander Dahl | 2000 | 149 | 43.18 | 1:32.51 | 2:21.72 | 3:07.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 148 | 42.03 | 1:31.88 | 2:20.32 | 3:08.03 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Thomas Hille | 1998 | 145 | 43.35 | 1:32.48 | 2:21.87 | 3:09.33 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Andrej Jessen | 2000 | 144 | 40.89 | 1:28.55 | 2:19.18 | 3:09.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Bach | 1998 | 142 | 40.85 | 1:29.08 | 3:10.42 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Simon Hallbäck | 2001 | 139 | 43.67 | 1:33.12 | 2:24.07 | 3:11.86 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 136 | 41.14 | 1:30.90 | 2:22.94 | 3:13.16 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Anders N Pedersen | 1999 | 136 | 42.88 | 1:32.85 | 2:25.39 | 3:13.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 125 | 43.05 | 1:34.76 | 2:28.41 | 3:18.66 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 116 | 44.76 | 1:36.52 | 2:29.81 | 3:23.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 9 | 743 | 29.00 | 59.79 | 1:31.10 | 2:02.75 | Stævnerekord | |
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 7 | 728 | 29.35 | 1:00.74 | 1:32.51 | 2:03.58 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 6 | 698 | 30.49 | 1:02.29 | 1:34.33 | 2:05.34 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 5 | 688 | 29.73 | 1:01.51 | 1:33.77 | 2:05.95 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 4 | 681 | 29.97 | 1:01.95 | 1:34.35 | 2:06.36 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 3 | 563 | 31.65 | 1:05.71 | 1:40.28 | 2:14.60 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Marie Philipsen | 1992 | 2 | 530 | 31.38 | 1:06.36 | 1:41.44 | 2:17.36 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 1 | 502 | 31.50 | 1:06.93 | 1:43.57 | 2:19.91 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 497 | 33.02 | 1:08.89 | 1:45.22 | 2:20.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 484 | 32.06 | 1:07.73 | 1:44.69 | 2:21.63 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Anna Krusell | 1994 | 478 | 32.18 | 1:08.43 | 1:45.27 | 2:22.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Cecilie Jensen | 1994 | 478 | 31.69 | 1:08.16 | 1:45.54 | 2:22.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Julijanne Finmark | 1994 | 394 | 33.81 | 1:11.99 | 1:51.84 | 2:31.61 | |||
Poseidon | ||||||||||
14 | Pernille Rytter | 1994 | 391 | 34.48 | 1:13.21 | 1:52.58 | 2:32.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Henriette Høg | 1994 | 333 | 36.95 | 1:17.46 | 1:59.48 | 2:40.45 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Janni Bach | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 9 | 605 | 31.50 | 1:05.58 | 1:38.68 | 2:11.46 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 7 | 603 | 30.55 | 1:04.35 | 1:38.46 | 2:11.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 6 | 602 | 30.79 | 1:04.06 | 1:38.15 | 2:11.69 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 5 | 594 | 31.48 | 1:05.53 | 1:39.20 | 2:12.28 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 4 | 584 | 30.90 | 1:05.10 | 1:39.89 | 2:13.01 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 3 | 577 | 31.33 | 1:05.15 | 1:39.61 | 2:13.53 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Rasmussen | 1996 | 2 | 571 | 30.91 | 1:06.64 | 1:42.05 | 2:14.04 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 1 | 568 | 31.94 | 1:05.23 | 1:39.52 | 2:14.22 | ||
Poseidon | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 567 | 31.89 | 1:06.52 | 1:41.26 | 2:14.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe B. Thomasen | 1996 | 537 | 31.62 | 1:05.97 | 1:41.34 | 2:16.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 527 | 31.78 | 1:06.43 | 1:42.20 | 2:17.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | 500 | 32.43 | 1:08.27 | 1:44.43 | 2:20.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Cecilie Schmidt | 1995 | 496 | 31.97 | 1:07.59 | 1:44.32 | 2:20.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 488 | 33.54 | 1:08.68 | 1:44.91 | 2:21.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Bjerg | 1996 | 475 | 33.15 | 1:09.39 | 1:46.89 | 2:22.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Marte Stamland | 1996 | 475 | 33.14 | 1:10.09 | 1:47.07 | 2:22.52 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 474 | 33.29 | 1:09.67 | 1:46.49 | 2:22.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elise Fjeldstad | 1995 | 472 | 32.90 | 1:09.97 | 1:46.95 | 2:22.76 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | 469 | 33.23 | 1:09.58 | 1:46.15 | 2:23.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 467 | 32.83 | 1:09.64 | 1:47.68 | 2:23.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Funch | 1995 | 461 | 32.50 | 1:08.94 | 1:46.47 | 2:23.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Maren Mæhre | 1996 | 449 | 33.31 | 1:10.17 | 1:48.57 | 2:25.14 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 442 | 33.69 | 1:10.58 | 1:49.30 | 2:25.99 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
24 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 430 | 33.17 | 1:10.89 | 1:49.15 | 2:27.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 430 | 34.61 | 1:11.66 | 1:49.96 | 2:27.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Nielsen | 1996 | 428 | 35.52 | 1:14.00 | 1:51.42 | 2:27.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Katja Lund Cliff | 1996 | 420 | 32.31 | 1:10.74 | 1:51.45 | 2:28.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Julie Storgaard | 1996 | 406 | 34.49 | 1:12.24 | 1:51.43 | 2:30.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 401 | 34.77 | 1:11.56 | 1:50.95 | 2:30.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Solveig Lund | 1996 | 400 | 34.01 | 1:12.41 | 1:52.19 | 2:30.90 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 394 | 34.43 | 1:13.04 | 1:53.31 | 2:31.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Nanna H Andersen | 1996 | 371 | 34.81 | 1:14.17 | 1:54.93 | 2:34.77 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Julie Ottesen | 1996 | 254 | 39.59 | 1:24.11 | 2:10.64 | 2:55.62 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Hatting | 1996 | DSQ | ingen berøring v/150 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 9 | 541 | 31.14 | 1:06.05 | 1:41.33 | 2:16.40 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 7 | 534 | 31.99 | 1:06.55 | 1:42.09 | 2:17.02 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 6 | 514 | 31.12 | 1:06.11 | 1:42.49 | 2:18.74 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | 5 | 512 | 31.97 | 1:06.76 | 1:43.10 | 2:18.93 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 4 | 491 | 32.92 | 1:08.31 | 1:44.80 | 2:20.96 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Camilla Madsen | 1997 | 3 | 476 | 32.67 | 1:09.09 | 1:46.17 | 2:22.37 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 2 | 455 | 33.50 | 1:10.69 | 1:48.41 | 2:24.56 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Lenette Nielsen | 1997 | 1 | 441 | 33.46 | 1:11.09 | 1:49.35 | 2:26.03 | ||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Maja Jensen | 1997 | 435 | 34.22 | 1:12.19 | 1:49.52 | 2:26.72 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Malvik | 1997 | 431 | 33.68 | 1:10.50 | 1:48.94 | 2:27.13 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Rikke Glinvad | 1997 | 419 | 34.31 | 1:11.74 | 1:50.15 | 2:28.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 381 | 35.56 | 1:14.75 | 1:54.49 | 2:33.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Jordan | 1997 | 369 | 34.83 | 1:14.30 | 1:55.86 | 2:34.96 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 364 | 34.10 | 1:13.52 | 1:55.08 | 2:35.75 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Silje Skogli | 1997 | 352 | 35.65 | 1:15.29 | 1:56.96 | 2:37.42 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 333 | 37.22 | 1:18.36 | 2:00.63 | 2:40.34 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 325 | 37.75 | 1:19.42 | 2:01.23 | 2:41.73 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Line Meldgaard | 1997 | 305 | 38.81 | 1:21.48 | 2:04.32 | 2:45.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Astrid Toft | 1997 | 302 | 38.89 | 1:22.31 | 2:04.62 | 2:45.68 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Hannah Ibsen | 1997 | 294 | 38.80 | 1:21.16 | 2:04.57 | 2:47.21 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Laura Christensen | 1997 | 242 | 39.55 | 1:25.96 | 2:13.44 | 2:58.39 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Maria Ingvardsen | 1997 | 239 | 41.62 | 1:28.16 | 2:16.01 | 2:59.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 230 | 40.40 | 1:26.64 | 2:14.77 | 3:01.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 9 | 519 | 32.85 | 1:08.22 | 1:44.32 | 2:18.34 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 7 | 476 | 32.84 | 1:09.64 | 1:46.69 | 2:22.35 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 6 | 475 | 33.39 | 1:09.06 | 1:46.06 | 2:22.46 | ||
Poseidon | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 5 | 448 | 33.65 | 1:10.54 | 1:48.37 | 2:25.30 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 4 | 445 | 33.81 | 1:11.07 | 1:48.85 | 2:25.56 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Sara Stoebner | 1998 | 3 | 437 | 33.58 | 1:11.10 | 1:49.49 | 2:26.47 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | 2 | 393 | 33.48 | 1:12.21 | 1:52.08 | 2:31.80 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Caroline Birkeland | 1998 | 1 | 390 | 36.04 | 1:14.43 | 1:54.13 | 2:32.12 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 382 | 35.30 | 1:14.65 | 1:55.25 | 2:33.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 347 | 35.31 | 1:15.70 | 1:56.72 | 2:38.19 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 339 | 36.18 | 1:17.14 | 1:58.21 | 2:39.41 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 337 | 36.74 | 1:17.30 | 1:59.26 | 2:39.68 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mathilde Opheim | 1998 | 336 | 34.82 | 1:16.10 | 1:59.28 | 2:39.95 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 329 | 36.76 | 1:18.10 | 2:00.43 | 2:40.96 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Ellen Jespersen | 1998 | 316 | 37.13 | 1:20.21 | 2:03.38 | 2:43.23 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Burmeister | 1998 | 314 | 36.47 | 1:16.80 | 2:00.62 | 2:43.56 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gry Nicolaisen | 1998 | 311 | 36.32 | 1:17.77 | 2:01.86 | 2:44.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 282 | 38.49 | 1:22.05 | 2:07.44 | 2:49.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Louise Heiberg | 1998 | 265 | 39.47 | 1:24.80 | 2:10.53 | 2:53.03 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 246 | 40.54 | 1:25.78 | 2:12.84 | 2:57.41 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 176 | 42.26 | 1:33.89 | 2:27.59 | 3:18.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 9 | 416 | 34.75 | 1:12.61 | 1:51.74 | 2:28.91 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 7 | 398 | 34.32 | 1:12.83 | 1:52.79 | 2:31.13 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 6 | 374 | 34.86 | 1:14.11 | 1:54.86 | 2:34.31 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 5 | 359 | 36.02 | 1:16.76 | 1:57.81 | 2:36.46 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 4 | 346 | 36.29 | 1:16.85 | 1:58.14 | 2:38.40 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 3 | 321 | 35.75 | 1:17.23 | 2:00.70 | 2:42.41 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 2 | 314 | 37.95 | 1:20.60 | 2:03.12 | 2:43.60 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 1 | 313 | 37.22 | 1:18.75 | 2:01.53 | 2:43.67 | ||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Freja Bergmann | 1999 | 269 | 40.64 | 1:26.17 | 2:11.63 | 2:52.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 267 | 37.56 | 1:20.16 | 2:06.79 | 2:52.75 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 249 | 41.05 | 1:26.81 | 2:12.63 | 2:56.79 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 217 | 42.46 | 1:28.89 | 3:04.90 | 3:04.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 217 | 41.77 | 1:31.13 | 2:18.93 | 3:04.91 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | 210 | 41.68 | 1:30.30 | 2:20.59 | 3:07.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 205 | 41.60 | 1:29.43 | 2:19.66 | 3:08.61 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Stine Marie Karlberg | 1999 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 377 | 33.78 | 1:12.95 | 1:54.80 | 2:33.91 | ||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 7 | 329 | 36.64 | 1:18.18 | 2:01.12 | 2:41.11 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | 6 | 312 | 35.35 | 1:17.45 | 2:01.07 | 2:43.94 | ||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 5 | 298 | 38.42 | 1:21.49 | 2:05.16 | 2:46.44 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 4 | 266 | 38.31 | 1:23.15 | 2:09.51 | 2:52.77 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 3 | 262 | 40.48 | 1:26.29 | 2:11.84 | 2:53.74 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 2 | 253 | 39.22 | 1:25.40 | 2:11.30 | 2:55.68 | ||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 1 | 252 | 39.79 | 1:26.32 | 2:13.97 | 2:56.02 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | 244 | 40.66 | 1:26.24 | 2:13.51 | 2:57.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 239 | 40.55 | 1:26.20 | 2:13.53 | 2:59.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 176 | 43.88 | 1:33.65 | 2:25.34 | 3:18.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 161 | 46.74 | 1:39.42 | 2:32.88 | 3:24.28 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 159 | 45.90 | 1:41.02 | 2:34.21 | 3:25.39 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 149 | 48.79 | 1:43.08 | 2:38.76 | 3:29.80 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 04.21.56 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 9 | 639 | 1:02.91 | 2:13.39 | 3:31.80 | 4:33.48 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 7 | 626 | 1:03.02 | 2:14.67 | 3:32.72 | 4:35.28 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 6 | 596 | 1:03.19 | 2:15.14 | 3:37.65 | 4:39.77 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin B. Lund | 1992 | 5 | 514 | 1:06.30 | 2:22.20 | 3:45.64 | 4:54.04 | ||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Kasper Schultz | 1995 | 4 | 510 | 1:07.79 | 2:20.47 | 3:49.05 | 4:54.71 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 3 | 447 | 1:10.43 | 2:30.03 | 3:56.43 | 5:07.94 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | 2 | 434 | 1:10.37 | 2:28.29 | 4:00.09 | 5:11.08 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 1 | 418 | 1:14.49 | 2:38.03 | 4:01.00 | 5:15.01 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 394 | 1:12.80 | 2:35.24 | 4:08.59 | 5:21.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 360 | 1:18.89 | 2:46.15 | 4:16.77 | 5:30.97 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Højberg | 1996 | 343 | 1:11.57 | 2:41.40 | 4:18.51 | 5:36.32 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Gilberg | 1995 | 340 | 1:13.50 | 2:40.32 | 4:20.63 | 5:37.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 332 | 1:23.35 | 2:48.97 | 4:25.56 | 5:40.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marc Ochsendorf | 1996 | 281 | 1:25.46 | 3:01.65 | 4:39.37 | 5:59.55 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Emil Hjermitslev | 1997 | 268 | 1:21.67 | 2:57.79 | 4:40.89 | 6:05.22 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Mathias Kær | 1999 | 170 | 1:54.27 | 3:43.17 | 5:42.16 | 7:05.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Berthelsen | 1999 | 136 | 1:56.79 | 3:51.59 | 5:58.27 | 7:38.42 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Anders N Pedersen | 1999 | 114 | 2:01.34 | 4:05.38 | 6:22.28 | 8:05.81 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Christensen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | En hånd vending fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Intersport |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 04.52.61 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 9 | 696 | 1:07.25 | 2:22.23 | 3:46.07 | 4:54.50 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 674 | 1:07.21 | 2:23.55 | 3:48.61 | 4:57.72 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 6 | 673 | 1:04.02 | 2:21.31 | 3:49.74 | 4:57.93 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 5 | 638 | 1:07.71 | 2:26.62 | 3:53.62 | 5:03.18 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 4 | 592 | 1:12.59 | 2:34.16 | 4:00.52 | 5:10.85 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Moth | 1994 | 3 | 592 | 1:10.67 | 2:32.37 | 4:01.88 | 5:10.94 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Guro Aas | 1996 | 2 | 590 | 1:12.02 | 2:31.06 | 3:58.33 | 5:11.15 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1 | 589 | 1:12.58 | 2:30.74 | 4:00.85 | 5:11.45 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 571 | 1:14.47 | 2:31.65 | 4:00.69 | 5:14.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Elkjær | 1996 | 562 | 1:11.11 | 2:33.38 | 4:06.30 | 5:16.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Østrup | 1997 | 545 | 1:12.12 | 2:30.65 | 4:09.03 | 5:19.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | 531 | 1:14.47 | 2:39.46 | 4:10.45 | 5:22.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tine Christensen | 1996 | 517 | 1:14.77 | 2:43.12 | 4:10.48 | 5:25.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 490 | 1:14.09 | 2:41.94 | 4:14.64 | 5:31.00 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Iben Nielsen | 1994 | 451 | 1:23.80 | 2:54.20 | 4:23.82 | 5:40.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | 443 | 1:21.53 | 2:49.67 | 4:24.91 | 5:42.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 440 | 1:18.47 | 2:43.73 | 4:26.38 | 5:43.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jackie Gade | 1998 | 435 | 1:18.20 | 2:47.84 | 4:27.14 | 5:44.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 417 | 1:24.70 | 2:50.42 | 4:29.49 | 5:49.37 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Sofie Rasmussen | 1999 | 365 | 1:23.73 | 2:56.42 | 4:41.18 | 6:05.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 361 | 1:29.23 | 3:00.46 | 4:45.20 | 6:06.62 | |||
Poseidon | ||||||||||
22 | Anne Jakobsen | 1997 | 299 | 1:32.68 | 3:10.99 | 5:01.97 | 6:30.23 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
23 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 237 | 1:45.00 | 3:22.64 | 5:23.49 | 7:01.69 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kirstine Frandsen | 2001 | 178 | 2:00.03 | 3:54.07 | 6:02.74 | 7:43.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lina Mathilde Leek | 1999 | DSQ | Ej forts. bev. 125m | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | DSQ | flybenspark i bryst | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 9 | 619 | 28.28 | 57.43 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 7 | 572 | 29.07 | 58.97 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 6 | 562 | 29.07 | 59.31 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | 5 | 479 | 29.98 | 1:02.57 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 4 | 475 | 30.39 | 1:02.72 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin B. Lund | 1992 | 3 | 460 | 30.94 | 1:03.40 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 2 | 442 | 30.92 | 1:04.26 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Christoffer Ravn | 1992 | 1 | 420 | 31.29 | 1:05.33 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 376 | 32.92 | 1:07.81 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 9 | 591 | 29.23 | 58.33 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 7 | 586 | 28.76 | 58.49 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 6 | 552 | 28.93 | 59.66 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Nilsson | 1993 | 5 | 534 | 28.87 | 1:00.33 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | David Schön-Svensson | 1993 | 4 | 506 | 29.82 | 1:01.40 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | 3 | 468 | 31.15 | 1:03.02 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 2 | 465 | 30.83 | 1:03.15 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 1 | 461 | 31.20 | 1:03.33 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 444 | 31.42 | 1:04.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Søren Larsen | 1993 | 434 | 30.91 | 1:04.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Weis | 1994 | 403 | 31.94 | 1:06.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Øystein Jørgensen | 1993 | 397 | 32.19 | 1:06.60 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Lars Rugsveen | 1994 | 370 | 32.29 | 1:08.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 370 | 33.23 | 1:08.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 362 | 33.16 | 1:08.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 355 | 33.85 | 1:09.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 327 | 34.03 | 1:11.03 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 326 | 34.73 | 1:11.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Sørensen | 1994 | 310 | 34.76 | 1:12.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Martin Lønstrup | 1993 | 124 | 45.98 | 1:38.15 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 9 | 541 | 29.66 | 1:00.05 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 7 | 487 | 30.34 | 1:02.21 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 6 | 444 | 31.11 | 1:04.14 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Christiansen | 1995 | 5 | 405 | 32.43 | 1:06.16 | ||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | 4 | 403 | 31.09 | 1:06.23 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 3 | 401 | 32.37 | 1:06.36 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 2 | 386 | 33.12 | 1:07.21 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lars Broby Foss | 1995 | 1 | 341 | 33.50 | 1:10.02 | ||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 339 | 34.09 | 1:10.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 301 | 35.30 | 1:13.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 293 | 36.09 | 1:13.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 9 | 466 | 31.17 | 1:03.14 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | 7 | 402 | 32.49 | 1:06.31 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 6 | 380 | 33.06 | 1:07.59 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 5 | 352 | 34.00 | 1:09.31 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fredrik Hille | 1996 | 4 | 341 | 33.70 | 1:10.06 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 3 | 329 | 34.67 | 1:10.90 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik Rugsveen | 1996 | 2 | 301 | 35.24 | 1:12.99 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 1 | 298 | 35.63 | 1:13.31 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Peter Birk | 1996 | 284 | 35.81 | 1:14.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 274 | 36.96 | 1:15.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Lennø | 1996 | 248 | 37.52 | 1:17.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 248 | 37.39 | 1:17.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Lasse Munkholm | 1996 | 228 | 38.77 | 1:20.13 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 221 | 39.84 | 1:20.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 181 | 42.62 | 1:26.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon L. Knudsen | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 9 | 407 | 32.07 | 1:06.04 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 7 | 357 | 33.63 | 1:09.02 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 6 | 323 | 35.97 | 1:11.35 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannik Skov | 1997 | 5 | 291 | 36.41 | 1:13.87 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 4 | 281 | 36.49 | 1:14.75 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 3 | 278 | 36.70 | 1:14.96 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | 2 | 270 | 37.78 | 1:15.71 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | 1 | 252 | 37.74 | 1:17.53 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Dennis Madsen | 1997 | 222 | 39.42 | 1:20.79 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 210 | 39.90 | 1:22.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 197 | 39.90 | 1:24.10 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Simen Halse Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mikkel Engsvang | 1997 | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 9 | 364 | 33.92 | 1:08.57 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 7 | 315 | 34.64 | 1:11.93 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 6 | 305 | 35.37 | 1:12.74 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 5 | 268 | 36.43 | 1:15.91 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Olsen | 1998 | 4 | 243 | 38.90 | 1:18.46 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 3 | 231 | 39.22 | 1:19.79 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 2 | 215 | 39.96 | 1:21.66 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 1 | 209 | 40.01 | 1:22.46 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mads Storgaard | 1998 | 186 | 41.93 | 1:25.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Ludvig Lind | 1998 | 183 | 42.20 | 1:26.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 170 | 42.71 | 1:28.32 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Lars Hallberg | 2001 | 168 | 43.43 | 1:28.67 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Thomas Hille | 1998 | 122 | 48.80 | 1:38.66 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 119 | 49.31 | 1:39.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 118 | 48.34 | 1:39.74 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 115 | 47.28 | 1:40.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Bach | 1998 | 111 | 48.33 | 1:41.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 109 | 48.75 | 1:42.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 109 | 50.44 | 1:42.54 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Rasmus Pedersen | 2000 | 107 | 50.92 | 1:43.24 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Simon Hallbäck | 2001 | 93 | 52.22 | 1:48.00 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Anders N Pedersen | 1999 | 92 | 52.86 | 1:48.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 9 | 729 | 30.34 | 1:01.36 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 7 | 716 | 30.13 | 1:01.73 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 6 | 632 | 31.97 | 1:04.35 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 5 | 626 | 31.09 | 1:04.56 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Frida Börnfors | 1994 | 4 | 521 | 33.56 | 1:08.65 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 3 | 509 | 33.74 | 1:09.19 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 2 | 479 | 34.39 | 1:10.57 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oona Ovesen | 1992 | 1 | 473 | 34.26 | 1:10.91 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 463 | 34.74 | 1:11.39 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Kristin E Johnson | 1993 | 418 | 36.22 | 1:13.88 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Julijanne Finmark | 1994 | 380 | 36.85 | 1:16.25 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | 370 | 37.51 | 1:16.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 358 | 37.79 | 1:17.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Janni Bach | 1994 | 307 | 39.80 | 1:21.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Henriette Høg | 1994 | 295 | 40.55 | 1:22.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Malin Jönsson | 1990 | 259 | 42.83 | 1:26.63 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 252 | 41.94 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marte Stamland | 1996 | 9 | 608 | 32.17 | 1:05.19 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 7 | 591 | 32.07 | 1:05.81 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Ida Gutlic | 1996 | 6 | 561 | 32.44 | 1:06.95 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 5 | 557 | 32.96 | 1:07.13 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 4 | 549 | 32.75 | 1:07.44 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Frederiksen | 1995 | 3 | 530 | 32.74 | 1:08.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 2 | 513 | 33.73 | 1:09.01 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | 1 | 466 | 35.27 | 1:11.26 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Celine Drivsholm | 1996 | 447 | 35.55 | 1:12.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 434 | 35.98 | 1:12.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 426 | 36.27 | 1:13.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Signe B. Thomasen | 1996 | 416 | 36.55 | 1:14.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 406 | 36.17 | 1:14.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cecilie Bjerg | 1996 | 394 | 37.09 | 1:15.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Solveig Lund | 1996 | 378 | 36.54 | 1:16.39 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | 378 | 37.06 | 1:16.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 375 | 37.97 | 1:16.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 375 | 36.91 | 1:16.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Maren Mæhre | 1996 | 370 | 37.33 | 1:16.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 362 | 38.59 | 1:17.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Funch | 1995 | 336 | 39.34 | 1:19.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Nanna H Andersen | 1996 | 333 | 39.70 | 1:19.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Kirstine Feldinger | 1996 | 331 | 39.79 | 1:19.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Ovesen | 1996 | 325 | 38.67 | 1:20.35 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Julie Storgaard | 1996 | 323 | 39.78 | 1:20.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Ida Helene Hustad | 1996 | 307 | 39.52 | 1:21.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Silje I Øyen | 1995 | 272 | 41.06 | 1:25.26 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
28 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 265 | 42.05 | 1:26.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
29 | Line Hatting | 1996 | 246 | 43.35 | 1:28.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 224 | 45.00 | 1:30.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 211 | 44.86 | 1:32.78 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julie Ottesen | 1996 | 210 | 44.62 | 1:32.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Amalie Vinther | 1995 | 182 | 47.42 | 1:37.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DSQ | mere end 15m v/start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 9 | 551 | 33.06 | 1:07.37 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 7 | 460 | 35.14 | 1:11.55 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 6 | 452 | 35.09 | 1:11.98 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Maren Sofie Aske | 1997 | 5 | 389 | 38.27 | 1:15.69 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 4 | 375 | 37.77 | 1:16.58 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rikke Glinvad | 1997 | 3 | 360 | 38.63 | 1:17.64 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 2 | 355 | 37.29 | 1:18.00 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Famestad | 1997 | 1 | 339 | 38.87 | 1:19.21 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 317 | 39.00 | 1:20.99 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 303 | 40.44 | 1:22.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 302 | 40.92 | 1:22.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Line Meldgaard | 1997 | 266 | 42.77 | 1:25.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Astrid Toft | 1997 | 255 | 42.18 | 1:27.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 237 | 44.11 | 1:29.21 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Hannah Ibsen | 1997 | 235 | 44.00 | 1:29.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Laura Christensen | 1997 | 212 | 44.27 | 1:32.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Karoline Nielsen | 1997 | 211 | 44.67 | 1:32.73 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Ingvardsen | 1997 | 209 | 45.11 | 1:33.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Malin Kristine Teisrud | 1997 | DSQ | svøm på mave v/75m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 9 | 451 | 35.35 | 1:12.00 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 7 | 404 | 36.53 | 1:14.71 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 6 | 393 | 37.96 | 1:15.38 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 5 | 375 | 37.82 | 1:16.58 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 4 | 339 | 38.72 | 1:19.22 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 3 | 331 | 38.56 | 1:19.86 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Stoebner | 1998 | 2 | 326 | 39.54 | 1:20.22 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 1 | 307 | 39.64 | 1:21.85 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 303 | 40.04 | 1:22.22 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Jannie Burmeister | 1998 | 301 | 39.69 | 1:22.39 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gry Nicolaisen | 1998 | 297 | 40.00 | 1:22.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 287 | 41.08 | 1:23.73 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 274 | 41.99 | 1:24.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Mikkelsen | 1998 | 273 | 41.60 | 1:25.14 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Opheim | 1998 | 262 | 42.26 | 1:26.27 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
16 | Ellen Jespersen | 1998 | 240 | 43.35 | 1:28.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Heidi Larsen | 1998 | 238 | 44.30 | 1:29.08 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 233 | 45.41 | 1:29.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Martha Moeslund | 1998 | 229 | 43.47 | 1:30.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Louise Heiberg | 1998 | 186 | 46.09 | 1:36.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 171 | 48.65 | 1:39.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Undall-Behrend | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 9 | 330 | 38.62 | 1:19.93 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 7 | 312 | 39.37 | 1:21.47 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 6 | 276 | 42.33 | 1:24.87 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Freja Bergmann | 1999 | 5 | 254 | 43.59 | 1:27.26 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 4 | 238 | 43.67 | 1:29.10 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 3 | 234 | 43.30 | 1:29.60 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 2 | 234 | 44.18 | 1:29.61 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 1 | 202 | 45.72 | 1:34.20 | ||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 200 | 45.45 | 1:34.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Riisberg | 1999 | 185 | 47.32 | 1:36.95 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Maria Ottesen | 1999 | 176 | 47.62 | 1:38.61 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gitta Nielsen | 1999 | 117 | 53.63 | 1:52.90 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | DSQ | ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 9 | 337 | 37.62 | 1:19.40 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 7 | 312 | 37.95 | 1:21.47 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 6 | 301 | 39.31 | 1:22.44 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 5 | 231 | 43.67 | 1:30.05 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 4 | 218 | 45.82 | 1:31.70 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mathiesen | 2000 | 3 | 206 | 46.54 | 1:33.50 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Engsig | 2000 | 2 | 186 | 47.29 | 1:36.71 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 1 | 185 | 45.75 | 1:36.87 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Maria Euström | 2000 | 181 | 47.79 | 1:37.58 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Elena Holmgaard | 2000 | 175 | 1:38.69 | 1:38.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Pallesen | 2000 | 173 | 48.61 | 1:39.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 170 | 48.98 | 1:39.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | 160 | 49.69 | 1:41.76 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 101 | 55.59 | 1:58.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | DSQ | svøm på mave v25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | ej forsat bev. /75m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 9 | 627 | 28.37 | 1:00.77 | 1:33.94 | 2:07.51 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 7 | 552 | 29.76 | 1:03.95 | 1:38.99 | 2:13.00 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Knudsen | 1990 | 6 | 487 | 30.69 | 1:05.82 | 1:42.64 | 2:18.69 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 9 | 594 | 29.14 | 1:02.20 | 1:35.97 | 2:09.79 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 7 | 588 | 29.25 | 1:02.45 | 1:36.09 | 2:10.22 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | 6 | 508 | 30.42 | 1:05.60 | 1:41.18 | 2:16.70 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nicolas Nord | 1994 | 5 | 494 | 30.84 | 1:06.33 | 1:41.64 | 2:18.06 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 4 | 451 | 30.92 | 1:06.52 | 1:43.40 | 2:22.33 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 3 | 408 | 32.14 | 1:08.57 | 1:46.83 | 2:27.10 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Johan Nilsson | 1994 | DSQ | 1 hånd i vending 175 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 9 | 501 | 29.60 | 1:03.87 | 1:39.58 | 2:17.35 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 7 | 491 | 29.51 | 1:03.93 | 1:39.95 | 2:18.33 | ||
Poseidon | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 9 | 440 | 31.45 | 1:07.19 | 1:44.10 | 2:23.49 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 7 | 391 | 32.82 | 1:10.61 | 1:49.69 | 2:29.19 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Højberg | 1996 | 6 | 382 | 32.88 | 1:10.91 | 1:49.85 | 2:30.39 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Max Tellefsen | 1996 | 5 | 204 | 36.63 | 1:23.99 | 2:16.87 | 3:05.42 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 4 | 202 | 39.77 | 1:26.58 | 2:17.21 | 3:05.81 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | 9 | 370 | 32.97 | 1:12.07 | 1:51.72 | 2:31.93 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 7 | 207 | 37.21 | 1:23.18 | 2:12.97 | 3:04.53 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 9 | 274 | 36.15 | 1:19.21 | 2:03.30 | 2:47.92 | ||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Mats Andersen | 2000 | 7 | 213 | 40.77 | 1:28.94 | 2:16.32 | 3:02.69 | ||
Poseidon | ||||||||||
3 | Mathias Kær | 1999 | 6 | 97 | 52.95 | 1:55.54 | 2:57.52 | 3:57.22 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 9 | 657 | 31.72 | 1:06.86 | 1:42.83 | 2:18.95 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | 7 | 601 | 32.40 | 1:08.66 | 1:45.63 | 2:23.13 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nelly Hansson | 1993 | 6 | 570 | 31.87 | 1:08.54 | 1:47.39 | 2:25.68 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 5 | 537 | 31.70 | 1:08.76 | 1:48.50 | 2:28.57 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 4 | 515 | 32.58 | 1:10.08 | 1:50.50 | 2:30.65 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Jensen | 1994 | 3 | 510 | 33.04 | 1:11.32 | 1:51.43 | 2:31.20 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Arberesha Veliqi | 1993 | 2 | 391 | 34.37 | 1:14.87 | 1:59.48 | 2:45.12 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | 1 | 369 | 37.68 | 1:21.66 | 2:05.08 | 2:48.45 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 585 | 32.39 | 1:09.07 | 1:46.74 | 2:24.45 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 7 | 572 | 32.48 | 1:09.25 | 1:47.39 | 2:25.49 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 6 | 562 | 32.66 | 1:10.72 | 1:48.19 | 2:26.40 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 5 | 497 | 34.04 | 1:12.61 | 1:52.06 | 2:32.47 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Blanch | 1996 | 4 | 490 | 34.20 | 1:12.24 | 1:52.31 | 2:33.17 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 3 | 485 | 33.03 | 1:12.20 | 1:52.99 | 2:33.73 | ||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 2 | 461 | 35.14 | 1:15.93 | 1:55.97 | 2:36.37 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 1 | 418 | 34.99 | 1:15.40 | 1:58.07 | 2:41.53 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 414 | 34.06 | 1:14.25 | 1:58.18 | 2:42.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 359 | 37.19 | 1:20.68 | 2:05.89 | 2:49.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katja Lund Cliff | 1996 | 323 | 38.09 | 1:23.81 | 2:11.01 | 2:56.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Tine Christensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 9 | 571 | 32.88 | 1:10.39 | 1:47.94 | 2:25.58 | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 7 | 367 | 35.92 | 1:17.90 | 2:02.05 | 2:48.64 | ||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Maja Jensen | 1997 | 6 | 305 | 38.99 | 1:24.85 | 2:12.73 | 2:59.51 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 5 | 278 | 41.29 | 1:28.30 | 2:16.91 | 3:05.04 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Jordan | 1997 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 9 | 300 | 39.44 | 1:26.22 | 2:13.93 | 3:00.46 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 7 | 259 | 40.00 | 1:29.71 | 2:20.11 | 3:09.50 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 9 | 184 | 46.69 | 1:41.74 | 2:37.70 | 3:32.37 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 7 | 107 | 55.90 | 2:02.04 | 3:09.11 | 4:14.22 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 9 | 611 | 30.84 | 1:05.52 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 7 | 601 | 31.34 | 1:05.91 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 6 | 545 | 31.87 | 1:08.10 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 5 | 497 | 32.78 | 1:10.21 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 4 | 438 | 34.55 | 1:13.20 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 3 | 378 | 35.55 | 1:16.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 9 | 595 | 31.38 | 1:06.13 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | 7 | 562 | 31.45 | 1:07.39 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 6 | 524 | 32.72 | 1:08.99 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anton Persson | 1994 | 5 | 498 | 32.99 | 1:10.14 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mads Larsen | 1994 | 4 | 471 | 32.92 | 1:11.46 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Gerrard | 1994 | 3 | 460 | 34.26 | 1:12.04 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 2 | 415 | 34.73 | 1:14.58 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Daniel Skauge | 1993 | 1 | 371 | 36.03 | 1:17.42 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | 352 | 36.40 | 1:18.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 343 | 37.19 | 1:19.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 341 | 37.50 | 1:19.63 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Oscar Moen | 1994 | 282 | 40.34 | 1:24.85 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 130 | 50.20 | 1:49.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 9 | 494 | 33.30 | 1:10.33 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 7 | 441 | 34.84 | 1:13.05 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | 6 | 439 | 33.84 | 1:13.16 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | 5 | 424 | 34.79 | 1:14.00 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 4 | 415 | 34.48 | 1:14.57 | ||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 3 | 403 | 35.74 | 1:15.29 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Winther | 1995 | 2 | 395 | 35.51 | 1:15.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 1 | 366 | 36.18 | 1:17.74 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 366 | 36.10 | 1:17.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sylvester Andersen | 1995 | 294 | 39.29 | 1:23.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 286 | 39.44 | 1:24.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 271 | 40.50 | 1:25.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 9 | 386 | 36.18 | 1:16.36 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Kaafjord | 1996 | 7 | 378 | 36.80 | 1:16.93 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 6 | 351 | 36.65 | 1:18.82 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 5 | 338 | 37.97 | 1:19.82 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Jæger | 1996 | 4 | 338 | 37.56 | 1:19.83 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Lasse Munkholm | 1996 | 3 | 332 | 37.18 | 1:20.30 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 2 | 299 | 38.92 | 1:23.15 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Hille | 1996 | 1 | 297 | 39.16 | 1:23.32 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Jeppe Skaftved | 1996 | 205 | 44.04 | 1:34.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 185 | 45.68 | 1:37.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 9 | 431 | 34.50 | 1:13.64 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 7 | 421 | 34.79 | 1:14.18 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 6 | 367 | 37.52 | 1:17.69 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 5 | 347 | 37.31 | 1:19.14 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 4 | 339 | 38.35 | 1:19.79 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hougesen | 1997 | 3 | 322 | 38.20 | 1:21.15 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Jacob Pedersen | 1997 | 2 | 305 | 38.60 | 1:22.57 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | 1 | 271 | 39.48 | 1:25.92 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 261 | 41.44 | 1:26.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 225 | 42.49 | 1:31.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Engsvang | 1997 | 167 | 48.71 | 1:40.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Mikkel Pedersen | 1997 | 102 | 53.98 | 1:58.97 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hans Martin Aasheim | 1997 | DSQ | 1 hånd i vendig 100m | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 9 | 313 | 39.76 | 1:21.94 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 7 | 280 | 39.67 | 1:25.02 | ||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 6 | 261 | 41.27 | 1:27.02 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | 5 | 231 | 43.71 | 1:30.69 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | 4 | 207 | 44.54 | 1:33.98 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 3 | 204 | 43.55 | 1:34.51 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 2 | 177 | 46.65 | 1:39.08 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Malthe Gilkrog | 1998 | 1 | 176 | 45.17 | 1:39.15 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 150 | 50.63 | 1:44.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 147 | 49.51 | 1:45.46 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 139 | 50.64 | 1:47.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 134 | 52.46 | 1:48.69 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Felix Glerup | 1999 | 124 | 51.44 | 1:51.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Levisen | 2001 | 118 | 55.20 | 1:53.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Kristian Berthelsen | 1999 | 104 | 56.65 | 1:58.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Anders N Pedersen | 1999 | 102 | 55.02 | 1:58.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 76 | 1:00.92 | 2:11.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Dahl | 2000 | 75 | 1:03.10 | 2:11.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders S. Nielsen | 2000 | 74 | 1:02.53 | 2:12.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Hadle Meyer Storevold | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | 2 flyben i udsvøm | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bech | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 9 | 631 | 34.74 | 1:13.10 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Philipsen | 1992 | 7 | 588 | 36.04 | 1:14.85 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma Jansson | 1994 | 6 | 582 | 35.44 | 1:15.11 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 5 | 556 | 35.71 | 1:16.24 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nathalie Lindborg | 1991 | 4 | 553 | 35.44 | 1:16.38 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 3 | 516 | 37.28 | 1:18.19 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Moth | 1994 | 2 | 477 | 38.28 | 1:20.26 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Lindborg | 1994 | 1 | 438 | 38.05 | 1:22.53 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elin Hemby | 1994 | 428 | 39.13 | 1:23.18 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anna Fransson | 1993 | 420 | 38.85 | 1:23.75 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Iben Nielsen | 1994 | 406 | 40.53 | 1:24.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Kristin E Johnson | 1993 | 374 | 40.46 | 1:27.00 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Arberesha Veliqi | 1993 | 345 | 42.35 | 1:29.36 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 277 | 45.84 | 1:36.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Cecilie M. Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 609 | 35.34 | 1:13.96 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | 7 | 588 | 35.59 | 1:14.83 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 6 | 569 | 36.05 | 1:15.65 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 5 | 562 | 36.19 | 1:15.99 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 4 | 547 | 36.26 | 1:16.68 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Thorstensen | 1996 | 3 | 545 | 36.58 | 1:16.78 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Ida Gutlic | 1996 | 2 | 530 | 36.40 | 1:17.46 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1 | 523 | 36.45 | 1:17.83 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Guro Aas | 1996 | 514 | 36.88 | 1:18.27 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 500 | 37.19 | 1:19.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 488 | 37.67 | 1:19.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 476 | 38.05 | 1:20.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Signe B. Thomasen | 1996 | 473 | 38.01 | 1:20.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 448 | 38.92 | 1:21.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Maja Lundström | 1995 | 434 | 38.88 | 1:22.79 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 431 | 39.11 | 1:23.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Hanna Hinderup | 1996 | 372 | 40.27 | 1:27.21 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 369 | 41.74 | 1:27.42 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
19 | Solveig Lund | 1996 | 361 | 41.40 | 1:28.07 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 359 | 41.72 | 1:28.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Cecilie Schmidt | 1995 | 352 | 41.37 | 1:28.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silje I Øyen | 1995 | 326 | 42.55 | 1:31.07 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 326 | 42.92 | 1:31.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Ovesen | 1996 | 295 | 42.95 | 1:34.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 288 | 44.49 | 1:34.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
26 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 285 | 45.96 | 1:35.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Nanna H Andersen | 1996 | 280 | 45.23 | 1:35.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Ida Helene Hustad | 1996 | 262 | 46.21 | 1:37.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Julie Ottesen | 1996 | 226 | 49.41 | 1:43.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Amalie Vinther | 1995 | 194 | 51.04 | 1:48.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 9 | 516 | 37.11 | 1:18.15 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 7 | 488 | 37.75 | 1:19.66 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 6 | 456 | 38.21 | 1:21.48 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 5 | 414 | 39.99 | 1:24.15 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Malvik | 1997 | 4 | 410 | 40.19 | 1:24.42 | ||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Cecilia Laursen | 1997 | 3 | 399 | 40.52 | 1:25.16 | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Amalie Østrup | 1997 | 2 | 366 | 42.42 | 1:27.64 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 1 | 364 | 41.56 | 1:27.80 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 345 | 42.73 | 1:29.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Silje Skogli | 1997 | 313 | 44.04 | 1:32.31 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ida Køhl Berg | 1997 | 311 | 44.16 | 1:32.50 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 311 | 44.05 | 1:32.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 291 | 44.76 | 1:34.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 267 | 46.14 | 1:37.34 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Hannah Ibsen | 1997 | 253 | 46.97 | 1:39.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Maria Ingvardsen | 1997 | 234 | 48.78 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1997 | 226 | 48.80 | 1:42.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Line Meldgaard | 1997 | 219 | 49.49 | 1:44.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Karoline Nielsen | 1997 | 175 | 53.25 | 1:52.01 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 9 | 521 | 37.00 | 1:17.91 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 7 | 425 | 39.75 | 1:23.39 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 6 | 382 | 41.00 | 1:26.45 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 5 | 364 | 40.99 | 1:27.84 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 4 | 362 | 40.82 | 1:27.99 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 3 | 327 | 43.45 | 1:31.03 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 2 | 307 | 44.35 | 1:32.97 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Caroline Birkeland | 1998 | 1 | 251 | 47.86 | 1:39.38 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 240 | 48.03 | 1:40.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Martha Moeslund | 1998 | 237 | 48.93 | 1:41.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Ida Mikkelsen | 1998 | 223 | 49.34 | 1:43.39 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 212 | 50.68 | 1:45.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 206 | 49.47 | 1:46.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 9 | 384 | 41.39 | 1:26.27 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 7 | 382 | 41.22 | 1:26.40 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 6 | 363 | 41.58 | 1:27.93 | ||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 5 | 327 | 43.32 | 1:31.02 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 4 | 302 | 44.77 | 1:33.50 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 3 | 282 | 46.08 | 1:35.66 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Mathilde Hedemand | 1999 | 2 | 273 | 46.31 | 1:36.71 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 1 | 271 | 45.41 | 1:36.86 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 244 | 46.30 | 1:40.34 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 240 | 47.24 | 1:40.90 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Sofie Poulsen | 1999 | 233 | 48.19 | 1:41.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 192 | 52.24 | 1:48.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 191 | 51.93 | 1:48.80 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 175 | 52.40 | 1:52.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Ottesen | 1999 | 173 | 53.00 | 1:52.60 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gitta Nielsen | 1999 | 152 | 57.06 | 1:57.59 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Freja Bergmann | 1999 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: DagliŽ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 440 | 38.28 | 1:22.43 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 7 | 337 | 42.18 | 1:30.08 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | 6 | 305 | 44.10 | 1:33.11 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Julie Elefsen | 2000 | 5 | 278 | 44.55 | 1:36.08 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 4 | 271 | 46.93 | 1:36.93 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 3 | 233 | 48.53 | 1:41.85 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elena Holmgaard | 2000 | 2 | 215 | 50.38 | 1:44.69 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 1 | 210 | 50.36 | 1:45.47 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | 210 | 50.71 | 1:45.54 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 188 | 52.78 | 1:49.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Pedersen | 2000 | 187 | 51.93 | 1:49.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 164 | 54.71 | 1:54.58 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Tømmergården |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg 2 Elite Svøm Esbjerg 03.30.24 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 653 | 3:31.33 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 26.17 | 53.53 | 53.53 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.48 | 53.97 | 1:47.50 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 25.51 | 53.23 | 2:40.73 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 24.00 | 50.60 | 3:31.33 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 641 | 3:32.55 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mads Christensen | 1994 | 26.32 | 54.25 | 54.25 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.11 | 53.74 | 1:47.99 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.89 | 53.07 | 2:41.06 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 24.47 | 51.49 | 3:32.55 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 636 | 3:33.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.50 | 54.96 | 54.96 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.22 | 52.42 | 1:47.38 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.15 | 52.85 | 2:40.23 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 24.83 | 52.94 | 3:33.17 | ||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | 589 | 3:38.61 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.57 | 55.48 | 55.48 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 26.25 | 54.38 | 1:49.86 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.78 | 54.06 | 2:43.92 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.87 | 54.69 | 3:38.61 | ||||||
5 | Agf Herrer | 0 | 575 | 3:40.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 26.59 | 54.97 | 54.97 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 26.24 | 56.64 | 1:51.61 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 26.26 | 54.84 | 2:46.45 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 26.03 | 53.96 | 3:40.41 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 557 | 3:42.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.96 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.76 | 55.73 | 1:51.68 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.06 | 55.93 | 2:47.61 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 26.00 | 55.14 | 3:42.75 | ||||||
7 | Elverum Sv G1 Sr | 0 | 519 | 3:48.08 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 27.30 | 57.10 | 57.10 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 26.74 | 56.58 | 1:53.68 | ||||||
Martin B. Lund | 1992 | 27.44 | 57.75 | 2:51.43 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 27.13 | 56.65 | 3:48.08 | ||||||
8 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | 495 | 3:51.70 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Eric Hinderup | 1998 | 27.90 | 57.72 | 57.72 | ||||||
Anton Fransson | 1996 | 26.05 | 55.40 | 1:53.12 | ||||||
Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 28.26 | 59.41 | 2:52.53 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 27.99 | 59.17 | 3:51.70 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | 489 | 3:52.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.19 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.21 | 58.96 | 1:57.25 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 28.05 | 58.89 | 2:56.14 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 27.00 | 56.58 | 3:52.72 | ||||||
10 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | 483 | 3:53.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.68 | 1:00.63 | 1:00.63 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 27.72 | 59.15 | 1:59.78 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 27.59 | 57.34 | 2:57.12 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.88 | 56.58 | 3:53.70 | ||||||
11 | S68 Hjørring Hjørring | 0 | 476 | 3:54.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.01 | 58.13 | 58.13 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 26.75 | 56.31 | 1:54.44 | ||||||
Max Tellefsen | 1996 | 28.36 | 59.34 | 2:53.78 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 28.93 | 1:00.97 | 3:54.75 | ||||||
12 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | 450 | 3:59.19 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 27.42 | 57.34 | 57.34 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | 28.49 | 1:00.31 | 1:57.65 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 28.30 | 59.67 | 2:57.32 | ||||||
Nicolai Gerrard | 1994 | 28.87 | 1:01.87 | 3:59.19 | ||||||
13 | Aalborg Herrer 3 | 0 | 428 | 4:03.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 28.54 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.11 | 1:03.35 | 2:03.47 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 29.00 | 1:00.59 | 3:04.06 | ||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 28.18 | 59.19 | 4:03.25 | ||||||
14 | Aalborg Herrer 4 | 0 | 399 | 4:09.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 28.97 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.89 | 1:02.06 | 2:02.41 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 29.48 | 1:00.89 | 3:03.30 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 31.32 | 1:05.76 | 4:09.06 | ||||||
15 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | 390 | 4:10.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 29.19 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.86 | 1:01.96 | 2:03.63 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 30.06 | 1:02.76 | 3:06.39 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 31.08 | 1:04.60 | 4:10.99 | ||||||
16 | Thisted Drenge 1 | 1996 | 386 | 4:11.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 28.74 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 32.01 | 1:06.26 | 2:06.17 | ||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 28.64 | 59.50 | 3:05.67 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 30.36 | 1:06.12 | 4:11.79 | ||||||
17 | Thisted Drenge 2 | 1996 | 309 | 4:31.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Birk | 1996 | 31.52 | 1:07.07 | 1:07.07 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 31.38 | 1:06.16 | 2:13.23 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 32.92 | 1:08.73 | 3:21.96 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 32.79 | 1:09.22 | 4:31.18 | ||||||
18 | Thisted Drenge 3 | 1996 | 234 | 4:57.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.31 | 1:12.26 | 1:12.26 | ||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 33.78 | 1:11.78 | 2:24.04 | ||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 35.85 | 1:14.25 | 3:38.29 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 36.52 | 1:19.09 | 4:57.38 | ||||||
19 | Kristiansand Sa G2 Jr. | 0 | 171 | 5:30.48 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Simen Halse Larsen | 1997 | 30.32 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Julian Sebastian S Klok | 1999 | 41.22 | 1:29.17 | 2:32.66 | ||||||
Thomas Hille | 1998 | 41.19 | 1:28.66 | 4:01.32 | ||||||
Hadle Meyer Storevold | 1999 | 43.11 | 1:29.16 | 5:30.48 | ||||||
20 | Thisted Drenge 4 | 1996 | 88 | 6:51.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Bech | 2000 | 47.81 | 1:44.47 | 1:44.47 | ||||||
Alexander Dahl | 2000 | 43.74 | 1:32.11 | 3:16.58 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 1:38.39 | 4:54.97 | |||||||
Anders S. Nielsen | 2000 | 52.91 | 1:56.80 | 6:51.77 | ||||||
- | Elverum Sv G2 Jr | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg Elite Svøm Esbjerg 03.51.57 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 713 | 3:53.07 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.43 | 56.79 | 56.79 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 27.92 | 59.17 | 1:55.96 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.00 | 58.90 | 2:54.86 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 27.40 | 58.21 | 3:53.07 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 645 | 4:00.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.98 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.68 | 59.90 | 2:01.60 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.05 | 1:00.44 | 3:02.04 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 27.98 | 58.95 | 4:00.99 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 643 | 4:01.20 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.35 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.76 | 1:02.47 | 2:03.38 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 29.19 | 59.89 | 3:03.27 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 27.62 | 57.93 | 4:01.20 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 610 | 4:05.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.75 | 1:02.06 | 1:02.06 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.74 | 1:01.90 | 2:03.96 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 28.76 | 1:00.68 | 3:04.64 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.28 | 1:00.86 | 4:05.50 | ||||||
5 | Horsens Piger 1 | 0 | 589 | 4:08.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.30 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 29.44 | 1:01.11 | 2:04.72 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.62 | 1:02.42 | 3:07.14 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 29.24 | 1:01.29 | 4:08.43 | ||||||
6 | Aalborg Damer 3 | 0 | 567 | 4:11.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Asta Blanch | 1996 | 30.92 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 30.81 | 1:05.07 | 2:08.90 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 29.32 | 1:02.58 | 3:11.48 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 28.78 | 1:00.08 | 4:11.56 | ||||||
7 | Vågsbygd J1 | 0 | 543 | 4:15.29 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Amalie Thorstensen | 1996 | 30.18 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 31.40 | 1:05.17 | 2:07.37 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 30.43 | 1:03.80 | 3:11.17 | ||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 30.33 | 1:04.12 | 4:15.29 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | 493 | 4:23.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 31.18 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 31.76 | 1:06.80 | 2:12.93 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.96 | 1:04.92 | 3:17.85 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 30.85 | 1:05.69 | 4:23.54 | ||||||
9 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 0 | 491 | 4:24.02 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Emilie Valand Sørensen | 1994 | 30.41 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 32.94 | 1:08.93 | 2:13.32 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 30.88 | 1:05.12 | 3:18.44 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 30.99 | 1:05.58 | 4:24.02 | ||||||
10 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 0 | 481 | 4:25.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.15 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.15 | 1:07.74 | 2:14.93 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.96 | 1:08.45 | 3:23.38 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.45 | 1:02.39 | 4:25.77 | ||||||
11 | Vågsbygd J2 | 0 | 469 | 4:27.98 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Maren Sofie Aske | 1997 | 31.95 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Maren Mæhre | 1996 | 31.63 | 1:07.24 | 2:13.93 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 32.01 | 1:07.91 | 3:21.84 | ||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 31.42 | 1:06.14 | 4:27.98 | ||||||
12 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | 462 | 4:29.28 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oona Ovesen | 1992 | 30.29 | 1:03.20 | 1:03.20 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 31.33 | 1:06.10 | 2:09.30 | ||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 32.39 | 1:08.60 | 3:17.90 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 32.78 | 1:11.38 | 4:29.28 | ||||||
13 | Thisted Piger 1 | 1994 | 433 | 4:35.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 30.56 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 32.94 | 1:08.93 | 2:12.11 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 33.69 | 1:10.24 | 3:22.35 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 34.29 | 1:12.79 | 4:35.14 | ||||||
14 | Aalborg Damer 4 | 0 | 420 | 4:38.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 35.02 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 32.39 | 1:08.54 | 2:22.41 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 33.02 | 1:09.67 | 3:32.08 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 31.57 | 1:06.04 | 4:38.12 | ||||||
15 | Smut Damer | 1993 | 387 | 4:45.80 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Julie Levisen | 1997 | 30.06 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Janni Bach | 1994 | 34.91 | 1:13.13 | 2:16.96 | ||||||
Pernille Rytter | 1994 | 32.32 | 1:08.97 | 3:25.93 | ||||||
Anne-Mette Andersen | 1993 | 36.98 | 1:19.87 | 4:45.80 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | 381 | 4:47.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Laura Funch | 1995 | 32.14 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.13 | 1:12.76 | 2:19.50 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 35.51 | 1:13.83 | 3:33.33 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 35.13 | 1:13.85 | 4:47.18 | ||||||
17 | Kristiansand Sa J2 Jr. | 0 | 378 | 4:47.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 32.53 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 34.61 | 1:13.67 | 2:22.04 | ||||||
Heidi Larsen | 1998 | 35.46 | 1:14.02 | 3:36.06 | ||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 35.45 | 1:11.90 | 4:47.96 | ||||||
18 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 0 | 363 | 4:51.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 33.45 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 35.72 | 1:16.61 | 2:26.32 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 34.97 | 1:12.63 | 3:38.95 | ||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 34.93 | 1:12.82 | 4:51.77 | ||||||
19 | Elverum Sv J2 Jr | 0 | 345 | 4:56.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ine Famestad | 1997 | 34.41 | 1:12.86 | 1:12.86 | ||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 36.35 | 1:16.72 | 2:29.58 | ||||||
Ida Jordan | 1997 | 34.87 | 1:13.99 | 3:43.57 | ||||||
Silje Skogli | 1997 | 34.60 | 1:13.42 | 4:56.99 | ||||||
20 | S68 Hjørring 3 Hjørring | 0 | 286 | 5:16.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 37.66 | 1:18.45 | 1:18.45 | ||||||
Line Meldgaard | 1997 | 38.93 | 1:22.51 | 2:40.96 | ||||||
Astrid Toft | 1997 | 36.32 | 1:16.27 | 3:57.23 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 38.54 | 1:18.91 | 5:16.14 | ||||||
21 | Skagen 1 Damer | 1998 | 256 | 5:27.76 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 36.79 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 43.02 | 1:32.15 | 2:48.60 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 41.76 | 1:25.97 | 4:14.57 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.67 | 1:13.19 | 5:27.76 | ||||||
22 | Thisted Piger 2 | 1994 | 256 | 5:27.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 36.01 | 1:16.91 | 1:16.91 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 36.63 | 1:16.25 | 2:33.16 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 42.16 | 1:28.44 | 4:01.60 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 1:26.39 | 5:27.99 | |||||||
23 | Thisted Piger 3 | 1994 | 208 | 5:51.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 43.82 | 1:34.40 | 1:34.40 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 40.60 | 1:23.98 | 2:58.38 | ||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 40.91 | 1:26.26 | 4:24.64 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 42.05 | 1:26.74 | 5:51.38 | ||||||
- | Agf Damer | 0 | DSQ | 1. svømmer forkert | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |