Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nybolig Aalborg Cup | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub.dk | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2012 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 401 | 35.20 | 1:13.55 | 1:52.83 | 2:30.71 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 325 | 37.66 | 1:19.65 | 2:01.91 | 2:41.68 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 320 | 36.07 | 1:18.06 | 2:02.23 | 2:42.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 318 | 36.81 | 1:18.74 | 2:01.59 | 2:42.89 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 316 | 37.41 | 1:20.08 | 2:02.98 | 2:43.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 315 | 36.69 | 1:18.58 | 2:01.87 | 2:43.47 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 275 | 37.26 | 1:21.07 | 2:06.85 | 2:50.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 268 | 37.93 | 1:23.21 | 2:07.76 | 2:52.43 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Linnea Paludan | 2001 | 267 | 39.46 | 1:23.31 | 2:08.78 | 2:52.70 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 262 | 37.40 | 1:21.50 | 2:07.37 | 2:53.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 260 | 39.78 | 1:24.08 | 2:09.68 | 2:54.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 252 | 37.85 | 1:22.01 | 2:10.06 | 2:56.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 222 | 41.56 | 1:29.96 | 2:19.36 | 3:03.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 576 | 31.67 | 1:06.22 | 1:40.67 | 2:13.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 576 | 31.65 | 1:05.70 | 1:40.28 | 2:13.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 490 | 32.34 | 1:07.91 | 1:44.40 | 2:20.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 487 | 32.36 | 1:08.20 | 1:45.05 | 2:21.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 477 | 32.08 | 1:07.69 | 1:45.32 | 2:22.26 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 473 | 32.80 | 1:09.03 | 1:46.21 | 2:22.69 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 464 | 33.63 | 1:09.67 | 1:46.94 | 2:23.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 443 | 34.16 | 1:11.37 | 1:49.79 | 2:25.85 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 438 | 33.68 | 1:10.38 | 1:48.70 | 2:26.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Thomsen | 2000 | 425 | 34.17 | 1:12.87 | 1:51.94 | 2:27.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Olesen | 1999 | 421 | 33.87 | 1:11.54 | 1:50.52 | 2:28.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabella Drest | 1999 | 418 | 33.37 | 1:10.75 | 1:49.62 | 2:28.67 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Hansen | 1999 | 418 | 33.66 | 1:11.35 | 1:50.30 | 2:28.69 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Celina G Winther | 1999 | 407 | 35.79 | 1:14.07 | 1:52.47 | 2:29.96 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Karoline Lehmann | 1999 | 406 | 34.74 | 1:13.13 | 1:51.87 | 2:30.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Johannesen | 1999 | 402 | 33.62 | 1:11.32 | 1:51.52 | 2:30.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 380 | 35.37 | 1:13.65 | 1:53.39 | 2:33.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 376 | 35.33 | 1:14.31 | 1:54.43 | 2:33.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anette Poulsen | 1999 | 372 | 35.62 | 1:14.79 | 1:55.18 | 2:34.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Baraviec | 2000 | 370 | 1:14.62 | 1:55.12 | 2:34.90 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Julie Broekhoff | 1999 | 366 | 36.16 | 1:15.33 | 1:56.31 | 2:35.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 362 | 35.76 | 1:14.79 | 1:55.72 | 2:35.92 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 356 | 36.22 | 1:16.05 | 1:57.36 | 2:36.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | 355 | 35.62 | 1:14.74 | 1:55.80 | 2:37.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Poulsen | 1999 | 347 | 36.66 | 1:15.89 | 1:57.89 | 2:38.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla D. Hansen | 2000 | 328 | 36.62 | 1:17.44 | 2:00.19 | 2:41.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Sigrid Jensen | 1999 | 317 | 37.63 | 1:19.30 | 2:03.29 | 2:43.02 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Nanna Rolle | 2000 | 314 | 36.61 | 1:18.60 | 2:01.82 | 2:43.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 309 | 36.45 | 1:18.48 | 2:02.10 | 2:44.50 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Astrid Yde | 2000 | 307 | 37.98 | 1:19.77 | 2:02.54 | 2:44.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sarah Andersen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 628 | 31.18 | 1:04.35 | 1:37.50 | 2:09.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 613 | 30.85 | 1:04.20 | 1:37.85 | 2:10.90 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 586 | 31.11 | 1:05.25 | 1:39.58 | 2:12.82 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 583 | 31.46 | 1:05.68 | 1:40.15 | 2:13.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 582 | 31.01 | 1:04.56 | 1:38.95 | 2:13.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 577 | 31.47 | 1:05.15 | 1:39.76 | 2:13.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Blanch | 1996 | 572 | 31.73 | 1:05.93 | 1:40.14 | 2:13.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 564 | 30.91 | 1:05.14 | 1:40.01 | 2:14.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 528 | 32.02 | 1:06.41 | 1:41.88 | 2:17.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 520 | 32.10 | 1:06.44 | 1:42.55 | 2:18.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Kristensen | 1998 | 510 | 32.41 | 1:07.38 | 1:43.59 | 2:19.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lenette Nielsen | 1997 | 483 | 32.57 | 1:08.42 | 1:45.09 | 2:21.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 481 | 32.62 | 1:08.53 | 1:45.46 | 2:21.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Mia Kynde | 1994 | 476 | 31.80 | 1:07.86 | 1:45.36 | 2:22.35 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 447 | 33.15 | 1:09.34 | 1:47.20 | 2:25.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 438 | 34.62 | 1:12.40 | 1:49.33 | 2:26.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Charlotte Jensen | 1994 | 437 | 32.66 | 1:08.90 | 1:47.47 | 2:26.55 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 433 | 33.54 | 1:10.22 | 1:48.31 | 2:26.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 425 | 34.00 | 1:11.68 | 1:49.79 | 2:27.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Beck | 1998 | 421 | 35.00 | 1:12.36 | 1:51.10 | 2:28.38 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ida Mikkelsen | 1998 | 413 | 34.58 | 1:13.28 | 1:53.07 | 2:29.25 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maja Jensen | 1997 | 412 | 33.73 | 1:11.32 | 1:50.71 | 2:29.40 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katja Timmermann | 1996 | 407 | 34.28 | 1:13.01 | 1:52.31 | 2:30.04 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 403 | 35.08 | 1:14.06 | 1:53.09 | 2:30.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 393 | 34.54 | 1:13.60 | 1:53.19 | 2:31.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Thale Berggren | 1997 | 379 | 34.47 | 1:13.51 | 1:54.12 | 2:33.64 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 354 | 34.72 | 1:14.25 | 1:55.62 | 2:37.18 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 438 | 30.70 | 1:04.23 | 1:38.25 | 2:10.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 420 | 30.12 | 1:03.12 | 1:38.15 | 2:12.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 410 | 31.02 | 1:04.57 | 1:39.37 | 2:13.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 351 | 32.01 | 1:08.66 | 1:45.99 | 2:20.92 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 347 | 32.83 | 1:09.14 | 1:46.25 | 2:21.37 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 2000 | 342 | 32.50 | 1:08.89 | 1:46.55 | 2:22.05 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Johan Reimer | 2000 | 322 | 32.38 | 1:09.04 | 1:47.47 | 2:25.01 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 305 | 34.22 | 1:12.36 | 1:50.35 | 2:27.63 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 291 | 34.97 | 1:14.35 | 1:52.99 | 2:29.99 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | 272 | 35.57 | 1:14.35 | 1:54.19 | 2:33.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 271 | 34.49 | 1:13.25 | 1:53.57 | 2:33.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anders Meldgaard | 2000 | 263 | 36.25 | 1:15.91 | 1:56.60 | 2:35.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alexander Stær | 2001 | 251 | 36.18 | 1:16.09 | 1:57.49 | 2:37.44 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 250 | 33.95 | 1:14.01 | 1:57.32 | 2:37.80 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 249 | 34.66 | 1:15.39 | 1:57.35 | 2:38.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Magnus Lerche | 1999 | 241 | 36.62 | 1:17.45 | 1:59.60 | 2:39.61 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anton Løvgren | 1999 | 239 | 36.25 | 1:17.24 | 1:59.58 | 2:40.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Artúr Jegezi | 2002 | 236 | 36.96 | 1:16.99 | 1:59.60 | 2:40.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 223 | 37.96 | 1:20.64 | 2:02.55 | 2:43.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 222 | 36.12 | 1:18.21 | 2:02.01 | 2:44.01 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Thomas Schiby | 2001 | 219 | 37.74 | 1:20.81 | 2:04.16 | 2:44.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rune Nørgaard | 2000 | 217 | 38.86 | 1:21.80 | 2:04.95 | 2:45.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Malthe Levisen | 2001 | 216 | 37.71 | 1:21.08 | 2:04.38 | 2:45.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Thomas Gosvig | 1999 | 201 | 38.36 | 1:22.22 | 2:07.13 | 2:49.70 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | August Krebs Hessellund | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Tobias Kornum | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 590 | 27.17 | 57.28 | 1:27.85 | 1:58.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 524 | 28.83 | 59.60 | 1:31.75 | 2:03.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 520 | 28.05 | 59.30 | 1:31.47 | 2:03.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 485 | 29.01 | 1:01.09 | 1:33.65 | 2:06.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 457 | 29.97 | 1:02.39 | 1:35.60 | 2:09.01 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 454 | 29.28 | 1:01.88 | 1:35.78 | 2:09.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 452 | 29.80 | 1:02.36 | 1:35.86 | 2:09.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emil Hjermitslev | 1997 | 451 | 29.56 | 1:03.10 | 1:36.90 | 2:09.58 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 442 | 29.56 | 1:02.97 | 1:36.79 | 2:10.41 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Phillip Winther | 1997 | 442 | 28.45 | 1:00.17 | 1:34.84 | 2:10.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 439 | 29.44 | 1:02.60 | 1:36.71 | 2:10.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 439 | 30.21 | 1:03.39 | 1:37.24 | 2:10.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 437 | 30.33 | 1:03.47 | 1:37.55 | 2:10.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Prange | 1997 | 409 | 29.24 | 1:03.44 | 1:38.97 | 2:13.84 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Simon Sønderriis | 1997 | 396 | 29.69 | 1:03.47 | 1:39.34 | 2:15.32 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 394 | 30.06 | 1:03.55 | 1:39.15 | 2:15.55 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | 379 | 30.99 | 1:05.50 | 1:41.72 | 2:17.26 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 371 | 32.12 | 1:08.32 | 1:44.78 | 2:18.24 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 371 | 31.55 | 1:07.44 | 1:44.13 | 2:18.29 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Anton Løbner | 1997 | 369 | 30.70 | 1:05.99 | 1:42.83 | 2:18.49 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Thomas Kjær | 1998 | 369 | 30.93 | 1:06.08 | 1:42.44 | 2:18.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 354 | 32.20 | 1:07.99 | 1:44.93 | 2:20.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 342 | 32.31 | 1:08.36 | 1:45.92 | 2:22.10 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 340 | 31.71 | 1:07.66 | 1:45.13 | 2:22.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emil Poulsen | 1997 | 339 | 31.53 | 1:06.56 | 1:44.82 | 2:22.57 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 309 | 32.05 | 1:09.09 | 1:47.99 | 2:26.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Daniel Hørmann | 1997 | 288 | 33.30 | 1:13.28 | 1:53.52 | 2:30.41 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Mads Storgaard | 1998 | 285 | 33.69 | 1:13.76 | 1:53.42 | 2:30.99 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 278 | 32.95 | 1:11.50 | 1:52.04 | 2:32.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 745 | 26.22 | 54.33 | 1:21.92 | 1:49.60 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 604 | 27.62 | 57.08 | 1:27.48 | 1:57.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 586 | 27.77 | 57.86 | 1:27.94 | 1:58.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 540 | 29.17 | 1:00.92 | 1:31.93 | 2:02.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 511 | 29.65 | 1:01.33 | 1:32.86 | 2:04.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 509 | 29.85 | 1:01.70 | 1:33.55 | 2:04.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Casper G. Kristensen | 1995 | 504 | 29.06 | 1:01.04 | 1:33.20 | 2:04.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 481 | 29.46 | 1:01.46 | 1:34.21 | 2:06.79 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 479 | 29.64 | 1:01.51 | 1:33.97 | 2:07.01 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | 473 | 29.53 | 1:01.53 | 1:34.65 | 2:07.53 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 453 | 29.36 | 1:02.54 | 1:36.57 | 2:09.42 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 440 | 30.21 | 1:02.91 | 1:37.04 | 2:10.64 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Søren Mikkelsen | 1991 | 436 | 30.34 | 1:04.01 | 1:37.63 | 2:11.07 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mikkel Findinge | 1993 | 435 | 28.97 | 1:02.08 | 1:36.50 | 2:11.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Janus Meinert | 1995 | 426 | 30.79 | 1:03.58 | 1:37.84 | 2:12.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christoffer Beck | 1996 | 413 | 30.58 | 1:04.52 | 1:39.38 | 2:13.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 401 | 31.75 | 1:06.13 | 1:40.86 | 2:14.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marc Ochsendorf | 1996 | 398 | 31.82 | 1:06.19 | 1:41.08 | 2:15.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 374 | 31.11 | 1:06.32 | 1:42.53 | 2:17.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 352 | 32.31 | 1:07.71 | 1:44.38 | 2:20.69 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonas Helbo Beck | 1994 | 342 | 31.25 | 1:06.83 | 1:44.31 | 2:22.16 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Carla Leone | 2002 | 255 | 40.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 255 | 40.53 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Nielsen | 2001 | 237 | 41.52 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Rye | 2001 | 193 | 44.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Linnea Paludan | 2001 | 188 | 44.89 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 483 | 32.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sofia Zachariassen | 1999 | 460 | 33.29 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 451 | 33.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 441 | 33.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 427 | 34.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 410 | 34.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 400 | 34.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 669 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 636 | 29.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 597 | 30.53 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 542 | 31.53 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 490 | 32.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 486 | 32.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 433 | 33.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Carla Leone | 2002 | 263 | 40.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 227 | 42.13 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Nielsen | 2001 | 223 | 42.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Rye | 2001 | 209 | 43.33 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Linnea Paludan | 2001 | 192 | 44.54 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 476 | 32.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sofia Zachariassen | 1999 | 443 | 33.71 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 442 | 33.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 438 | 33.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 417 | 34.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 408 | 34.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 386 | 35.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Thomsen | 2000 | 367 | 35.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Hansen | 1999 | 341 | 36.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria M. Porsmose | 2000 | 306 | 38.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Broekhoff | 1999 | 300 | 38.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 298 | 38.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Rosendal | 2000 | 297 | 38.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Lund | 2000 | 284 | 39.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sidse Thorup | 1999 | 279 | 39.35 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederikke Olsen | 2000 | 274 | 39.56 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Hannah Jensen | 2000 | 269 | 39.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Julie Engsig | 2000 | 262 | 40.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Caroline Zimmer | 1999 | 259 | 40.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Farvergårdens Autoservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 644 | 29.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 624 | 30.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 585 | 30.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | 566 | 31.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 524 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 499 | 32.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 471 | 33.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | 453 | 33.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Fiona Bracken | 1998 | 444 | 33.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Rikke Glinvad | 1997 | 423 | 34.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | 420 | 34.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 415 | 34.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Lenette Nielsen | 1997 | 414 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Anne Tollerup | 1998 | 400 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 392 | 35.11 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 383 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Laura K. Westergaard | 1997 | 377 | 35.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jannie Burmeister | 1998 | 370 | 35.80 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Juul Nielsen | 1997 | 363 | 36.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 357 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Charlotte Jensen | 1994 | 346 | 36.62 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 345 | 36.65 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lars Lyhne | 1999 | 349 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 313 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 253 | 35.73 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 251 | 35.85 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Magnus Lerche | 1999 | 235 | 36.62 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 226 | 37.14 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 209 | 38.09 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 441 | 29.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 427 | 30.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Phillip Winther | 1997 | 413 | 30.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 371 | 31.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 358 | 31.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Holger Boe Krogh | 1998 | 354 | 31.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 333 | 32.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 508 | 28.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Larsen | 1993 | 490 | 28.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Palle Gordon | 1987 | 487 | 28.74 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 423 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 422 | 30.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Mortensen | 1995 | 384 | 31.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | Bryder først e/15m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lars Lyhne | 1999 | 325 | 32.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 280 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 262 | 35.33 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 256 | 35.59 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 235 | 36.66 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 206 | 38.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Magnus Lerche | 1999 | 203 | 38.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 193 | 39.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | 192 | 39.17 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Rune Nørgaard | 2000 | 176 | 40.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 176 | 40.33 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 172 | 40.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 171 | 40.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 170 | 40.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Labuschagne | 1999 | 164 | 41.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Anders Meldgaard | 2000 | 150 | 42.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 124 | 45.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 430 | 29.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Phillip Winther | 1997 | 379 | 31.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 377 | 31.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 356 | 31.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Holger Boe Krogh | 1998 | 339 | 32.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 326 | 32.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 326 | 32.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 310 | 33.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Husted | 1997 | 284 | 34.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 282 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | 265 | 35.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 238 | 36.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jacob Harboe | 1998 | DSQ | ej forts bev v/25 m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Søren Larsen | 1993 | 486 | 28.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 479 | 28.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | 461 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 442 | 29.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Palle Gordon | 1987 | 437 | 29.79 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | 428 | 30.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Joachim Mortensen | 1995 | 416 | 30.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 402 | 30.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 397 | 30.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 395 | 30.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 393 | 30.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Holten Hansen | 1993 | 391 | 30.91 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 318 | 44.74 | 1:31.84 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Christine Nielsen | 2001 | 300 | 45.59 | 1:33.69 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 294 | 45.95 | 1:34.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Nerland | 2001 | 248 | 46.99 | 1:39.73 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 241 | 49.18 | 1:40.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 229 | 47.87 | 1:42.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Signe Juul Grønning | 2001 | 225 | 49.13 | 1:43.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 575 | 35.76 | 1:15.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 504 | 37.01 | 1:18.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 466 | 38.15 | 1:20.87 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 458 | 38.41 | 1:21.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 410 | 40.00 | 1:24.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 377 | 41.54 | 1:26.76 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Rask | 1999 | 367 | 41.49 | 1:27.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 647 | 34.12 | 1:12.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 607 | 34.49 | 1:14.04 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 558 | 35.68 | 1:16.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 493 | 37.24 | 1:19.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 489 | 37.26 | 1:19.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 467 | 37.74 | 1:20.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 438 | 39.07 | 1:22.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 320 | 44.00 | 1:31.66 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Christine Nielsen | 2001 | 296 | 44.65 | 1:34.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 284 | 45.65 | 1:35.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Nerland | 2001 | 249 | 46.18 | 1:39.62 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 236 | 48.72 | 1:41.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 229 | 48.25 | 1:42.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Signe Juul Grønning | 2001 | 222 | 49.88 | 1:43.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 218 | 49.02 | 1:44.14 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 211 | 49.90 | 1:45.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 206 | 50.51 | 1:46.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 201 | 51.12 | 1:47.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Meinert | 2001 | 185 | 53.76 | 1:50.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | DSQ | en hånd i vend v/25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 588 | 36.05 | 1:14.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 504 | 37.12 | 1:18.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 459 | 38.58 | 1:21.31 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 416 | 39.95 | 1:23.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 400 | 40.46 | 1:25.13 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | 397 | 40.66 | 1:25.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 392 | 40.65 | 1:25.65 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Christensen | 1999 | 369 | 40.98 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Emma A Andersen | 2000 | 367 | 41.73 | 1:27.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 357 | 42.22 | 1:28.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Olesen | 1999 | 355 | 41.99 | 1:28.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Poulsen | 1999 | 350 | 42.28 | 1:28.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sidse Thorup | 1999 | 345 | 42.71 | 1:29.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | 344 | 42.03 | 1:29.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Smilla Lyhne | 2000 | 343 | 42.05 | 1:29.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Rosendal | 2000 | 343 | 41.75 | 1:29.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 338 | 42.42 | 1:29.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Bærentsen | 2000 | 333 | 43.32 | 1:30.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria M. Porsmose | 2000 | 328 | 43.75 | 1:30.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 325 | 43.87 | 1:31.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 312 | 42.53 | 1:32.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Kjær | 1999 | 312 | 44.34 | 1:32.48 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Andersen | 1999 | 291 | 44.85 | 1:34.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Riber | 1999 | 289 | 45.49 | 1:34.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mie Mellerup | 2000 | 285 | 45.14 | 1:35.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mette Baack | 2000 | 281 | 45.87 | 1:35.68 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Caroline Zimmer | 1999 | 250 | 47.74 | 1:39.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 248 | 47.37 | 1:39.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 239 | 48.78 | 1:41.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 238 | 48.26 | 1:41.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Nanna Rolle | 2000 | 238 | 48.74 | 1:41.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 237 | 47.75 | 1:41.33 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 233 | 48.81 | 1:41.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Maria Ottesen | 1999 | 216 | 49.26 | 1:44.53 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: SIFA TV-bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 593 | 34.71 | 1:14.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 549 | 36.06 | 1:16.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 549 | 35.85 | 1:16.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | 503 | 37.15 | 1:18.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 480 | 38.56 | 1:20.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 478 | 38.31 | 1:20.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 438 | 39.10 | 1:22.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jackie Gade | 1998 | 438 | 39.56 | 1:22.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 437 | 38.76 | 1:22.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura K. Westergaard | 1997 | 422 | 39.30 | 1:23.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 417 | 40.19 | 1:23.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 382 | 40.30 | 1:26.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 373 | 40.86 | 1:27.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 363 | 40.69 | 1:27.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 342 | 42.30 | 1:29.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 329 | 42.84 | 1:30.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 395 | 36.11 | 1:15.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 300 | 38.77 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 284 | 40.75 | 1:24.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 275 | 40.23 | 1:25.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 256 | 41.76 | 1:27.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Nicolai Tingleff | 1999 | 240 | 41.78 | 1:29.45 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Andreas K Larsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 482 | 33.23 | 1:10.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | 432 | 34.09 | 1:13.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 413 | 35.10 | 1:14.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | 410 | 34.03 | 1:14.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 408 | 35.32 | 1:14.97 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jannik Skov | 1997 | 394 | 35.17 | 1:15.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Houlborg | 1998 | 391 | 35.92 | 1:16.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mads Larsen | 1994 | 608 | 31.23 | 1:05.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 592 | 31.47 | 1:06.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 572 | 31.87 | 1:07.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 537 | 32.22 | 1:08.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Kjær | 1995 | 481 | 32.99 | 1:10.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 463 | 33.81 | 1:11.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 448 | 33.93 | 1:12.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 354 | 37.27 | 1:18.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 339 | 37.15 | 1:19.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 292 | 39.33 | 1:23.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 280 | 40.50 | 1:24.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | 276 | 40.58 | 1:25.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | 255 | 41.11 | 1:27.67 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Nicolai Tingleff | 1999 | 246 | 41.47 | 1:28.71 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lars Lyhne | 1999 | 242 | 42.30 | 1:29.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | 238 | 41.82 | 1:29.74 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 227 | 43.49 | 1:31.20 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 222 | 43.63 | 1:31.89 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | August Krebs Hessellund | 1999 | 215 | 43.43 | 1:32.77 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 210 | 45.13 | 1:33.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 210 | 45.17 | 1:33.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Søndergaard | 1999 | 207 | 43.47 | 1:34.00 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 200 | 45.59 | 1:35.06 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Anton Løvgren | 1999 | 200 | 45.83 | 1:35.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Stær | 2001 | 199 | 45.44 | 1:35.31 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 192 | 45.15 | 1:36.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thomas Gosvig | 1999 | 190 | 46.58 | 1:36.81 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonas Harbo Knudsen | 1999 | 173 | 47.07 | 1:39.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 167 | 47.40 | 1:40.96 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 159 | 49.09 | 1:42.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 137 | 50.23 | 1:47.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 499 | 33.00 | 1:10.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | 425 | 34.99 | 1:13.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 406 | 35.38 | 1:15.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 400 | 35.36 | 1:15.46 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Marcus Brandborg | 1997 | 382 | 35.31 | 1:16.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | 378 | 37.25 | 1:16.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jannik Skov | 1997 | 372 | 36.00 | 1:17.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin S. Jespersen | 1997 | 364 | 35.61 | 1:17.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 356 | 37.63 | 1:18.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Hougesen | 1997 | 346 | 37.12 | 1:19.21 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Magnus Salmi | 1997 | 338 | 35.75 | 1:19.86 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Niclas Henriksen | 1997 | 322 | 38.36 | 1:21.11 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 314 | 38.71 | 1:21.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Poulsen | 1997 | 299 | 38.98 | 1:23.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Jakob Vingborg | 1998 | 297 | 38.89 | 1:23.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kartikey Nandgave | 1998 | 293 | 40.63 | 1:23.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 292 | 39.46 | 1:23.87 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mads Storgaard | 1998 | 245 | 42.40 | 1:28.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | 231 | 41.95 | 1:30.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thomas Kjær | 1998 | 220 | 44.04 | 1:32.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Hjermitslev | 1997 | DSQ | crawlb i starten | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sebastian Reese | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 577 | 31.41 | 1:06.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 576 | 31.47 | 1:06.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 549 | 32.36 | 1:07.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 532 | 32.58 | 1:08.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 502 | 32.93 | 1:09.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Kjær | 1995 | 501 | 32.78 | 1:10.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Kammer | 1995 | 458 | 34.21 | 1:12.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 450 | 33.80 | 1:12.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 442 | 34.15 | 1:13.02 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael R. Olesen | 1995 | 408 | 35.54 | 1:14.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Birk | 1996 | 388 | 36.04 | 1:16.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marc Ochsendorf | 1996 | 376 | 36.54 | 1:17.02 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 346 | 37.44 | 1:19.19 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 345 | 36.75 | 1:19.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 316 | 38.10 | 1:21.61 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Patrick Levisen | 1984 | 269 | 39.57 | 1:26.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 289 | 36.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 242 | 39.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 239 | 39.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 236 | 39.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 234 | 39.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 224 | 40.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 190 | 42.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 564 | 29.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 465 | 31.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 407 | 32.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 398 | 33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 381 | 33.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 328 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 303 | 36.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 618 | 28.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 607 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 572 | 29.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 567 | 29.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 557 | 29.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 493 | 30.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Elkjær | 1996 | 451 | 31.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 275 | 37.49 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 234 | 39.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 231 | 39.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 215 | 40.70 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 192 | 42.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 192 | 42.27 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 173 | 43.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 144 | 46.46 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Stine Nerland | 2001 | 143 | 46.61 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 538 | 29.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 470 | 31.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 417 | 32.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 398 | 33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 383 | 33.57 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 350 | 34.61 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 346 | 34.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Celina G Winther | 1999 | 320 | 35.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 313 | 35.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 299 | 36.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Jensen | 2000 | 284 | 37.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 275 | 37.47 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 264 | 38.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 232 | 39.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Emma Kjær | 1999 | 220 | 40.41 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Terp | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Salon Hårklip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 635 | 28.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 550 | 29.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 549 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 531 | 30.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Hansen | 1995 | 525 | 30.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 488 | 30.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 476 | 31.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jackie Gade | 1998 | 476 | 31.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Kynde | 1994 | 468 | 31.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 466 | 31.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fiona Bracken | 1998 | 461 | 31.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 455 | 31.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 437 | 32.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Anne Tollerup | 1998 | 432 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 415 | 32.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Rikke Glinvad | 1997 | 414 | 32.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Kristensen | 1998 | 403 | 33.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lenette Nielsen | 1997 | 377 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 373 | 33.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Helle Kjær | 1994 | 371 | 33.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Sofie Jensen | 1994 | 371 | 33.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Maja Jensen | 1997 | 370 | 33.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Charlotte Jensen | 1994 | 345 | 34.75 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Selin Calli | 1997 | 327 | 35.40 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 322 | 35.57 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Thale Berggren | 1997 | 296 | 36.58 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Ida Mikkelsen | 1998 | 269 | 37.77 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 390 | 29.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 268 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 259 | 34.20 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 241 | 35.02 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | August Laursen | 1999 | 238 | 35.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 229 | 35.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | 196 | 37.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 453 | 28.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jannik Skov | 1997 | 445 | 28.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 419 | 29.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Emil Hjermitslev | 1997 | 397 | 29.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | 393 | 29.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | 378 | 30.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | 373 | 30.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 632 | 25.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | 618 | 25.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | 592 | 25.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 550 | 26.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 549 | 26.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Mortensen | 1995 | 541 | 26.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 505 | 27.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 379 | 30.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 257 | 34.31 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 256 | 34.32 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 246 | 34.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | August Laursen | 1999 | 236 | 35.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 219 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | 205 | 36.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 191 | 37.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | William Bindslev | 2000 | 176 | 38.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Malthe Levisen | 2001 | 170 | 39.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 168 | 39.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Labuschagne | 1999 | 160 | 40.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 158 | 40.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Meldgaard | 2000 | 150 | 40.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Thomas Gosvig | 1999 | 147 | 41.34 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 144 | 41.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Lerche | 1999 | 136 | 42.35 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 439 | 28.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 415 | 29.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emil Hjermitslev | 1997 | 389 | 29.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jannik Skov | 1997 | 387 | 29.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | 385 | 29.96 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | 364 | 30.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | 345 | 31.08 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Anton Løbner | 1997 | 342 | 31.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 339 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Daniel Hørmann | 1997 | 329 | 31.59 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 326 | 31.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jacob Harboe | 1998 | 322 | 31.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Kartikey Nandgave | 1998 | 320 | 31.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 305 | 32.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 305 | 32.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 302 | 32.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 295 | 32.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 289 | 32.99 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 613 | 25.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 585 | 26.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 564 | 26.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 561 | 26.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 556 | 26.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Mortensen | 1995 | 538 | 26.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 518 | 27.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 489 | 27.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Moos | 1996 | 465 | 28.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 461 | 28.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Thomas Birkkjær | 1996 | 459 | 28.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 456 | 28.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Yde | 1996 | 449 | 28.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 449 | 28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin Holten Hansen | 1993 | 436 | 28.76 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristian Skjødt | 1994 | 405 | 29.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Mikkel Findinge | 1993 | 394 | 29.74 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 376 | 30.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jonas Helbo Beck | 1994 | 314 | 32.06 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Patrick Levisen | 1984 | 306 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mads Larsen | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 555 | 1:15.37 | 2:36.87 | 4:05.20 | 5:17.64 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 548 | 1:14.53 | 2:31.86 | 4:09.18 | 5:18.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 547 | 1:12.05 | 2:34.14 | 4:04.91 | 5:19.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | 507 | 1:16.96 | 2:40.10 | 4:13.82 | 5:27.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | 489 | 1:15.39 | 2:36.88 | 4:12.30 | 5:31.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Ida Kristensen | 1998 | 476 | 1:18.65 | 2:44.53 | 4:20.54 | 5:34.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofia Zachariassen | 1999 | 476 | 1:19.28 | 2:41.47 | 4:18.85 | 5:34.36 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | 456 | 1:19.25 | 2:41.88 | 4:21.49 | 5:39.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 450 | 1:20.33 | 2:47.82 | 4:25.25 | 5:40.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma A Andersen | 2000 | 433 | 1:23.24 | 2:46.47 | 4:25.53 | 5:45.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 431 | 1:20.45 | 2:49.60 | 4:26.19 | 5:45.55 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Marie Eske | 1999 | 430 | 1:21.58 | 2:52.84 | 4:24.15 | 5:45.82 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 373 | 1:28.08 | 3:04.47 | 4:37.84 | 6:02.75 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 359 | 1:27.74 | 3:04.43 | 4:40.79 | 6:07.36 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Helena Terp | 1999 | 348 | 1:24.30 | 3:00.41 | 4:47.98 | 6:11.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 341 | 1:34.55 | 3:07.85 | 4:50.54 | 6:13.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Mikkelsen | 1998 | 311 | 1:34.74 | 3:11.45 | 5:04.90 | 6:25.39 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederikke Olsen | 2000 | 282 | 1:39.50 | 3:14.59 | 5:06.82 | 6:38.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Isabella Drest | 1999 | DSQ | Ej fort.bev. v/125m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Karoline Lehmann | 1999 | DSQ | ej fort.bev.v/125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 694 | 1:02.03 | 2:10.97 | 3:26.18 | 4:26.01 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 612 | 1:03.59 | 2:15.20 | 3:34.79 | 4:37.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 567 | 1:06.47 | 2:19.70 | 3:40.96 | 4:44.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 524 | 1:05.42 | 2:20.84 | 3:43.16 | 4:52.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 481 | 1:12.72 | 2:27.39 | 3:54.89 | 5:00.53 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 459 | 1:12.22 | 2:31.90 | 3:58.32 | 5:05.25 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Bach | 1997 | 458 | 1:08.12 | 2:25.35 | 4:00.53 | 5:05.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 431 | 1:14.11 | 2:31.69 | 4:01.07 | 5:11.87 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Mikkel Strand | 1997 | 417 | 1:13.15 | 2:32.72 | 4:04.09 | 5:15.33 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Kristian Ranghøj | 1995 | 416 | 1:11.62 | 2:28.59 | 4:01.62 | 5:15.44 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 397 | 1:14.69 | 2:37.88 | 4:05.46 | 5:20.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Victor Prange | 1997 | 397 | 1:17.29 | 2:41.68 | 4:12.00 | 5:20.43 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 382 | 1:17.04 | 2:37.59 | 4:13.23 | 5:24.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Larsen | 1998 | 378 | 1:15.61 | 2:36.28 | 4:12.64 | 5:25.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niels Mortensen | 1995 | 369 | 1:09.86 | 2:29.84 | 4:09.85 | 5:28.30 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Martin S. Jespersen | 1997 | 355 | 1:17.39 | 2:45.33 | 4:15.93 | 5:32.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 348 | 1:21.15 | 2:47.08 | 4:21.27 | 5:34.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 343 | 1:23.53 | 2:49.56 | 4:19.15 | 5:36.56 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Jakob Vingborg | 1998 | 339 | 1:21.76 | 2:45.86 | 4:21.38 | 5:37.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 332 | 1:24.11 | 2:49.63 | 4:25.87 | 5:40.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 2000 | 317 | 1:24.52 | 2:51.63 | 4:31.93 | 5:45.44 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | David Hjort | 2000 | 312 | 1:14.50 | 2:39.83 | 4:27.49 | 5:47.29 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Lars Lyhne | 1999 | 297 | 1:26.58 | 2:50.86 | 4:37.07 | 5:53.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Kjær | 1995 | DSQ | en hånd, vend v/225m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Toke Cramer | 1998 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 888 | 58.90 | 2:00.62 | 3:02.82 | 4:04.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 692 | 1:04.67 | 2:12.30 | 3:20.37 | 4:25.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 690 | 1:05.02 | 2:12.54 | 3:20.70 | 4:25.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 670 | 1:03.62 | 2:12.08 | 3:21.71 | 4:28.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 631 | 1:06.36 | 2:15.51 | 3:24.69 | 4:33.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 611 | 1:06.93 | 2:16.70 | 3:27.27 | 4:36.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Hansen | 1995 | 592 | 1:08.52 | 2:19.96 | 3:30.69 | 4:39.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 718 | 1:03.88 | 2:10.85 | 3:17.54 | 4:22.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 603 | 1:07.82 | 2:19.11 | 3:28.65 | 4:38.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 601 | 1:05.02 | 2:15.68 | 3:27.66 | 4:38.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 598 | 1:08.05 | 2:19.52 | 3:29.78 | 4:38.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 594 | 1:09.04 | 2:19.82 | 3:30.81 | 4:39.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 582 | 1:08.95 | 2:20.93 | 3:31.70 | 4:41.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 581 | 1:09.92 | 2:21.44 | 3:32.56 | 4:41.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 567 | 1:08.52 | 2:20.07 | 3:31.77 | 4:43.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | 565 | 1:09.63 | 2:22.48 | 3:33.90 | 4:44.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 553 | 1:08.09 | 2:19.47 | 3:32.37 | 4:46.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 541 | 1:09.62 | 2:23.41 | 3:37.01 | 4:48.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Tollerup | 1998 | 539 | 1:09.82 | 2:22.32 | 3:35.90 | 4:48.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | 539 | 1:09.84 | 2:23.33 | 3:36.78 | 4:48.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 529 | 1:09.88 | 2:22.00 | 3:36.13 | 4:50.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Fiona Bracken | 1998 | 528 | 1:09.57 | 2:23.12 | 3:37.31 | 4:50.72 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 482 | 1:10.78 | 2:26.08 | 3:43.16 | 4:59.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Bærentsen | 2000 | 470 | 1:11.93 | 2:28.50 | 3:46.18 | 5:02.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Beck | 1998 | 464 | 1:13.22 | 2:29.93 | 3:47.35 | 5:03.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Smilla Lyhne | 2000 | 451 | 1:13.08 | 2:30.92 | 3:49.01 | 5:06.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 447 | 1:13.49 | 2:30.20 | 3:48.89 | 5:07.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Sofie Rasmussen | 1999 | 437 | 1:13.55 | 2:32.06 | 3:52.02 | 5:09.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Isabella Drest | 1999 | 434 | 1:13.56 | 2:32.16 | 3:51.77 | 5:10.17 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Karoline Lehmann | 1999 | 424 | 1:15.44 | 2:34.98 | 3:54.43 | 5:12.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thale Berggren | 1997 | 405 | 1:13.82 | 2:33.86 | 3:55.56 | 5:17.40 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Anna Olesen | 1999 | 405 | 1:14.63 | 2:34.91 | 3:55.70 | 5:17.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 405 | 1:16.03 | 2:37.44 | 3:59.77 | 5:17.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Cecilie Baraviec | 2000 | 392 | 1:15.84 | 2:37.59 | 3:59.76 | 5:20.97 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 391 | 1:15.29 | 2:37.27 | 3:59.71 | 5:21.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Katja Timmermann | 1996 | 375 | 1:16.13 | 2:39.13 | 4:04.72 | 5:25.76 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Anette Poulsen | 1999 | 372 | 1:17.26 | 2:40.58 | 4:02.86 | 5:26.58 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 365 | 1:17.56 | 2:41.49 | 4:05.83 | 5:28.77 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Emma A Andersen | 2000 | 363 | 1:16.79 | 2:40.21 | 4:04.33 | 5:29.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anne T. Nielsen | 1996 | 353 | 1:19.80 | 2:46.87 | 4:12.05 | 5:32.52 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 349 | 1:12.61 | 2:32.32 | 3:58.97 | 5:33.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jannie Burmeister | 1998 | 321 | 1:15.02 | 2:41.35 | 4:11.20 | 5:42.98 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 752 | 56.94 | 1:56.45 | 2:55.43 | 3:53.93 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 692 | 58.21 | 1:58.98 | 3:00.43 | 4:00.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 666 | 59.42 | 2:02.16 | 3:04.21 | 4:03.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 644 | 59.44 | 2:02.06 | 3:04.52 | 4:06.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 638 | 59.43 | 2:02.67 | 3:05.57 | 4:07.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Mortensen | 1995 | 563 | 1:00.41 | 2:06.12 | 3:11.88 | 4:17.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper G. Kristensen | 1995 | 552 | 1:01.85 | 2:07.74 | 3:14.14 | 4:19.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 665 | 58.97 | 2:00.84 | 3:01.51 | 4:03.71 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 651 | 58.38 | 2:00.37 | 3:01.98 | 4:05.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 637 | 59.79 | 2:03.26 | 3:05.01 | 4:07.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 625 | 59.08 | 2:01.79 | 3:05.33 | 4:08.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 619 | 59.66 | 2:04.11 | 3:07.23 | 4:09.68 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 617 | 1:01.32 | 2:05.44 | 3:39.53 | 4:09.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Larsen | 1994 | 611 | 59.22 | 2:03.77 | 3:08.08 | 4:10.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper G. Kristensen | 1995 | 568 | 1:01.66 | 2:07.14 | 3:12.83 | 4:16.96 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Joachim Mortensen | 1995 | 567 | 1:01.74 | 2:07.59 | 3:13.39 | 4:17.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | 552 | 1:01.90 | 2:07.74 | 3:47.23 | 4:19.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael R. Olesen | 1995 | 539 | 1:33.37 | 4:21.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Severinsen | 1995 | 525 | 1:02.98 | 2:10.04 | 3:51.32 | 4:23.79 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 522 | 1:03.42 | 2:11.12 | 3:17.50 | 4:24.28 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | 515 | 1:04.77 | 2:12.29 | 3:52.46 | 4:25.50 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 471 | 1:02.96 | 2:12.27 | 3:22.59 | 4:33.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 471 | 1:06.13 | 2:15.77 | 3:59.48 | 4:33.45 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Jonatan Balladone | 1997 | 471 | 1:05.49 | 2:15.04 | 3:59.20 | 4:33.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Kristian Ranghøj | 1995 | 459 | 1:39.03 | 4:35.81 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 458 | 1:04.72 | 2:15.21 | 3:26.34 | 4:35.94 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marcus Boesen | 1999 | 456 | 1:41.22 | 4:36.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victor Prange | 1997 | 449 | 1:38.66 | 4:37.86 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Søren Mikkelsen | 1991 | 446 | 1:05.19 | 2:15.08 | 3:26.95 | 4:38.47 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 437 | 1:41.63 | 4:40.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 437 | 4:40.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 436 | 1:42.39 | 4:40.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marc Ochsendorf | 1996 | 429 | 1:07.23 | 2:18.57 | 3:30.99 | 4:42.09 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Christoffer Beck | 1996 | 425 | 1:07.25 | 2:20.13 | 3:32.06 | 4:42.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 407 | 1:08.89 | 2:21.74 | 3:34.55 | 4:47.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martin Larsen | 1998 | 398 | 1:10.26 | 2:24.87 | 3:37.73 | 4:49.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anton Løbner | 1997 | 365 | 1:08.61 | 2:24.28 | 3:40.82 | 4:57.80 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 364 | 1:12.58 | 2:29.04 | 3:44.83 | 4:58.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 363 | 1:12.68 | 2:29.96 | 3:46.86 | 4:58.38 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jonas Helbo Beck | 1994 | 312 | 1:14.20 | 2:34.42 | 3:54.27 | 5:13.69 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Viktor B. Bromer | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DSQ | TYVSTART | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 348 | 39.09 | 1:22.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 327 | 37.18 | 1:23.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 314 | 40.10 | 1:24.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 305 | 38.96 | 1:25.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 294 | 40.19 | 1:26.86 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 291 | 40.38 | 1:27.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 277 | 41.08 | 1:28.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 615 | 32.05 | 1:07.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 541 | 33.66 | 1:10.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 533 | 34.16 | 1:11.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 504 | 34.23 | 1:12.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 475 | 34.13 | 1:13.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | 471 | 34.90 | 1:14.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 464 | 34.11 | 1:14.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 674 | 29.00 | 1:05.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 644 | 31.99 | 1:06.85 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 593 | 30.54 | 1:08.74 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 582 | 32.28 | 1:09.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 544 | 32.43 | 1:10.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 514 | 33.43 | 1:12.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 503 | 33.61 | 1:12.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 313 | 38.05 | 1:25.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 305 | 40.01 | 1:25.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 289 | 41.43 | 1:27.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 278 | 40.86 | 1:28.46 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 276 | 42.01 | 1:28.67 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 271 | 42.25 | 1:29.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 262 | 40.51 | 1:30.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carla Leone | 2002 | 255 | 41.57 | 1:31.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christine Nielsen | 2001 | 251 | 44.90 | 1:31.54 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 243 | 42.03 | 1:32.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 239 | 44.11 | 1:33.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Rye | 2001 | 238 | 44.02 | 1:33.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 236 | 44.49 | 1:33.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 229 | 43.53 | 1:34.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 200 | 46.51 | 1:38.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Schøn | 2001 | DSQ | En hånd i vend v/75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Bach Andersen | 2001 | DSQ | Afslut i ryg på mave | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 581 | 31.90 | 1:09.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | 535 | 33.90 | 1:11.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 508 | 34.74 | 1:12.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 490 | 35.05 | 1:13.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 467 | 33.63 | 1:14.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 459 | 34.54 | 1:14.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Rask | 1999 | 458 | 35.35 | 1:14.89 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anna Bonde | 1999 | 452 | 34.96 | 1:15.23 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | 445 | 34.26 | 1:15.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 443 | 37.08 | 1:15.75 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 440 | 33.73 | 1:15.90 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 428 | 34.64 | 1:16.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Marie Eske | 1999 | 423 | 36.88 | 1:16.94 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Line Thomsen | 2000 | 419 | 36.42 | 1:17.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Celina G Winther | 1999 | 397 | 38.33 | 1:18.59 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 380 | 38.20 | 1:19.71 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Camilla Johannesen | 1999 | 377 | 36.82 | 1:19.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Terp | 1999 | 371 | 36.93 | 1:20.36 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anna Olesen | 1999 | 367 | 38.25 | 1:20.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 352 | 38.22 | 1:21.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sidse Thorup | 1999 | 352 | 39.59 | 1:21.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 350 | 37.65 | 1:21.90 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Isabella Drest | 1999 | 350 | 40.30 | 1:21.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Julie Broekhoff | 1999 | 341 | 38.25 | 1:22.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Christensen | 1999 | 338 | 39.35 | 1:22.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Hannah Jensen | 2000 | 336 | 39.08 | 1:23.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Emma Kjær | 1999 | 334 | 38.76 | 1:23.18 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 325 | 40.40 | 1:23.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria M. Porsmose | 2000 | 318 | 39.25 | 1:24.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Poulsen | 1999 | 316 | 41.90 | 1:24.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mie Mellerup | 2000 | 311 | 41.56 | 1:25.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 302 | 40.72 | 1:26.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
33 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 298 | 39.72 | 1:26.49 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ida Riber | 1999 | 297 | 41.84 | 1:26.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 290 | 41.07 | 1:27.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
36 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 287 | 41.17 | 1:27.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Trine Rasmussen | 1999 | 276 | 41.16 | 1:28.71 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 259 | 43.77 | 1:30.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Olsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Nordjysk Trading. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 621 | 32.23 | 1:07.69 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 588 | 30.21 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 578 | 30.90 | 1:09.31 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 545 | 33.01 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 530 | 33.04 | 1:11.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 509 | 33.75 | 1:12.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederikke Elkjær | 1996 | 501 | 33.81 | 1:12.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 479 | 32.46 | 1:13.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 465 | 33.48 | 1:14.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helle Kjær | 1994 | 439 | 36.52 | 1:15.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Kynde | 1994 | 428 | 34.49 | 1:16.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Betina K. Pedersen | 1994 | 424 | 34.68 | 1:16.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 414 | 36.35 | 1:17.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 408 | 36.12 | 1:17.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Charlotte Jensen | 1994 | 406 | 35.01 | 1:17.97 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 402 | 36.39 | 1:18.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 378 | 36.32 | 1:19.83 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 368 | 38.11 | 1:20.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | DSQ | ej samt. berør v/25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 411 | 31.72 | 1:08.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 384 | 32.04 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 351 | 33.64 | 1:11.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 305 | 33.23 | 1:15.40 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 305 | 34.99 | 1:15.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 301 | 37.31 | 1:15.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 279 | 35.66 | 1:17.71 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 575 | 28.14 | 1:01.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 482 | 29.31 | 1:04.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | 476 | 29.72 | 1:05.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 474 | 29.74 | 1:05.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 464 | 30.47 | 1:05.55 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 454 | 30.55 | 1:06.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | 422 | 32.59 | 1:07.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 754 | 25.84 | 55.77 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 577 | 28.35 | 1:00.98 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Søren Larsen | 1993 | 544 | 28.30 | 1:02.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 540 | 29.47 | 1:02.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 539 | 28.96 | 1:02.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 524 | 28.57 | 1:02.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Michael R. Olesen | 1995 | 515 | 28.24 | 1:03.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 376 | 32.37 | 1:10.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 364 | 32.75 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 343 | 33.39 | 1:12.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 293 | 37.75 | 1:16.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 292 | 35.47 | 1:16.47 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 284 | 33.63 | 1:17.20 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 284 | 36.05 | 1:17.25 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 278 | 36.50 | 1:17.77 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Reimer | 2000 | 265 | 37.36 | 1:19.00 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 264 | 37.04 | 1:19.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 258 | 38.07 | 1:19.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 248 | 35.98 | 1:20.79 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 245 | 38.67 | 1:21.14 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mads Sørensen | 2000 | 241 | 38.96 | 1:21.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 229 | 36.07 | 1:23.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | August Laursen | 1999 | 227 | 38.42 | 1:23.16 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Mads L. Werther | 2000 | 219 | 39.45 | 1:24.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Stær | 2001 | 217 | 39.82 | 1:24.50 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Anton Løvgren | 1999 | 216 | 40.72 | 1:24.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | 214 | 38.58 | 1:24.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Artúr Jegezi | 2002 | 201 | 40.61 | 1:26.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Magnus Lerche | 1999 | 197 | 38.92 | 1:27.31 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thomas Schiby | 2001 | 196 | 41.81 | 1:27.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 159 | 41.66 | 1:33.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Peter Bager | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Benjamin Mads Andresen | 2000 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 543 | 28.94 | 1:02.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 491 | 29.66 | 1:04.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 469 | 30.45 | 1:05.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | 454 | 30.30 | 1:06.06 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | 438 | 30.69 | 1:06.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 434 | 30.67 | 1:07.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | 430 | 32.43 | 1:07.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 427 | 31.23 | 1:07.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 407 | 32.74 | 1:08.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 407 | 31.77 | 1:08.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus Brandborg | 1997 | 389 | 30.58 | 1:09.51 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Jannik Skov | 1997 | 388 | 32.67 | 1:09.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 387 | 32.87 | 1:09.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jacob S. Madsen | 1998 | 386 | 32.41 | 1:09.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Victor Prange | 1997 | 374 | 32.85 | 1:10.48 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Simon Sønderriis | 1997 | 353 | 31.83 | 1:11.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 349 | 34.88 | 1:12.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Toke Cramer | 1998 | 347 | 35.50 | 1:12.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Martin S. Jespersen | 1997 | 341 | 35.15 | 1:12.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 338 | 33.44 | 1:12.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 337 | 34.31 | 1:12.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emil Hougesen | 1997 | 336 | 34.99 | 1:13.02 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Simon Johannsen | 1998 | 334 | 33.73 | 1:13.19 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 323 | 33.65 | 1:14.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Jakob Vingborg | 1998 | 322 | 34.35 | 1:14.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Thomas Kjær | 1998 | 319 | 35.29 | 1:14.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 317 | 34.60 | 1:14.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Niclas Henriksen | 1997 | 313 | 35.71 | 1:14.73 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 308 | 35.97 | 1:15.15 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 305 | 34.55 | 1:15.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Magnus Salmi | 1997 | 263 | 37.18 | 1:19.20 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Nordjyllands Idrætshøjsko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 595 | 26.99 | 1:00.35 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 574 | 28.26 | 1:01.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Søren Larsen | 1993 | 542 | 28.02 | 1:02.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 539 | 29.05 | 1:02.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 537 | 28.43 | 1:02.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 521 | 28.57 | 1:03.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Moos | 1996 | 520 | 29.77 | 1:03.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | 517 | 29.24 | 1:03.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Janus Meinert | 1995 | 462 | 31.44 | 1:05.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 461 | 29.79 | 1:05.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Lasse Kammer | 1995 | 458 | 31.60 | 1:05.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Michael Kjær | 1995 | 454 | 32.18 | 1:06.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Holten Hansen | 1993 | 453 | 30.67 | 1:06.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 447 | 30.35 | 1:06.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 431 | 31.92 | 1:07.18 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 429 | 31.68 | 1:07.28 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 397 | 31.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 394 | 31.71 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 368 | 32.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 360 | 32.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 321 | 33.94 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 308 | 34.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 304 | 34.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 546 | 28.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 536 | 28.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | 496 | 29.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 488 | 29.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 488 | 29.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 480 | 29.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 466 | 29.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 593 | 27.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 582 | 27.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fiona Bracken | 1998 | 562 | 28.18 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 521 | 28.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 514 | 29.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura K. Westergaard | 1997 | 504 | 29.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 491 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 382 | 32.03 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 379 | 32.12 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 373 | 32.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 348 | 33.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 307 | 34.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 297 | 34.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Schøn | 2001 | 296 | 34.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Nerland | 2001 | 294 | 34.96 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 290 | 35.13 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 281 | 35.49 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Maria Rye | 2001 | 276 | 35.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 267 | 36.11 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Linnea Paludan | 2001 | 266 | 36.17 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 219 | 38.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 213 | 38.96 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 211 | 39.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maja Meinert | 2001 | 192 | 40.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lea Serup Schøn | 2002 | 166 | 42.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 565 | 28.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 521 | 28.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | 493 | 29.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 490 | 29.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 489 | 29.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 483 | 29.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 473 | 29.85 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | 431 | 30.77 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 426 | 30.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 420 | 31.05 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emma Hansen | 1999 | 409 | 31.32 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Camilla Johannesen | 1999 | 402 | 31.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Olesen | 1999 | 389 | 31.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 385 | 31.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Signe Rosendal | 2000 | 377 | 32.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 375 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma A Andersen | 2000 | 369 | 32.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isabella Drest | 1999 | 367 | 32.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sarah Andersen | 1999 | 364 | 32.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sine Johansen | 2000 | 359 | 32.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Broekhoff | 1999 | 352 | 32.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karoline Lehmann | 1999 | 350 | 33.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 349 | 33.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 344 | 33.18 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Hannah Jensen | 2000 | 337 | 33.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Emma Lund | 2000 | 331 | 33.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ida Riber | 1999 | 330 | 33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Poulsen | 1999 | 326 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria M. Porsmose | 2000 | 325 | 33.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Zimmer | 1999 | 321 | 33.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sigrid Jensen | 1999 | 313 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 307 | 34.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Julie Engsig | 2000 | 290 | 35.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
33 | Nanna Rolle | 2000 | 290 | 35.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 289 | 35.15 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
36 | Astrid Yde | 2000 | 287 | 35.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Klara Therkildsen | 1999 | 282 | 35.46 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maria Ottesen | 1999 | 280 | 35.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 592 | 27.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 533 | 28.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fiona Bracken | 1998 | 527 | 28.79 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 506 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 501 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 499 | 29.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 494 | 29.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lenette Nielsen | 1997 | 483 | 29.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 481 | 29.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | 464 | 30.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 459 | 30.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Charlotte Jensen | 1994 | 457 | 30.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 439 | 30.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Selin Calli | 1997 | 436 | 30.66 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Anne T. Nielsen | 1996 | 434 | 30.72 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rikke Glinvad | 1997 | 432 | 30.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Beck | 1998 | 424 | 30.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 418 | 31.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Maja Jensen | 1997 | 413 | 31.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Tollerup | 1998 | 411 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Ida Mikkelsen | 1998 | 407 | 31.37 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 404 | 31.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 398 | 31.61 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
24 | Katja Timmermann | 1996 | 391 | 31.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 385 | 31.97 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Louise Sofie Jensen | 1994 | 378 | 32.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Jannie Burmeister | 1998 | 363 | 32.58 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 355 | 32.83 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 440 | 26.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | 385 | 27.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 374 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 342 | 29.04 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 330 | 29.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | 313 | 29.90 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 310 | 30.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Bach | 1997 | 540 | 24.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 466 | 26.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Emil Hjermitslev | 1997 | 456 | 26.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 447 | 26.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Phillip Winther | 1997 | 447 | 26.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 431 | 26.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 419 | 27.13 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 636 | 23.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 575 | 24.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | 518 | 25.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 514 | 25.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | 507 | 25.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 477 | 25.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 469 | 26.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 419 | 27.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | 355 | 28.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 345 | 28.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 321 | 29.64 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 314 | 29.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | 309 | 30.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 297 | 30.41 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Christian Rasmussen | 2000 | 293 | 30.56 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | 285 | 30.85 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | August Krebs Hessellund | 1999 | 263 | 31.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nicolai Tingleff | 1999 | 257 | 31.92 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 254 | 32.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Jens Søndergaard | 1999 | 253 | 32.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | August Laursen | 1999 | 248 | 32.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 247 | 32.37 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 244 | 32.48 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 239 | 32.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Alexander Stær | 2001 | 236 | 32.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Anders Meldgaard | 2000 | 234 | 32.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Magnus Lerche | 1999 | 233 | 32.97 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thomas Iversen | 1999 | 233 | 33.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Anton Løvgren | 1999 | 223 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Malthe Levisen | 2001 | 221 | 33.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 220 | 33.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thomas Schiby | 2001 | 218 | 33.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 216 | 33.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads L. Werther | 2000 | 214 | 33.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 211 | 34.12 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Artúr Jegezi | 2002 | 206 | 34.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Haakon Nerland | 2000 | 206 | 34.40 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Daniel Labuschagne | 1999 | 205 | 34.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
32 | William Bindslev | 2000 | 201 | 34.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Jonas Harbo Knudsen | 1999 | 194 | 35.08 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
34 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 189 | 35.35 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 189 | 35.39 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thomas Gosvig | 1999 | 185 | 35.64 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 168 | 36.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune Nørgaard | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Bach | 1997 | 537 | 24.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 449 | 26.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Emil Hjermitslev | 1997 | 443 | 26.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 442 | 26.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Phillip Winther | 1997 | 440 | 26.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 430 | 26.90 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 419 | 27.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 418 | 27.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Malthe Bøg | 1998 | 406 | 27.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simon Sønderriis | 1997 | 388 | 27.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Magnus Salmi | 1997 | 386 | 27.88 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 385 | 27.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 384 | 27.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 381 | 28.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob S. Madsen | 1998 | 380 | 28.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | 380 | 28.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Anton Løbner | 1997 | 370 | 28.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Martin Larsen | 1998 | 366 | 28.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Hougesen | 1997 | 354 | 28.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Emil Poulsen | 1997 | 352 | 28.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 345 | 28.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Thomas Kjær | 1998 | 342 | 29.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 331 | 29.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 328 | 29.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Jacob Harboe | 1998 | 328 | 29.45 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 328 | 29.45 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Daniel Hørmann | 1997 | 322 | 29.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 322 | 29.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Simon Johannsen | 1998 | 318 | 29.75 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Holger Boe Krogh | 1998 | 317 | 29.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 314 | 29.87 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 307 | 30.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Simon Rasmussen | 1998 | 280 | 31.02 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Storgaard | 1998 | 275 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 274 | 31.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lasse Harde | 1998 | 266 | 31.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 604 | 24.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 548 | 24.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | 505 | 25.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 491 | 25.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | 487 | 25.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 484 | 25.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 481 | 25.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 479 | 25.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Kammer | 1995 | 451 | 26.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Findinge | 1993 | 440 | 26.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | 437 | 26.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Holten Hansen | 1993 | 436 | 26.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 418 | 27.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 406 | 27.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 404 | 27.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 398 | 27.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Grønlund Larsen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Christine Nielsen | 2001 | 314 | 45.67 | 1:36.29 | 2:27.76 | 3:17.98 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 292 | 47.07 | 1:39.65 | 2:31.86 | 3:22.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Nerland | 2001 | 265 | 46.87 | 1:40.15 | 2:34.36 | 3:29.58 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 263 | 47.00 | 1:40.97 | 2:35.94 | 3:30.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 246 | 52.17 | 1:48.06 | 2:41.73 | 3:34.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Juul Grønning | 2001 | 238 | 49.26 | 1:45.17 | 2:42.63 | 3:37.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 548 | 37.50 | 1:19.33 | 2:01.50 | 2:44.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marie Eske | 1999 | 483 | 39.83 | 1:22.97 | 2:07.19 | 2:51.52 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Sidse Thorup | 1999 | 389 | 42.65 | 1:30.21 | 2:17.84 | 3:04.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Poulsen | 1999 | 364 | 43.95 | 1:31.78 | 2:21.22 | 3:08.53 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 363 | 43.41 | 1:31.51 | 2:20.28 | 3:08.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 351 | 43.59 | 1:32.33 | 2:22.14 | 3:10.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 351 | 42.86 | 1:31.86 | 2:21.98 | 3:10.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Baack | 2000 | 310 | 46.39 | 1:37.11 | 2:28.15 | 3:18.80 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 306 | 44.19 | 1:34.85 | 2:27.40 | 3:19.76 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hannah Jensen | 2000 | 301 | 45.11 | 1:36.34 | 2:29.07 | 3:20.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 290 | 46.57 | 1:37.83 | 2:30.67 | 3:23.31 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Ida Riber | 1999 | 289 | 46.74 | 1:38.09 | 2:31.26 | 3:23.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | 283 | 46.61 | 1:39.68 | 2:33.23 | 3:24.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mie Mellerup | 2000 | 279 | 46.43 | 1:40.15 | 2:34.43 | 3:26.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Rasmussen | 1999 | 279 | 47.27 | 1:41.01 | 2:34.26 | 3:26.05 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Emma Kjær | 1999 | 278 | 47.25 | 1:40.27 | 2:34.79 | 3:26.10 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Zimmer | 1999 | 270 | 47.52 | 1:40.83 | 2:35.95 | 3:28.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nanna Rolle | 2000 | 261 | 49.11 | 1:42.44 | 2:37.02 | 3:30.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 256 | 49.39 | 1:44.03 | 2:38.97 | 3:31.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Rask | 1999 | DSQ | ej samt berør v/15m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DSQ | ej samt berør v/25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 591 | 36.07 | 1:16.53 | 1:57.95 | 2:40.38 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 567 | 36.68 | 1:17.85 | 1:59.48 | 2:42.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 509 | 37.34 | 1:21.08 | 2:05.30 | 2:48.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 482 | 39.55 | 1:23.55 | 2:07.81 | 2:51.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 469 | 39.21 | 1:22.84 | 2:08.00 | 2:53.16 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 433 | 40.49 | 1:25.92 | 2:12.48 | 2:57.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 427 | 40.45 | 1:26.16 | 2:12.85 | 2:58.77 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 391 | 43.45 | 1:31.60 | 2:18.62 | 3:03.98 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Anne Tollerup | 1998 | 373 | 43.57 | 1:31.37 | 2:19.52 | 3:06.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 372 | 44.02 | 1:32.44 | 2:20.23 | 3:07.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 370 | 43.33 | 1:31.71 | 2:19.82 | 3:07.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 358 | 41.16 | 1:29.76 | 2:19.58 | 3:09.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 325 | 44.42 | 1:34.82 | 2:25.93 | 3:15.66 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Karoline Nielsen | 1997 | 317 | 43.84 | 1:32.98 | 2:25.20 | 3:17.36 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Betina K. Pedersen | 1994 | DSQ | rygl.efter vend/50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 389 | 36.62 | 1:19.57 | 2:02.51 | 2:45.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Due Nielsen | 1999 | 302 | 40.34 | 1:26.68 | 2:13.73 | 2:59.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Stær | 2001 | 216 | 45.43 | 1:36.67 | 2:28.90 | 3:21.02 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 213 | 47.28 | 1:39.12 | 2:31.47 | 3:22.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Peter Bager | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | DNF | |||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | August Krebs Hessellund | 1999 | DSQ | ej samt berør v/mål | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laurits Søborg Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nicolai Tingleff | 1999 | DSQ | ej samt berør v/25m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Malthe Bøg | 1998 | 420 | 36.26 | 1:17.82 | 2:00.24 | 2:41.07 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 420 | 36.27 | 1:17.54 | 1:59.00 | 2:41.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Reese | 1998 | 411 | 36.46 | 1:17.08 | 1:59.47 | 2:42.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | 391 | 37.19 | 1:18.49 | 2:01.90 | 2:44.98 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 388 | 37.62 | 1:19.59 | 2:02.58 | 2:45.45 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 380 | 37.87 | 1:20.46 | 2:03.64 | 2:46.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Toke Cramer | 1998 | 377 | 38.95 | 1:21.57 | 2:04.55 | 2:46.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | 369 | 38.15 | 1:22.34 | 2:06.56 | 2:48.21 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Jannik Skov | 1997 | 364 | 37.49 | 1:21.41 | 2:05.20 | 2:48.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Husted | 1997 | 357 | 38.92 | 1:21.82 | 2:05.65 | 2:50.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 304 | 41.39 | 1:27.88 | 2:14.25 | 2:59.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | 294 | 40.88 | 1:27.74 | 2:15.43 | 3:01.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Poulsen | 1997 | 293 | 41.31 | 1:27.51 | 2:14.29 | 3:01.63 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Kartikey Nandgave | 1998 | 283 | 40.95 | 1:27.03 | 2:15.47 | 3:03.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Storgaard | 1998 | 252 | 44.29 | 1:34.25 | 2:23.96 | 3:11.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Thomas Kjær | 1998 | 252 | 43.23 | 1:33.51 | 2:22.86 | 3:11.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | 247 | 41.91 | 1:31.87 | 2:23.92 | 3:12.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | ej samt berør v/75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mads Larsen | 1994 | 583 | 31.60 | 1:08.05 | 1:45.84 | 2:24.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 555 | 33.78 | 1:11.49 | 1:49.43 | 2:26.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 436 | 35.75 | 1:15.74 | 1:57.85 | 2:39.10 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 418 | 36.69 | 1:18.07 | 2:00.23 | 2:41.42 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 410 | 37.19 | 1:18.12 | 2:00.12 | 2:42.45 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 368 | 37.29 | 1:20.09 | 2:04.22 | 2:48.32 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 330 | 40.82 | 1:26.22 | 2:11.07 | 2:54.68 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Moos | 1996 | DSQ | ej samt berør v/75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 321 | 40.08 | 1:20.69 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 300 | 40.35 | 1:22.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carla Leone | 2002 | 290 | 41.21 | 1:23.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 282 | 42.20 | 1:24.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 281 | 41.29 | 1:24.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 248 | 42.80 | 1:27.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 248 | 43.19 | 1:27.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 495 | 34.25 | 1:09.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sofia Zachariassen | 1999 | 486 | 34.21 | 1:10.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 451 | 35.59 | 1:12.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 450 | 35.14 | 1:12.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 435 | 35.28 | 1:12.89 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 435 | 35.56 | 1:12.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 418 | 35.96 | 1:13.86 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 614 | 31.93 | 1:04.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 605 | 31.64 | 1:05.31 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 522 | 33.24 | 1:08.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 504 | 34.09 | 1:09.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 491 | 33.06 | 1:10.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 480 | 34.74 | 1:10.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 424 | 35.44 | 1:13.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 325 | 39.82 | 1:20.31 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Carla Leone | 2002 | 289 | 41.35 | 1:23.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 274 | 41.94 | 1:25.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 264 | 41.80 | 1:26.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 241 | 43.17 | 1:28.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 239 | 44.19 | 1:28.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 232 | 44.47 | 1:29.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 232 | 43.53 | 1:29.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Kirstine Frandsen | 2001 | 231 | 44.35 | 1:29.95 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 230 | 45.02 | 1:30.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christine Nielsen | 2001 | 221 | 45.82 | 1:31.41 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 214 | 45.48 | 1:32.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Stine Nerland | 2001 | 213 | 44.71 | 1:32.46 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 196 | 46.67 | 1:35.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Linnea Paludan | 2001 | 193 | 46.70 | 1:35.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Maria Rye | 2001 | 192 | 47.43 | 1:35.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 188 | 45.96 | 1:36.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 178 | 47.59 | 1:38.18 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 471 | 35.10 | 1:10.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 446 | 35.30 | 1:12.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofia Zachariassen | 1999 | 445 | 35.05 | 1:12.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 437 | 35.80 | 1:12.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 433 | 35.39 | 1:12.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 414 | 35.36 | 1:14.08 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 414 | 36.43 | 1:14.13 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 409 | 36.93 | 1:14.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 370 | 37.14 | 1:16.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Hansen | 1999 | 344 | 38.06 | 1:18.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | 343 | 39.59 | 1:18.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 338 | 38.89 | 1:19.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Rosendal | 2000 | 332 | 39.60 | 1:19.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria M. Porsmose | 2000 | 320 | 39.54 | 1:20.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anette Poulsen | 1999 | 317 | 1:21.02 | 1:21.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 308 | 40.14 | 1:21.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Celina G Winther | 1999 | 299 | 41.31 | 1:22.62 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Smilla Lyhne | 2000 | 298 | 41.18 | 1:22.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 289 | 41.11 | 1:23.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Julie Broekhoff | 1999 | 288 | 40.90 | 1:23.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helena Terp | 1999 | 279 | 40.70 | 1:24.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sine Johansen | 2000 | 278 | 42.62 | 1:24.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | 274 | 41.67 | 1:25.01 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Emma Kjær | 1999 | 268 | 41.93 | 1:25.66 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 260 | 41.49 | 1:26.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Frederikke Olsen | 2000 | 256 | 42.86 | 1:27.02 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Emma Lund | 2000 | 255 | 43.41 | 1:27.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Engsig | 2000 | 255 | 1:27.05 | 1:27.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
29 | Sigrid Jensen | 1999 | 250 | 42.36 | 1:27.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Trine Rasmussen | 1999 | 246 | 43.88 | 1:28.16 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Mie Mellerup | 2000 | DSQ | udsvøm på mave e/75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 539 | 33.27 | 1:07.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 505 | 33.35 | 1:09.36 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 494 | 34.04 | 1:09.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 488 | 34.07 | 1:10.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 485 | 34.15 | 1:10.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 478 | 34.92 | 1:10.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 465 | 35.40 | 1:11.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 459 | 34.84 | 1:11.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | 452 | 35.43 | 1:11.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fiona Bracken | 1998 | 443 | 35.85 | 1:12.45 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 441 | 35.05 | 1:12.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | 418 | 36.23 | 1:13.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lenette Nielsen | 1997 | 403 | 35.97 | 1:14.75 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 377 | 37.40 | 1:16.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 375 | 36.77 | 1:16.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 371 | 37.46 | 1:16.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 362 | 36.92 | 1:17.52 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Laura K. Westergaard | 1997 | 362 | 37.25 | 1:17.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Jensen | 1997 | 355 | 37.37 | 1:18.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 353 | 37.80 | 1:18.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Juul Nielsen | 1997 | 352 | 38.06 | 1:18.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 341 | 38.81 | 1:19.04 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Charlotte Jensen | 1994 | 335 | 38.37 | 1:19.51 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jannie Burmeister | 1998 | 322 | 38.06 | 1:20.54 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 317 | 40.14 | 1:20.96 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
26 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 282 | 40.82 | 1:24.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lars Lyhne | 1999 | 335 | 33.72 | 1:10.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 296 | 35.34 | 1:13.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 262 | 37.18 | 1:16.51 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 261 | 38.27 | 1:16.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 245 | 37.61 | 1:18.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | 244 | 37.57 | 1:18.29 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 243 | 37.70 | 1:18.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Bach | 1997 | 452 | 31.57 | 1:03.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 448 | 30.90 | 1:03.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 430 | 31.71 | 1:04.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phillip Winther | 1997 | 398 | 31.91 | 1:06.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 390 | 32.84 | 1:07.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 383 | 32.71 | 1:07.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Holger Boe Krogh | 1998 | 359 | 32.92 | 1:08.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 648 | 28.30 | 56.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 585 | 28.80 | 58.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 538 | 29.50 | 1:00.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Palle Gordon | 1987 | 504 | 30.48 | 1:01.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 450 | 31.35 | 1:03.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 443 | 31.37 | 1:04.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 434 | 31.41 | 1:04.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lars Lyhne | 1999 | 331 | 34.01 | 1:10.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 308 | 35.77 | 1:12.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 278 | 35.73 | 1:14.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 269 | 36.81 | 1:15.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 258 | 37.35 | 1:16.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 254 | 38.85 | 1:17.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 249 | 37.70 | 1:17.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Christian Rasmussen | 2000 | 245 | 38.04 | 1:18.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 224 | 39.21 | 1:20.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 224 | 40.06 | 1:20.61 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Johan Reimer | 2000 | 223 | 39.49 | 1:20.70 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Magnus Lerche | 1999 | 207 | 40.29 | 1:22.76 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Sørensen | 2000 | 205 | 40.48 | 1:23.00 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Morten Due Nielsen | 1999 | 204 | 41.69 | 1:23.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 193 | 41.38 | 1:24.72 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Anders Meldgaard | 2000 | 173 | 43.11 | 1:27.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Daniel Labuschagne | 1999 | 164 | 43.56 | 1:29.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 163 | 43.31 | 1:29.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Artúr Jegezi | 2002 | DSQ | ej samt berør v/50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 436 | 30.89 | 1:04.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 398 | 32.90 | 1:06.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 394 | 32.35 | 1:06.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 386 | 33.37 | 1:07.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 384 | 32.97 | 1:07.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Phillip Winther | 1997 | 376 | 32.77 | 1:07.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Holger Boe Krogh | 1998 | 362 | 32.91 | 1:08.64 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 362 | 32.66 | 1:08.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 345 | 34.47 | 1:09.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Simon Sønderriis | 1997 | 316 | 35.07 | 1:11.82 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | 314 | 35.99 | 1:11.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jannik Skov | 1997 | 310 | 35.72 | 1:12.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 309 | 35.14 | 1:12.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | 306 | 35.32 | 1:12.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jacob S. Madsen | 1998 | 297 | 35.74 | 1:13.38 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 268 | 37.54 | 1:15.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 262 | 37.22 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Mads Storgaard | 1998 | 236 | 37.95 | 1:19.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Aalb.Kongres og Kultur C. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 570 | 29.33 | 59.04 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 527 | 29.43 | 1:00.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Larsen | 1993 | 483 | 30.03 | 1:02.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 480 | 32.77 | 1:02.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Palle Gordon | 1987 | 470 | 31.07 | 1:02.94 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | 463 | 31.30 | 1:03.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 429 | 31.76 | 1:04.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 409 | 31.92 | 1:05.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holten Hansen | 1993 | 394 | 32.31 | 1:06.74 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 389 | 32.12 | 1:07.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 388 | 32.59 | 1:07.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Kristian Ranghøj | 1995 | 386 | 32.32 | 1:07.24 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Casper G. Kristensen | 1995 | 382 | 32.43 | 1:07.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 369 | 32.63 | 1:08.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Beck | 1996 | 345 | 34.29 | 1:09.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 332 | 34.57 | 1:10.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Klinik for fodterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 560 | 31.84 | 1:08.99 | 1:47.27 | 2:26.56 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 528 | 33.01 | 1:11.31 | 1:50.25 | 2:29.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 492 | 33.60 | 1:11.80 | 1:51.85 | 2:33.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 484 | 35.19 | 1:14.30 | 1:54.18 | 2:33.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Kynde | 1994 | 458 | 33.88 | 1:13.31 | 1:55.24 | 2:36.68 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 448 | 34.25 | 1:14.21 | 1:55.03 | 2:37.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 427 | 35.45 | 1:15.00 | 1:57.66 | 2:40.37 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Ida Kristensen | 1998 | 414 | 36.08 | 1:17.11 | 1:59.23 | 2:42.01 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lisa Schøn | 1999 | 400 | 34.68 | 1:17.70 | 2:01.13 | 2:43.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | 386 | 36.37 | 1:17.56 | 2:01.09 | 2:45.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Beck | 1998 | 358 | 36.68 | 1:18.14 | 2:03.74 | 2:50.10 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | 322 | 38.93 | 1:23.62 | 2:10.35 | 2:56.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 285 | 35.04 | 1:19.64 | 2:09.45 | 3:03.54 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Louise Warming | 1997 | 282 | 39.49 | 1:25.87 | 2:14.50 | 3:04.11 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 275 | 38.90 | 1:25.05 | 2:16.91 | 3:05.66 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thale Berggren | 1997 | 262 | 38.69 | 1:27.13 | 2:17.57 | 3:08.75 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Katja Timmermann | 1996 | 258 | 40.56 | 1:29.55 | 2:20.84 | 3:09.82 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 803 | 26.64 | 56.55 | 1:26.65 | 1:57.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 600 | 29.38 | 1:02.68 | 1:35.91 | 2:09.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joachim Mortensen | 1995 | 553 | 29.87 | 1:04.18 | 1:38.12 | 2:12.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 530 | 29.23 | 1:03.54 | 1:38.51 | 2:14.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 483 | 30.58 | 1:05.99 | 1:42.05 | 2:19.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 479 | 31.60 | 1:06.63 | 1:43.22 | 2:19.41 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 469 | 31.51 | 1:07.02 | 1:43.52 | 2:20.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 437 | 31.91 | 1:08.39 | 1:46.46 | 2:23.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niels Mortensen | 1995 | 407 | 32.14 | 1:09.16 | 1:47.44 | 2:27.20 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 358 | 31.99 | 1:10.84 | 1:52.40 | 2:33.62 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 348 | 34.47 | 1:14.11 | 1:55.18 | 2:35.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren Mikkelsen | 1991 | 341 | 34.76 | 1:15.01 | 1:55.44 | 2:36.10 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mikkel Findinge | 1993 | 335 | 31.28 | 1:09.17 | 1:52.23 | 2:37.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | David Hjort | 2000 | 326 | 33.90 | 1:14.93 | 1:56.83 | 2:38.47 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Michael Kjær | 1995 | 317 | 33.76 | 1:13.50 | 1:55.63 | 2:40.09 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob S. Madsen | 1998 | 312 | 34.61 | 1:14.19 | 1:57.68 | 2:40.89 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Anton Løbner | 1997 | 299 | 34.46 | 1:14.82 | 1:59.45 | 2:43.24 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 295 | 35.98 | 1:17.93 | 2:00.98 | 2:43.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Toke Cramer | 1998 | 288 | 36.38 | 1:19.56 | 2:03.19 | 2:45.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Martin S. Jespersen | 1997 | 286 | 35.58 | 1:16.71 | 2:00.61 | 2:45.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 272 | 38.56 | 1:21.55 | 2:06.06 | 2:48.42 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 244 | 38.89 | 1:24.84 | 2:11.00 | 2:54.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Agf Piger1 | 1999 | 550 | 2:04.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.16 | 1:07.49 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.31 | 1:36.80 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 27.77 | 2:04.57 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 1999 | 430 | 2:15.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 39.78 | 1:14.31 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 31.53 | 1:45.84 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.44 | 2:15.28 | |||||||
3 | Sto Piger 1 | 1999 | 417 | 2:16.60 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 38.88 | 1:12.87 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 33.47 | 1:46.34 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.26 | 2:16.60 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 1999 | 403 | 2:18.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 38.59 | 1:13.72 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 34.95 | 1:48.67 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 29.56 | 2:18.23 | |||||||
5 | Neptun Supergirls | 1999 | 360 | 2:23.56 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 38.16 | 1:17.60 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 34.19 | 1:51.79 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 31.77 | 2:23.56 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 2 Piger | 1999 | 347 | 2:25.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 41.23 | 1:17.42 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 35.32 | 1:52.74 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 32.48 | 2:25.22 | |||||||
7 | Sto Piger 2 | 1999 | 328 | 2:27.97 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 40.48 | 1:20.37 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 36.85 | 1:57.22 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 30.75 | 2:27.97 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 642 | 1:58.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.06 | 1:03.38 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 28.48 | 1:31.86 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 26.46 | 1:58.32 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 615 | 2:00.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 32.14 | 1:05.02 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 27.76 | 1:32.78 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 27.29 | 2:00.07 | |||||||
3 | Viborg Piger | 1994 | 474 | 2:10.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 35.73 | 1:10.05 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 31.23 | 1:41.28 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 29.67 | 2:10.95 | |||||||
4 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 452 | 2:13.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 38.53 | 1:12.36 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 30.42 | 1:42.78 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.25 | 2:13.03 | |||||||
5 | Thisted Gruppe 1 Piger | 1994 | 411 | 2:17.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 41.21 | 1:13.89 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 34.29 | 1:48.18 | |||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 29.09 | 2:17.27 | |||||||
6 | Flodheste 1 Skagen | 1997 | 319 | 2:29.40 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 45.25 | 1:21.81 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 37.35 | 1:59.16 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 30.24 | 2:29.40 | |||||||
- | Laber Larver | 1992 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Agf Piger1 | 1999 | 491 | 2:09.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.78 | 1:07.92 | |||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 33.40 | 1:41.32 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.08 | 2:09.40 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 1999 | 426 | 2:15.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 39.56 | 1:14.27 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 31.63 | 1:45.90 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.76 | 2:15.66 | |||||||
3 | Sto Piger 1 | 1999 | 402 | 2:18.33 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 38.74 | 1:13.14 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 34.39 | 1:47.53 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.80 | 2:18.33 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 1999 | 374 | 2:21.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 39.41 | 1:14.45 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.25 | 1:51.70 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 30.04 | 2:21.74 | |||||||
5 | Neptun Supergirls | 1999 | 337 | 2:26.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 39.80 | 1:20.72 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 34.10 | 1:54.82 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 31.83 | 2:26.65 | |||||||
6 | Sto Piger 2 | 1999 | 324 | 2:28.68 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 40.80 | 1:22.64 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 34.15 | 1:56.79 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 31.89 | 2:28.68 | |||||||
7 | Thisted Gruppe 2 Piger | 1999 | 322 | 2:29.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 41.51 | 1:19.40 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 36.58 | 1:55.98 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 33.04 | 2:29.02 | |||||||
8 | Agf Piger2 | 1999 | 295 | 2:33.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Carla Leone | 2002 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 46.94 | 1:28.67 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 20.14 | 1:48.81 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 44.51 | 2:33.32 | |||||||
9 | Pingvinen Piger 1 | 1999 | 275 | 2:36.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 43.59 | 1:26.31 | |||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 37.74 | 2:04.05 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 32.91 | 2:36.96 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 518 | 2:07.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 34.70 | 1:08.18 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 30.36 | 1:38.54 | |||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 28.58 | 2:07.12 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 470 | 2:11.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 37.17 | 1:09.32 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 33.06 | 1:42.38 | |||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 28.93 | 2:11.31 | |||||||
3 | Viborg Piger | 1994 | 465 | 2:11.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 35.50 | 1:09.33 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 32.82 | 1:42.15 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 29.61 | 2:11.76 | |||||||
4 | Laber Larver | 1992 | 448 | 2:13.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 38.05 | 1:10.70 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 30.92 | 1:41.62 | |||||||
Katja Timmermann | 1996 | 31.76 | 2:13.38 | |||||||
5 | Thisted Gruppe 1 Piger | 1994 | 396 | 2:18.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 41.93 | 1:15.14 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 34.26 | 1:49.40 | |||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 29.59 | 2:18.99 | |||||||
6 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 393 | 2:19.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 39.34 | 1:16.68 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 30.42 | 1:47.10 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 32.27 | 2:19.37 | |||||||
7 | Flodheste 1 Skagen | 1997 | 316 | 2:29.90 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 45.44 | 1:22.22 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 36.58 | 1:58.80 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 31.10 | 2:29.90 | |||||||
8 | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 1997 | 276 | 2:36.76 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Emilie Portã¥s Anderssen | 1997 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Selin Calli | 1997 | 44.65 | 1:26.35 | |||||||
Christine Madeleine Moe G | 1996 | 35.13 | 2:01.48 | |||||||
Ida Elise Grendstad | 1997 | 35.28 | 2:36.76 | |||||||
- | S68 Hjørring 2 | 1996 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1997 | 445 | 1:54.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Phillip Winther | 1997 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.88 | 1:02.84 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 27.24 | 1:30.08 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 24.84 | 1:54.92 | |||||||
2 | Agf Drenge2 | 1997 | 405 | 1:58.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 33.98 | 1:03.95 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 27.45 | 1:31.40 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 27.25 | 1:58.65 | |||||||
3 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1997 | 376 | 2:01.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 33.00 | 1:06.10 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 28.67 | 1:34.77 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 26.81 | 2:01.58 | |||||||
4 | Bad Boys | 1997 | 343 | 2:05.32 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Anton Løbner | 1997 | 36.59 | 1:08.80 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 29.14 | 1:37.94 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 27.38 | 2:05.32 | |||||||
5 | Sto Drenge 1 | 1998 | 307 | 2:10.10 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 34.09 | 1:09.88 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 31.36 | 1:41.24 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 28.86 | 2:10.10 | |||||||
6 | Drenge 1 Viborg | 1997 | 305 | 2:10.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 34.85 | 1:10.91 | |||||||
Martin S. Jespersen | 1997 | 31.69 | 1:42.60 | |||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 27.83 | 2:10.43 | |||||||
7 | Agf Drenge1 | 1998 | 278 | 2:14.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 36.83 | 1:10.36 | |||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 33.60 | 1:43.96 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 30.44 | 2:14.40 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1993 | 591 | 1:44.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.07 | 56.15 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 24.58 | 1:20.73 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 23.83 | 1:44.56 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 577 | 1:45.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren Larsen | 1993 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 28.45 | 57.26 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 25.11 | 1:22.37 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.06 | 1:45.43 | |||||||
3 | Drenge 3 Viborg | 1995 | 483 | 1:51.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 30.91 | 1:01.26 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 24.79 | 1:26.05 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.80 | 1:51.85 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 1 Drenge | 1995 | 423 | 1:56.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Birk | 1996 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 31.70 | 1:03.33 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 26.77 | 1:30.10 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.83 | 1:56.93 | |||||||
5 | Big Boys | 1989 | 405 | 1:58.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Andreas Helbo Beck | 1989 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 31.20 | 1:03.12 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 27.47 | 1:30.59 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 27.98 | 1:58.57 | |||||||
6 | S68 Hjørring | 1984 | 372 | 2:02.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 32.91 | 1:07.91 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 25.60 | 1:33.51 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 28.54 | 2:02.05 | |||||||
7 | Neptun Superboys | 1995 | 347 | 2:04.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 34.65 | 1:06.07 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 29.90 | 1:35.97 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 28.87 | 2:04.84 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1997 | 415 | 1:57.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Phillip Winther | 1997 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 34.62 | 1:05.38 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 27.41 | 1:32.79 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 24.85 | 1:57.64 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1997 | 356 | 2:03.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 33.31 | 1:06.72 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.33 | 1:36.05 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.81 | 2:03.86 | |||||||
3 | Bad Boys | 1997 | 336 | 2:06.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Anton Løbner | 1997 | 37.79 | 1:09.56 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 29.29 | 1:38.85 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 27.39 | 2:06.24 | |||||||
4 | Agf Drenge2 | 1997 | 312 | 2:09.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 36.12 | 1:09.97 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 31.64 | 1:41.61 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 27.77 | 2:09.38 | |||||||
5 | Sto Drenge 1 | 1998 | 304 | 2:10.50 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 33.53 | 1:09.65 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 31.84 | 1:41.49 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 29.01 | 2:10.50 | |||||||
6 | Agf Drenge1 | 1998 | 286 | 2:13.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 34.17 | 1:04.37 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 34.38 | 1:38.75 | |||||||
Artúr Jegezi | 2002 | 34.44 | 2:13.19 | |||||||
7 | Drenge 1 Viborg | 1997 | 254 | 2:18.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 36.73 | 1:12.27 | |||||||
Martin S. Jespersen | 1997 | 37.66 | 1:49.93 | |||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 28.64 | 2:18.57 | |||||||
8 | Sto Drenge 2 | 2000 | 217 | 2:26.01 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 43.17 | 1:20.33 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 35.17 | 1:55.50 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 30.51 | 2:26.01 | |||||||
- | Bakken Drenge 1 | 1997 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 478 | 1:52.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 30.59 | 1:01.36 | |||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 26.31 | 1:27.67 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.58 | 1:52.25 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1993 | 433 | 1:55.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 33.92 | 1:03.98 | |||||||
Søren Larsen | 1993 | 27.27 | 1:31.25 | |||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 24.71 | 1:55.96 | |||||||
3 | Drenge 3 Viborg | 1995 | 418 | 1:57.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 32.04 | 1:03.64 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 26.57 | 1:30.21 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.18 | 1:57.39 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 1 Drenge | 1995 | 409 | 1:58.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Birk | 1996 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 31.57 | 1:04.11 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 26.61 | 1:30.72 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 27.53 | 1:58.25 | |||||||
5 | Big Boys | 1989 | 399 | 1:59.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Andreas Helbo Beck | 1989 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 31.76 | 1:03.39 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 27.85 | 1:31.24 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 27.96 | 1:59.20 | |||||||
6 | Aars Drenge 1 | 1996 | 381 | 2:01.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Martin Holten Hansen | 1993 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 33.03 | 1:03.83 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 28.49 | 1:32.32 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 28.70 | 2:01.02 | |||||||
7 | S68 Hjørring | 1984 | 369 | 2:02.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 33.62 | 1:08.35 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 25.93 | 1:34.28 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 28.06 | 2:02.34 | |||||||
8 | Neptun Superboys | 1995 | 348 | 2:04.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 34.03 | 1:05.38 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 30.48 | 1:35.86 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 28.85 | 2:04.71 | |||||||
9 | Drenge 2 Viborg C | 1995 | 321 | 2:08.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 35.93 | 1:08.42 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 31.95 | 1:40.37 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 27.73 | 2:08.10 | |||||||
10 | Nedre Eiker SK G1 Jr. | 1994 | 209 | 2:27.76 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Espen Gevelt | 1994 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Magnus Salmi | 1997 | 35.71 | 1:14.62 | |||||||
Tom Olav Bellika Canander | 1998 | 36.41 | 1:51.03 | |||||||
Haakon Nerland | 2000 | 36.73 | 2:27.76 | |||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 666 | 31.23 | 1:08.42 | 1:47.87 | 2:22.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Blanch | 1996 | 640 | 31.44 | 1:08.04 | 1:51.48 | 2:24.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 630 | 32.63 | 1:11.19 | 1:53.12 | 2:25.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 593 | 34.04 | 1:12.31 | 1:53.59 | 2:28.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 592 | 32.52 | 1:11.08 | 1:53.24 | 2:28.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 590 | 31.65 | 1:10.54 | 1:55.62 | 2:28.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise L. Nielsen | 1996 | 590 | 32.41 | 1:10.65 | 1:55.21 | 2:28.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 593 | 31.77 | 1:10.04 | 1:51.21 | 2:28.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Blanch | 1996 | 583 | 32.22 | 1:09.30 | 1:53.91 | 2:29.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 574 | 31.59 | 1:09.71 | 1:53.46 | 2:29.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 572 | 34.17 | 1:13.03 | 1:54.90 | 2:30.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 566 | 33.06 | 1:11.13 | 1:55.97 | 2:30.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 566 | 33.18 | 1:12.87 | 1:56.33 | 2:30.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Elkjær | 1996 | 560 | 32.15 | 1:11.70 | 1:57.35 | 2:31.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 555 | 33.42 | 1:09.89 | 1:57.44 | 2:31.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 554 | 33.34 | 1:11.84 | 1:57.03 | 2:31.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 549 | 33.07 | 1:13.34 | 1:55.76 | 2:32.17 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 546 | 32.08 | 1:10.06 | 1:56.33 | 2:32.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | 544 | 34.49 | 1:13.04 | 1:56.53 | 2:32.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | 537 | 32.48 | 1:10.19 | 1:57.11 | 2:33.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 521 | 31.57 | 1:13.22 | 1:58.82 | 2:34.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 519 | 32.10 | 1:11.38 | 1:58.66 | 2:35.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 498 | 33.94 | 1:15.71 | 1:59.57 | 2:37.24 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Pernille Rasmussen | 1996 | 495 | 32.56 | 1:12.07 | 1:58.99 | 2:37.47 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Caroline Beck | 1998 | 482 | 35.23 | 1:17.36 | 2:03.40 | 2:38.94 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Pavon Friis | 1999 | 480 | 37.11 | 1:18.54 | 2:01.78 | 2:39.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Rikke Glinvad | 1997 | 479 | 33.52 | 1:11.43 | 2:00.84 | 2:39.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Betina K. Pedersen | 1994 | 479 | 35.68 | 1:13.22 | 2:02.46 | 2:39.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 468 | 33.95 | 1:14.59 | 2:00.68 | 2:40.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marie Eske | 1999 | 451 | 35.28 | 1:19.39 | 2:03.69 | 2:42.51 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 449 | 34.80 | 1:15.20 | 2:04.01 | 2:42.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 426 | 35.08 | 1:18.76 | 2:05.62 | 2:45.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Line Thomsen | 2000 | 413 | 37.34 | 1:19.73 | 2:08.94 | 2:47.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 411 | 37.27 | 1:21.61 | 2:09.61 | 2:47.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 411 | 37.06 | 1:21.10 | 2:07.61 | 2:47.64 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 408 | 37.56 | 1:17.80 | 2:08.46 | 2:47.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Anna Olesen | 1999 | 403 | 38.94 | 1:22.30 | 2:10.69 | 2:48.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 401 | 35.26 | 1:16.47 | 2:08.09 | 2:48.99 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Smilla Lyhne | 2000 | 395 | 38.88 | 1:22.49 | 2:12.07 | 2:49.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Johannesen | 1999 | 393 | 37.94 | 1:20.76 | 2:10.95 | 2:50.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Karoline Lehmann | 1999 | 392 | 38.86 | 1:24.67 | 2:11.34 | 2:50.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Juul Nielsen | 1997 | 387 | 39.67 | 1:22.35 | 2:12.41 | 2:50.95 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
36 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 385 | 36.33 | 1:21.42 | 2:10.92 | 2:51.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Charlotte Jensen | 1994 | 383 | 35.49 | 1:18.61 | 2:12.02 | 2:51.50 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 383 | 38.82 | 1:19.79 | 2:11.76 | 2:51.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 371 | 41.59 | 1:25.45 | 2:16.53 | 2:53.44 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 361 | 41.19 | 1:26.06 | 2:15.49 | 2:55.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne T. Nielsen | 1996 | 356 | 39.15 | 1:24.39 | 2:17.20 | 2:55.79 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
42 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 354 | 38.50 | 1:23.44 | 2:17.84 | 2:56.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Celina G Winther | 1999 | 350 | 39.98 | 1:25.30 | 2:17.05 | 2:56.87 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
44 | Anette Poulsen | 1999 | 346 | 42.52 | 1:27.77 | 2:16.61 | 2:57.50 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Ida Mikkelsen | 1998 | 343 | 37.91 | 1:23.49 | 2:19.34 | 2:57.93 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
46 | Karoline Nielsen | 1997 | 338 | 38.34 | 1:23.55 | 2:17.99 | 2:58.85 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
47 | Line Meldgaard | 1997 | 332 | 41.96 | 1:25.00 | 2:18.08 | 2:59.95 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
48 | Cecilie Baraviec | 2000 | 330 | 41.40 | 1:27.56 | 2:21.77 | 3:00.26 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
49 | Thale Berggren | 1997 | 326 | 38.09 | 1:25.56 | 2:20.80 | 3:01.12 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
50 | Selin Calli | 1997 | 325 | 36.34 | 1:23.61 | 2:18.90 | 3:01.24 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
51 | Kathrine Breum | 1997 | 324 | 39.85 | 1:25.20 | 2:17.68 | 3:01.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
52 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 324 | 41.43 | 1:25.32 | 2:18.65 | 3:01.40 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
53 | Caroline Christensen | 1999 | 323 | 42.07 | 1:28.32 | 2:16.60 | 3:01.63 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
54 | Emma Kjær | 1999 | 309 | 42.86 | 1:28.17 | 2:22.15 | 3:04.35 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
55 | Laura Christensen | 1997 | 300 | 42.27 | 1:29.34 | 2:21.80 | 3:06.06 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
56 | Josefine Knudsen | 1998 | 289 | 45.29 | 1:29.43 | 2:23.89 | 3:08.42 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
57 | Emilie Portã¥s Anderssen | 1997 | 285 | 44.79 | 1:32.08 | 2:28.34 | 3:09.39 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
58 | Ida Elise Grendstad | 1997 | 269 | 40.89 | 1:29.47 | 2:29.15 | 3:13.09 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
59 | Carla Leone | 2002 | 263 | 47.63 | 1:33.91 | 2:31.72 | 3:14.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DSQ | ej fort bev v/75m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | DSQ | flyv., en hånd v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Drest | 1999 | DSQ | ej forts bev v/75m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Jannie Burmeister | 1998 | DSQ | ej samt berør v/125m | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Rijkhoff | 2001 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Wika-skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 747 | 26.62 | 57.30 | 1:32.90 | 2:01.34 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 731 | 26.07 | 56.48 | 1:33.29 | 2:02.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 619 | 28.22 | 1:01.32 | 1:39.48 | 2:09.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 582 | 27.65 | 1:01.45 | 1:41.43 | 2:11.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 563 | 28.60 | 1:03.05 | 1:42.22 | 2:13.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | 559 | 28.91 | 1:03.43 | 1:42.81 | 2:13.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 531 | 29.34 | 1:05.29 | 1:44.87 | 2:15.98 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende 0 år og ældre |
Sponsor: Wika-skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 621 | 27.99 | 1:00.92 | 1:38.24 | 2:09.02 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 574 | 27.80 | 1:01.86 | 1:40.30 | 2:12.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 564 | 27.99 | 1:02.70 | 1:41.94 | 2:13.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 561 | 28.65 | 1:02.51 | 1:42.77 | 2:13.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 546 | 29.14 | 1:03.77 | 1:43.73 | 2:14.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 538 | 28.80 | 1:04.61 | 1:43.73 | 2:15.31 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 533 | 28.52 | 1:03.03 | 1:43.34 | 2:15.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 499 | 29.75 | 1:07.00 | 1:48.28 | 2:18.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joachim Mortensen | 1995 | 487 | 27.72 | 1:10.45 | 1:47.85 | 2:19.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Larsen | 1994 | 484 | 28.05 | 1:07.11 | 1:47.30 | 2:20.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper G. Kristensen | 1995 | 476 | 30.64 | 1:07.71 | 1:49.63 | 2:21.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lasse Kammer | 1995 | 476 | 30.88 | 1:08.94 | 1:48.97 | 2:21.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 464 | 31.72 | 1:07.37 | 1:50.68 | 2:22.15 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Severinsen | 1995 | 452 | 29.75 | 1:09.92 | 1:51.71 | 2:23.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Peter Birk | 1996 | 451 | 33.09 | 1:08.90 | 1:50.49 | 2:23.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 450 | 30.63 | 1:05.73 | 1:47.57 | 2:23.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Janus Meinert | 1995 | 450 | 30.12 | 1:09.21 | 1:48.59 | 2:23.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jens Bach | 1997 | 447 | 31.79 | 1:08.99 | 1:53.88 | 2:23.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 444 | 30.29 | 1:08.20 | 1:50.35 | 2:24.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Jessen | 1998 | 436 | 33.66 | 1:10.25 | 1:52.34 | 2:25.19 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 428 | 30.43 | 1:08.99 | 1:52.24 | 2:26.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sebastian Reese | 1998 | 427 | 31.86 | 1:10.19 | 1:51.36 | 2:26.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 425 | 31.48 | 1:09.33 | 1:51.95 | 2:26.36 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michael Kjær | 1995 | 422 | 32.22 | 1:13.23 | 1:52.67 | 2:26.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 420 | 32.25 | 1:09.43 | 1:53.08 | 2:27.04 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 414 | 32.11 | 1:08.32 | 1:53.82 | 2:27.74 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 389 | 32.79 | 1:11.80 | 1:54.44 | 2:30.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Toke Cramer | 1998 | 381 | 33.74 | 1:15.14 | 1:57.21 | 2:31.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Christoffer Beck | 1996 | 380 | 33.64 | 1:11.41 | 1:56.09 | 2:32.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Victor Prange | 1997 | 375 | 33.81 | 1:14.03 | 1:58.75 | 2:32.71 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Jacob S. Madsen | 1998 | 371 | 31.59 | 1:12.61 | 1:58.22 | 2:33.18 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
32 | Marc Ochsendorf | 1996 | 367 | 32.90 | 1:14.73 | 1:57.63 | 2:33.80 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
33 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 366 | 34.14 | 1:13.91 | 2:01.56 | 2:33.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Simon Johannsen | 1998 | 365 | 34.94 | 1:13.34 | 1:59.31 | 2:33.98 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Niels Mortensen | 1995 | 360 | 30.84 | 1:08.70 | 1:58.37 | 2:34.77 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
36 | Alexander Lennø | 1996 | 359 | 31.26 | 1:11.98 | 2:00.82 | 2:34.88 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
37 | Jannik Skov | 1997 | 358 | 33.37 | 1:14.17 | 1:59.19 | 2:35.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jacob Harboe | 1998 | 354 | 32.13 | 1:10.82 | 2:00.45 | 2:35.58 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
39 | Niclas Henriksen | 1997 | 352 | 34.71 | 1:17.13 | 2:00.82 | 2:35.84 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 349 | 33.85 | 1:12.82 | 2:00.16 | 2:36.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anders Husted | 1997 | 349 | 36.65 | 1:15.29 | 1:59.64 | 2:36.41 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 349 | 35.28 | 1:16.95 | 2:00.69 | 2:36.41 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
43 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 346 | 33.53 | 1:14.06 | 2:00.94 | 2:36.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 346 | 34.55 | 1:15.30 | 2:02.20 | 2:36.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 333 | 34.33 | 1:16.72 | 2:03.41 | 2:38.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 329 | 33.34 | 1:15.05 | 2:03.80 | 2:39.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 329 | 35.88 | 1:14.91 | 2:04.47 | 2:39.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 328 | 32.93 | 1:14.62 | 1:57.30 | 2:39.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
49 | Jonas Helbo Beck | 1994 | 321 | 32.12 | 1:14.98 | 2:02.30 | 2:40.79 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
50 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 321 | 34.03 | 1:14.90 | 2:04.36 | 2:40.82 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 315 | 38.03 | 1:19.90 | 2:05.82 | 2:41.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Emil Houlborg | 1998 | 304 | 38.88 | 1:20.87 | 2:05.90 | 2:43.78 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | David Hjort | 2000 | 300 | 33.44 | 1:15.88 | 2:06.75 | 2:44.42 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
54 | Christian Rasmussen | 2000 | 298 | 37.62 | 1:20.28 | 2:09.99 | 2:44.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
55 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 296 | 38.33 | 1:20.59 | 2:08.99 | 2:45.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Andreas Bui | 2000 | 295 | 36.24 | 1:19.88 | 2:10.23 | 2:45.42 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
57 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 293 | 36.55 | 1:21.67 | 2:07.04 | 2:45.77 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
58 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 284 | 34.76 | 1:20.96 | 2:09.17 | 2:47.46 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj Rasmussen | 1993 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 381 | 34.72 | 1:10.36 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 340 | 34.95 | 1:13.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 330 | 36.93 | 1:13.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 327 | 35.80 | 1:14.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 319 | 35.91 | 1:14.62 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 303 | 36.90 | 1:15.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Caroline Schøn | 2001 | 297 | 37.34 | 1:16.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 608 | 29.01 | 1:00.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 584 | 29.55 | 1:01.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 543 | 30.35 | 1:02.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 529 | 30.47 | 1:03.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 508 | 31.12 | 1:03.95 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 498 | 31.16 | 1:04.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Thomsen | 2000 | 468 | 31.51 | 1:05.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 835 | 26.33 | 54.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 602 | 29.03 | 1:00.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 597 | 29.33 | 1:00.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 582 | 29.64 | 1:01.10 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fiona Bracken | 1998 | 554 | 30.17 | 1:02.09 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 538 | 30.09 | 1:02.73 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 508 | 30.62 | 1:03.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 333 | 35.17 | 1:13.58 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 330 | 35.59 | 1:13.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 327 | 34.75 | 1:14.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 320 | 36.17 | 1:14.59 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 302 | 37.52 | 1:16.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 290 | 37.22 | 1:17.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Caroline Schøn | 2001 | 289 | 37.46 | 1:17.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 289 | 35.64 | 1:17.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 285 | 36.63 | 1:17.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linnea Paludan | 2001 | 259 | 38.16 | 1:20.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Carla Leone | 2002 | 257 | 39.05 | 1:20.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 256 | 37.93 | 1:20.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maria Rye | 2001 | 250 | 38.82 | 1:21.00 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 250 | 38.91 | 1:21.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 249 | 38.21 | 1:21.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Ida S Olesen | 2003 | 235 | 39.16 | 1:22.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 221 | 40.48 | 1:24.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 212 | 40.11 | 1:25.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Meinert | 2001 | 203 | 40.98 | 1:26.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christine Nielsen | 2001 | 192 | 42.92 | 1:28.37 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Signe Juul Grønning | 2001 | 181 | 43.73 | 1:30.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 177 | 43.43 | 1:30.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Stine Nerland | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 579 | 29.64 | 1:01.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 568 | 29.96 | 1:01.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 517 | 30.79 | 1:03.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 496 | 31.04 | 1:04.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 479 | 31.14 | 1:05.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 478 | 31.48 | 1:05.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Thomsen | 2000 | 450 | 32.25 | 1:06.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | 436 | 31.63 | 1:07.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 435 | 32.29 | 1:07.32 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 431 | 32.00 | 1:07.55 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | 430 | 32.75 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sofia Zachariassen | 1999 | 421 | 32.28 | 1:08.05 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Emma Hansen | 1999 | 419 | 32.15 | 1:08.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camilla Johannesen | 1999 | 405 | 33.32 | 1:08.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 400 | 33.47 | 1:09.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Smilla Lyhne | 2000 | 400 | 33.57 | 1:09.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 400 | 32.89 | 1:09.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Terp | 1999 | 381 | 33.37 | 1:10.36 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Broekhoff | 1999 | 374 | 34.33 | 1:10.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 370 | 34.32 | 1:11.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 367 | 34.20 | 1:11.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Isabella Drest | 1999 | 362 | 34.32 | 1:11.57 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maria M. Porsmose | 2000 | 339 | 34.97 | 1:13.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 336 | 35.37 | 1:13.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Hannah Jensen | 2000 | 334 | 34.76 | 1:13.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Cecilie Baraviec | 2000 | 334 | 35.35 | 1:13.51 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Signe Rosendal | 2000 | 331 | 34.93 | 1:13.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 328 | 35.84 | 1:13.99 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Sine Johansen | 2000 | 327 | 34.99 | 1:14.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Karoline Lehmann | 1999 | 326 | 35.08 | 1:14.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 325 | 34.40 | 1:14.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 324 | 35.64 | 1:14.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Poulsen | 1999 | 321 | 36.35 | 1:14.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sidse Thorup | 1999 | 316 | 35.62 | 1:14.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Ida Riber | 1999 | 315 | 36.25 | 1:14.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline Zimmer | 1999 | 308 | 36.05 | 1:15.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 306 | 36.05 | 1:15.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
38 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 305 | 36.75 | 1:15.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
39 | Sigrid Jensen | 1999 | 303 | 35.86 | 1:15.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Nanna Rolle | 2000 | 302 | 36.55 | 1:16.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 301 | 36.33 | 1:16.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
42 | Astrid Yde | 2000 | 288 | 36.91 | 1:17.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Maria Ottesen | 1999 | 282 | 37.14 | 1:17.83 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
44 | Frederikke Olsen | 2000 | 275 | 37.79 | 1:18.40 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Slagter Ole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 687 | 28.21 | 57.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 601 | 29.23 | 1:00.43 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fiona Bracken | 1998 | 550 | 30.31 | 1:02.24 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 540 | 29.89 | 1:02.66 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 538 | 30.53 | 1:02.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 528 | 30.36 | 1:03.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lenette Nielsen | 1997 | 498 | 30.88 | 1:04.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 493 | 31.12 | 1:04.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Boel Torp | 1997 | 488 | 30.94 | 1:04.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Kristensen | 1998 | 483 | 31.35 | 1:05.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | 482 | 31.97 | 1:05.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Charlotte Jensen | 1994 | 478 | 31.04 | 1:05.22 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 472 | 31.84 | 1:05.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 458 | 31.59 | 1:06.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 452 | 30.99 | 1:06.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Mia Kynde | 1994 | 443 | 31.56 | 1:06.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Caroline Beck | 1998 | 436 | 32.96 | 1:07.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 432 | 32.00 | 1:07.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Storgaard | 1996 | 431 | 32.63 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Selin Calli | 1997 | 430 | 31.72 | 1:07.57 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Katja Timmermann | 1996 | 430 | 32.32 | 1:07.60 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Ida Mikkelsen | 1998 | 428 | 33.46 | 1:07.69 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 424 | 32.74 | 1:07.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne T. Nielsen | 1996 | 417 | 33.53 | 1:08.30 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 388 | 33.59 | 1:09.94 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 342 | 34.51 | 1:12.93 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Christine Madeleine Moe G | 1996 | 333 | 34.23 | 1:13.62 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 431 | 28.74 | 59.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 415 | 29.05 | 1:00.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 413 | 29.32 | 1:00.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Lyhne | 1999 | 382 | 29.93 | 1:01.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 357 | 30.67 | 1:03.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 340 | 30.82 | 1:04.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 303 | 32.28 | 1:06.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 563 | 26.32 | 54.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 475 | 27.49 | 57.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Phillip Winther | 1997 | 474 | 27.57 | 57.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Hjermitslev | 1997 | 468 | 27.84 | 57.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 452 | 28.19 | 58.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 429 | 28.55 | 59.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Malthe Bøg | 1998 | 426 | 28.65 | 59.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 711 | 24.73 | 50.35 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 572 | 25.85 | 54.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Palle Gordon | 1987 | 571 | 26.55 | 54.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 554 | 26.51 | 54.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 533 | 27.07 | 55.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 524 | 27.09 | 55.73 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 524 | 27.07 | 55.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 443 | 28.34 | 58.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | 396 | 29.98 | 1:01.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 383 | 29.61 | 1:01.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 360 | 30.65 | 1:03.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 350 | 30.57 | 1:03.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 342 | 31.02 | 1:04.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 325 | 31.61 | 1:05.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Andreas Bui | 2000 | 314 | 32.02 | 1:06.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Johan Reimer | 2000 | 308 | 31.20 | 1:06.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 2000 | 308 | 31.99 | 1:06.55 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 297 | 32.65 | 1:07.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 295 | 32.84 | 1:07.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 278 | 32.09 | 1:08.86 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 271 | 33.42 | 1:09.44 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Kristian Berthelsen | 1999 | 264 | 34.19 | 1:10.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Anders Meldgaard | 2000 | 262 | 34.41 | 1:10.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | August Laursen | 1999 | 262 | 33.83 | 1:10.21 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 258 | 33.92 | 1:10.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Morten Due Nielsen | 1999 | 250 | 34.51 | 1:11.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicolai Tingleff | 1999 | 246 | 34.14 | 1:11.71 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Magnus Lerche | 1999 | 241 | 34.25 | 1:12.18 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 238 | 33.38 | 1:12.50 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Alexander Stær | 2001 | 238 | 34.52 | 1:12.52 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Artúr Jegezi | 2002 | 238 | 34.49 | 1:12.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 236 | 35.39 | 1:12.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anton Løvgren | 1999 | 235 | 35.37 | 1:12.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | August Krebs Hessellund | 1999 | 234 | 34.46 | 1:12.95 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Tobias Kornum | 1999 | 233 | 34.64 | 1:13.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Malthe Levisen | 2001 | 229 | 35.48 | 1:13.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 225 | 36.09 | 1:13.84 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Rune Nørgaard | 2000 | 225 | 36.50 | 1:13.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Thomas Schiby | 2001 | 215 | 36.13 | 1:14.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 208 | 37.40 | 1:15.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads L. Werther | 2000 | 205 | 36.19 | 1:16.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jonas Harbo Knudsen | 1999 | 203 | 36.50 | 1:16.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Frederik Peter Bager | 1999 | 189 | 37.65 | 1:18.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
37 | Thomas Gosvig | 1999 | 187 | 37.77 | 1:18.59 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
38 | Haakon Nerland | 2000 | 178 | 37.44 | 1:19.85 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
39 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 146 | 39.42 | 1:25.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 535 | 27.22 | 55.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 460 | 27.81 | 58.20 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Phillip Winther | 1997 | 456 | 27.82 | 58.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 449 | 28.41 | 58.68 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Emil Hjermitslev | 1997 | 437 | 28.36 | 59.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | 435 | 28.64 | 59.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 430 | 28.67 | 59.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 411 | 29.00 | 1:00.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Simon Sønderriis | 1997 | 411 | 28.52 | 1:00.46 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jonatan Balladone | 1997 | 409 | 29.27 | 1:00.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 397 | 28.97 | 1:01.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Løbner | 1997 | 390 | 29.27 | 1:01.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Victor Prange | 1997 | 387 | 29.09 | 1:01.66 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Emil Poulsen | 1997 | 383 | 29.78 | 1:01.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Martin Larsen | 1998 | 378 | 30.19 | 1:02.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thomas Kjær | 1998 | 374 | 30.38 | 1:02.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Salmi | 1997 | 372 | 29.83 | 1:02.47 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Emil Hougesen | 1997 | 363 | 30.38 | 1:03.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Martin S. Jespersen | 1997 | 362 | 30.31 | 1:03.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 355 | 31.06 | 1:03.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 350 | 30.38 | 1:03.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 350 | 30.61 | 1:03.79 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Holger Boe Krogh | 1998 | 339 | 30.56 | 1:04.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 339 | 30.89 | 1:04.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Simon Johannsen | 1998 | 337 | 30.61 | 1:04.59 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 326 | 31.58 | 1:05.31 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 320 | 31.56 | 1:05.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lasse Harde | 1998 | 306 | 32.15 | 1:06.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Tom Olav Bellika Canander | 1998 | 299 | 32.17 | 1:07.22 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 292 | 31.86 | 1:07.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simon Rasmussen | 1998 | 289 | 32.97 | 1:07.99 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Storgaard | 1998 | 262 | 33.05 | 1:10.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Daniel Hørmann | 1997 | 251 | 32.13 | 1:11.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Høgsted Gardiner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 599 | 26.07 | 53.31 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 543 | 27.40 | 55.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 539 | 26.71 | 55.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Palle Gordon | 1987 | 533 | 27.25 | 55.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 527 | 26.92 | 55.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 520 | 27.26 | 55.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 508 | 27.52 | 56.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 478 | 27.26 | 57.46 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holten Hansen | 1993 | 460 | 27.80 | 58.21 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 454 | 28.20 | 58.46 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mick Schmidt | 1985 | 439 | 29.03 | 59.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Helbo Beck | 1989 | 432 | 29.04 | 59.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mikkel Findinge | 1993 | 431 | 27.91 | 59.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Kristian Ranghøj | 1995 | 412 | 28.80 | 1:00.39 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 398 | 29.57 | 1:01.11 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Mikkelsen | 1991 | 391 | 29.96 | 1:01.47 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Christoffer Beck | 1996 | 375 | 29.67 | 1:02.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Christine Nielsen | 2001 | 309 | 42.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Nerland | 2001 | 276 | 44.21 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 271 | 44.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 239 | 46.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 226 | 47.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Juul Grønning | 2001 | 226 | 47.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 209 | 48.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 544 | 35.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 500 | 36.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 472 | 36.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 431 | 38.12 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 420 | 38.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Olesen | 1999 | 413 | 38.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Rosendal | 2000 | 340 | 41.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 617 | 33.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 601 | 34.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 553 | 35.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | 472 | 36.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 462 | 37.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura K. Westergaard | 1997 | 449 | 37.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 429 | 38.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Christine Nielsen | 2001 | 263 | 44.96 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 262 | 44.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Nerland | 2001 | 251 | 45.66 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 232 | 46.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Juul Grønning | 2001 | 218 | 47.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 214 | 48.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 198 | 49.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 195 | 49.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Maja Meinert | 2001 | 194 | 49.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 172 | 51.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 153 | 53.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Bach Andersen | 2001 | DSQ | 2 flyb.sp. v/25m | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DSQ | ej samt berør v/25m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 559 | 34.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 479 | 36.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 454 | 37.48 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 406 | 38.91 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Anna Olesen | 1999 | 390 | 39.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | 368 | 40.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Signe Rosendal | 2000 | 360 | 40.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 356 | 40.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sidse Thorup | 1999 | 354 | 40.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Christensen | 1999 | 342 | 41.20 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Sofie Poulsen | 1999 | 340 | 41.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 337 | 41.37 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 331 | 41.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 311 | 42.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Celina G Winther | 1999 | 297 | 43.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Emma Kjær | 1999 | 295 | 43.28 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Mellerup | 2000 | 294 | 43.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hannah Jensen | 2000 | 283 | 43.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Trine Rasmussen | 1999 | 277 | 44.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 276 | 44.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mette Baack | 2000 | 263 | 44.93 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Ida Riber | 1999 | 263 | 44.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 255 | 45.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Caroline Zimmer | 1999 | 254 | 45.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 242 | 46.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 235 | 46.65 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Ottesen | 1999 | 198 | 49.39 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 632 | 33.56 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 543 | 35.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 514 | 35.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | 463 | 37.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura K. Westergaard | 1997 | 450 | 37.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 448 | 37.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 442 | 37.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 407 | 38.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 405 | 38.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 400 | 39.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 377 | 39.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 374 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 370 | 40.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 361 | 40.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 358 | 40.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 333 | 41.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Storgaard | 1996 | 322 | 42.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Katja Timmermann | 1996 | 319 | 42.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Selin Calli | 1997 | 318 | 42.18 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Betina K. Pedersen | 1994 | 310 | 42.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 304 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Anne T. Nielsen | 1996 | 298 | 43.10 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 287 | 43.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 361 | 35.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 260 | 39.56 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Nicolai Tingleff | 1999 | 248 | 40.19 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | August Krebs Hessellund | 1999 | 243 | 40.46 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 218 | 41.96 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 211 | 42.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 211 | 42.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Reese | 1998 | 451 | 32.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Brandborg | 1997 | 439 | 33.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | 426 | 33.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jannik Skov | 1997 | 423 | 33.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 390 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 374 | 35.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anders Husted | 1997 | 360 | 35.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 699 | 28.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 610 | 29.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 574 | 30.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 567 | 30.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 473 | 32.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 463 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | 461 | 32.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Boesen | 1999 | 340 | 36.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 250 | 40.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Nicolai Tingleff | 1999 | 240 | 40.62 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | August Krebs Hessellund | 1999 | 211 | 42.42 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 210 | 42.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 206 | 42.76 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 199 | 43.22 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 193 | 43.66 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Anton Løvgren | 1999 | 187 | 44.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 179 | 44.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Gosvig | 1999 | 172 | 45.44 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Reese | 1998 | 423 | 33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | 422 | 33.67 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Brandborg | 1997 | 418 | 33.76 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 394 | 34.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 390 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jannik Skov | 1997 | 387 | 34.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Husted | 1997 | 366 | 35.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 347 | 35.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Salmi | 1997 | 347 | 35.92 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 340 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Hougesen | 1997 | 337 | 36.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | 332 | 36.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Phillip Winther | 1997 | 331 | 36.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niclas Henriksen | 1997 | 329 | 36.56 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Jacob S. Madsen | 1998 | 323 | 36.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Kartikey Nandgave | 1998 | 322 | 36.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Poulsen | 1997 | 277 | 38.73 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | 257 | 39.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jacob Harboe | 1998 | 253 | 39.91 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 656 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 557 | 30.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 547 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 520 | 31.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 487 | 32.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 481 | 32.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 462 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mick Schmidt | 1985 | 449 | 32.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 440 | 33.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Thøgersen | 1995 | 436 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Thomas Birkkjær | 1996 | 407 | 34.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael R. Olesen | 1995 | 383 | 34.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Peter Birk | 1996 | 364 | 35.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marc Ochsendorf | 1996 | 354 | 35.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Jonas Helbo Beck | 1994 | 295 | 37.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Michael Kjær | 1995 | DSQ | ej samt berør v/25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 325 | 37.84 | 1:20.09 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 324 | 38.30 | 1:20.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 221 | 41.83 | 1:30.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 206 | 42.78 | 1:33.26 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 191 | 41.90 | 1:35.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 556 | 31.97 | 1:06.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 486 | 32.61 | 1:10.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 454 | 33.43 | 1:11.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 437 | 34.07 | 1:12.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 369 | 36.22 | 1:16.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 328 | 36.50 | 1:19.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 325 | 36.57 | 1:20.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 614 | 30.74 | 1:04.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 593 | 30.72 | 1:05.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 589 | 31.46 | 1:05.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 588 | 30.68 | 1:05.71 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 562 | 30.95 | 1:06.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 510 | 31.52 | 1:08.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | 468 | 32.41 | 1:10.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 290 | 39.28 | 1:23.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 284 | 39.12 | 1:23.71 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 207 | 40.90 | 1:33.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 203 | 40.91 | 1:33.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 171 | 45.23 | 1:39.26 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Sarah Emilie Praëm | 2001 | DSQ | asym. arme & ben | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 542 | 31.94 | 1:07.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 485 | 31.93 | 1:10.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 428 | 34.55 | 1:13.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 423 | 1:13.32 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 373 | 36.73 | 1:16.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 337 | 36.66 | 1:19.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 334 | 36.98 | 1:19.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 317 | 36.82 | 1:20.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Terp | 1999 | 309 | 36.04 | 1:21.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Camilla Johannesen | 1999 | 309 | 37.31 | 1:21.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Jensen | 2000 | 264 | 38.50 | 1:25.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 243 | 1:28.26 | 1:28.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 195 | 41.87 | 1:34.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Hotel Aalborg Sømandshjem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 577 | 1:06.14 | 1:06.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 540 | 32.37 | 1:07.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 537 | 31.50 | 1:07.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 536 | 1:07.78 | 1:07.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 531 | 31.74 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 513 | 32.17 | 1:08.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | 460 | 1:11.31 | 1:11.31 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Anne Tollerup | 1998 | 441 | 34.27 | 1:12.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Lise L. Nielsen | 1996 | 430 | 34.82 | 1:12.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Kristensen | 1998 | 429 | 34.68 | 1:12.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Beck | 1998 | 400 | 35.17 | 1:14.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | 357 | 1:17.63 | 1:17.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | DSQ | ej samt berør v/75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | David Hjort | 2000 | 353 | 32.97 | 1:08.60 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 338 | 33.23 | 1:09.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 304 | 32.97 | 1:12.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 264 | 35.35 | 1:15.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 259 | 35.73 | 1:16.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 253 | 35.59 | 1:16.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 246 | 35.08 | 1:17.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Bach | 1997 | 445 | 29.41 | 1:03.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannik Skov | 1997 | 428 | 29.97 | 1:04.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 415 | 30.00 | 1:04.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 413 | 30.93 | 1:05.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jacob Harboe | 1998 | 366 | 31.93 | 1:07.80 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Jacob S. Madsen | 1998 | 352 | 33.03 | 1:08.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Mikkel Strand | 1997 | 345 | 32.63 | 1:09.09 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 692 | 26.42 | 54.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 657 | 26.89 | 55.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 613 | 27.07 | 57.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 592 | 27.31 | 57.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 581 | 27.44 | 58.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 546 | 27.77 | 59.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Moos | 1996 | 531 | 27.93 | 59.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | David Hjort | 2000 | 324 | 32.77 | 1:10.56 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 313 | 33.12 | 1:11.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 267 | 34.13 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | 241 | 35.85 | 1:17.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 236 | 36.48 | 1:18.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 234 | 36.71 | 1:18.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 231 | 36.74 | 1:19.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Andreas Bui | 2000 | 229 | 37.20 | 1:19.20 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 194 | 36.90 | 1:23.75 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Rune Nørgaard | 2000 | 189 | 40.37 | 1:24.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Sørensen | 2000 | 184 | 39.11 | 1:25.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 181 | 39.49 | 1:25.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 140 | 42.06 | 1:33.26 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | asym. benspark | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laurits Søborg Jensen | 1999 | DSQ | asym. benspark | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 392 | 31.83 | 1:06.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 375 | 32.15 | 1:07.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannik Skov | 1997 | 358 | 31.40 | 1:08.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 353 | 31.54 | 1:08.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 346 | 31.36 | 1:09.07 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 341 | 32.93 | 1:09.39 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Jacob S. Madsen | 1998 | 333 | 31.91 | 1:09.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Marcus Brandborg | 1997 | 323 | 32.06 | 1:10.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Anton Løbner | 1997 | 323 | 32.84 | 1:10.64 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Toke Cramer | 1998 | 317 | 33.85 | 1:11.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 311 | 32.30 | 1:11.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 299 | 34.49 | 1:12.46 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | 297 | 34.95 | 1:12.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Martin S. Jespersen | 1997 | 291 | 34.45 | 1:13.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 290 | 35.01 | 1:13.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Daniel Hørmann | 1997 | 280 | 33.38 | 1:14.14 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 271 | 35.03 | 1:14.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 268 | 34.50 | 1:15.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 268 | 35.72 | 1:15.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: SIFA TV- bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 573 | 28.06 | 58.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 569 | 27.68 | 58.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 560 | 28.38 | 58.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 559 | 28.05 | 58.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 556 | 27.20 | 58.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 555 | 27.70 | 59.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | 545 | 28.47 | 59.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristoffer Moos | 1996 | 509 | 28.27 | 1:00.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Larsen | 1994 | 466 | 28.95 | 1:02.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Thøgersen | 1995 | 460 | 31.21 | 1:02.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 452 | 29.31 | 1:03.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 452 | 28.89 | 1:03.19 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Michael R. Olesen | 1995 | 435 | 29.26 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janus Meinert | 1995 | 419 | 29.75 | 1:04.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Holten Hansen | 1993 | 401 | 30.60 | 1:05.75 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lasse Kammer | 1995 | 376 | 30.88 | 1:07.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristian Skjødt | 1994 | 372 | 31.52 | 1:07.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Mikkel Findinge | 1993 | 367 | 30.65 | 1:07.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Niels Mortensen | 1995 | 367 | 31.44 | 1:07.69 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Michael Kjær | 1995 | 337 | 31.13 | 1:09.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 315 | 42.67 | 1:27.42 | 2:13.40 | 2:56.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 310 | 41.83 | 1:27.13 | 2:13.12 | 2:57.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carla Leone | 2002 | 307 | 43.09 | 1:28.87 | 2:13.83 | 2:57.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 294 | 43.28 | 1:29.15 | 2:15.14 | 3:00.51 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 264 | 44.60 | 1:33.00 | 2:20.97 | 3:07.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 240 | 46.18 | 1:35.60 | 2:25.00 | 3:13.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Linnea Paludan | 2001 | 232 | 45.63 | 1:35.51 | 2:26.36 | 3:15.40 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Christine Nielsen | 2001 | 223 | 46.99 | 1:38.18 | 2:29.06 | 3:17.99 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 204 | 46.54 | 1:39.15 | 3:23.79 | 3:23.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mitzi D. Jensen | 2002 | DSQ | ej forts bev v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sofia Zachariassen | 1999 | 512 | 35.02 | 1:12.67 | 1:51.71 | 2:29.99 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 500 | 35.57 | 1:13.64 | 1:52.84 | 2:31.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 464 | 37.37 | 1:17.31 | 1:57.37 | 2:35.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 462 | 36.84 | 1:16.38 | 1:56.68 | 2:35.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 442 | 36.41 | 1:16.13 | 1:57.26 | 2:37.56 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 415 | 37.52 | 1:17.90 | 2:00.07 | 2:40.93 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Thomsen | 2000 | 395 | 38.87 | 1:20.80 | 2:03.32 | 2:43.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 380 | 39.14 | 1:20.87 | 2:03.33 | 2:45.76 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 366 | 40.12 | 1:22.59 | 2:05.46 | 2:47.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | 365 | 40.50 | 1:23.21 | 2:06.88 | 2:47.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Hansen | 1999 | 357 | 39.74 | 1:22.57 | 2:06.38 | 2:49.19 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 353 | 40.29 | 1:23.78 | 2:07.32 | 2:49.88 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Johannesen | 1999 | 348 | 40.19 | 1:23.86 | 2:08.33 | 2:50.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 341 | 41.18 | 1:24.86 | 2:08.78 | 2:51.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Julie Broekhoff | 1999 | 315 | 42.09 | 1:27.44 | 2:12.50 | 2:56.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Olsen | 2000 | 308 | 43.28 | 1:28.58 | 2:14.71 | 2:57.69 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Anne Rytter | 2000 | 307 | 41.95 | 1:27.80 | 2:14.41 | 2:57.88 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Trine Rasmussen | 1999 | 299 | 43.37 | 1:28.45 | 2:14.90 | 2:59.56 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Sigrid Jensen | 1999 | 280 | 42.54 | 1:29.58 | 2:18.17 | 3:03.48 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Sine Johansen | 2000 | 278 | 45.16 | 1:31.94 | 3:03.99 | 3:03.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Kjær | 1999 | 277 | 43.90 | 1:31.49 | 2:19.05 | 3:04.09 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nanna Rolle | 2000 | 274 | 45.07 | 1:31.30 | 2:18.96 | 3:04.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Julie Engsig | 2000 | 268 | 44.66 | 3:06.07 | 3:06.07 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 230 | 45.46 | 1:35.57 | 2:26.45 | 3:15.80 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Emma H. Christiansen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | DSQ | ej forts bev. v/100m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 578 | 32.97 | 1:09.21 | 1:46.75 | 2:24.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 525 | 36.23 | 1:14.39 | 1:52.00 | 2:28.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Glinvad | 1997 | 519 | 35.54 | 1:12.85 | 1:50.66 | 2:29.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 507 | 35.97 | 1:14.10 | 1:52.71 | 2:30.50 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Fiona Bracken | 1998 | 497 | 35.95 | 1:14.61 | 1:53.70 | 2:31.56 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 475 | 36.46 | 1:15.02 | 1:54.99 | 2:33.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 470 | 36.60 | 1:15.44 | 1:55.40 | 2:34.41 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 468 | 35.86 | 1:14.94 | 1:55.42 | 2:34.63 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 456 | 37.77 | 1:17.34 | 1:57.07 | 2:35.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Boel Torp | 1997 | 403 | 39.43 | 1:20.16 | 2:01.52 | 2:42.53 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 396 | 38.90 | 1:20.47 | 2:02.95 | 2:43.41 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 382 | 39.83 | 1:22.51 | 2:05.10 | 2:45.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Josefine Knudsen | 1998 | 378 | 39.10 | 1:20.42 | 2:03.13 | 2:46.05 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Line Juul Nielsen | 1997 | 376 | 39.65 | 1:21.43 | 2:04.33 | 2:46.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 372 | 40.35 | 1:22.35 | 2:05.19 | 2:46.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Storgaard | 1996 | 351 | 40.96 | 1:24.11 | 2:07.37 | 2:50.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Line Hesselvang | 1998 | 342 | 39.70 | 1:23.28 | 2:07.98 | 2:51.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Meldgaard | 1997 | 329 | 41.25 | 1:25.46 | 2:10.43 | 2:53.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 319 | 42.16 | 1:26.09 | 2:11.95 | 2:55.60 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 314 | 40.78 | 1:25.11 | 2:11.34 | 2:56.57 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karoline Nielsen | 1997 | 313 | 41.93 | 1:26.44 | 2:12.85 | 2:56.74 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thale Berggren | 1997 | 313 | 41.70 | 1:26.77 | 2:12.38 | 2:56.81 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Ida Mikkelsen | 1998 | 311 | 41.93 | 1:26.53 | 2:12.68 | 2:57.15 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jannie Burmeister | 1998 | 309 | 39.45 | 1:23.49 | 2:11.41 | 2:57.57 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | ej forts bev. v/25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Schlott Køpke | 1997 | DSQ | ej forts bev. v/150m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lars Lyhne | 1999 | 344 | 35.42 | 1:13.35 | 1:53.32 | 2:31.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 2000 | 271 | 39.19 | 1:20.98 | 2:02.89 | 2:44.07 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 251 | 38.28 | 1:21.12 | 2:05.28 | 2:48.28 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johan Reimer | 2000 | 249 | 40.20 | 1:23.67 | 2:07.21 | 2:48.61 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 237 | 41.21 | 1:25.38 | 2:08.91 | 2:51.55 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Magnus Lerche | 1999 | 229 | 40.94 | 1:25.69 | 2:09.88 | 2:53.35 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 194 | 45.88 | 1:32.65 | 2:19.87 | 3:03.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens W. S. Andersen | 2000 | DSQ | dobb.armtag v/50m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | DSQ | ej forts bev v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 480 | 31.68 | 1:06.09 | 1:41.08 | 2:15.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 476 | 31.68 | 1:06.50 | 1:41.82 | 2:15.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 466 | 32.08 | 1:06.33 | 1:41.52 | 2:16.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 441 | 33.35 | 1:08.66 | 1:44.46 | 2:19.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 411 | 33.87 | 1:09.92 | 1:46.18 | 2:22.71 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bach | 1997 | 410 | 34.12 | 1:10.13 | 1:47.36 | 2:22.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 394 | 33.72 | 1:11.03 | 1:48.12 | 2:24.79 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | 353 | 37.00 | 1:15.59 | 1:53.10 | 2:30.10 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 351 | 36.09 | 1:14.05 | 1:52.38 | 2:30.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Jacob Harboe | 1998 | 343 | 35.80 | 1:14.61 | 1:54.06 | 2:31.64 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 338 | 36.04 | 1:14.28 | 1:53.33 | 2:32.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 334 | 35.52 | 1:14.80 | 1:54.60 | 2:32.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Martin Larsen | 1998 | 323 | 37.64 | 1:16.25 | 1:55.80 | 2:34.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 301 | 37.93 | 1:18.03 | 1:58.34 | 2:38.33 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 293 | 39.02 | 1:19.45 | 2:00.13 | 2:39.79 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Storgaard | 1998 | 251 | 40.21 | 1:22.63 | 2:06.56 | 2:48.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 519 | 30.79 | 1:04.55 | 1:38.60 | 2:12.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 489 | 31.92 | 1:05.88 | 1:40.49 | 2:14.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 413 | 34.36 | 1:10.23 | 1:47.05 | 2:22.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Casper G. Kristensen | 1995 | 412 | 33.28 | 1:09.94 | 1:46.99 | 2:22.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | 406 | 34.08 | 1:10.03 | 1:46.86 | 2:23.26 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 400 | 34.50 | 1:10.79 | 1:47.73 | 2:24.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 385 | 34.04 | 1:10.23 | 1:48.16 | 2:25.81 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Beck | 1996 | 361 | 36.49 | 1:14.57 | 1:51.92 | 2:29.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 344 | 35.56 | 1:14.28 | 1:53.74 | 2:31.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Agf Piger1 | 1999 | 583 | 1:53.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 28.93 | 57.11 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 27.95 | 1:25.06 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 28.81 | 1:53.87 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 1999 | 493 | 2:00.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 29.52 | 59.87 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.58 | 1:29.45 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 31.01 | 2:00.46 | |||||||
3 | Sto Piger 1 | 1999 | 488 | 2:00.85 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 30.26 | 1:01.01 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 31.15 | 1:32.16 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.69 | 2:00.85 | |||||||
4 | Sto Piger 2 | 1999 | 415 | 2:07.49 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Helena Terp | 1999 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 32.09 | 1:03.36 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 33.01 | 1:36.37 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 31.12 | 2:07.49 | |||||||
5 | Neptun Supergirls | 1999 | 399 | 2:09.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Celina G Winther | 1999 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 31.74 | 1:03.12 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 34.27 | 1:37.39 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 31.82 | 2:09.21 | |||||||
6 | As Piger 2 Gr. 2 | 1999 | 388 | 2:10.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 33.69 | 1:05.37 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 31.91 | 1:37.28 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 33.19 | 2:10.47 | |||||||
7 | Agf Piger2 | 1999 | 360 | 2:13.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 31.52 | 1:03.40 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 34.59 | 1:37.99 | |||||||
Carla Leone | 2002 | 35.77 | 2:13.76 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 646 | 1:50.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 27.64 | 55.11 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 27.12 | 1:22.23 | |||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 27.79 | 1:50.02 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 642 | 1:50.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 26.29 | 54.03 | |||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 28.38 | 1:22.41 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 27.88 | 1:50.29 | |||||||
3 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 533 | 1:57.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.63 | 1:00.04 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 27.86 | 1:27.90 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 29.45 | 1:57.35 | |||||||
4 | Laber Larver | 1992 | 521 | 1:58.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Kynde | 1994 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 28.14 | 57.67 | |||||||
Katja Timmermann | 1996 | 30.83 | 1:28.50 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 29.69 | 1:58.19 | |||||||
5 | Viborg Piger | 1994 | 501 | 1:59.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 29.44 | 59.88 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 29.81 | 1:29.69 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 30.11 | 1:59.80 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 1 Piger | 1994 | 482 | 2:01.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 28.96 | 58.54 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 32.40 | 1:30.94 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 30.39 | 2:01.33 | |||||||
7 | S68 Hjørring 2 | 1996 | 422 | 2:06.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 31.84 | 1:03.32 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 32.33 | 1:35.65 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 31.20 | 2:06.85 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Agf Piger2 | 1999 | 508 | 1:59.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 30.71 | 1:02.67 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 28.77 | 1:31.44 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 27.82 | 1:59.26 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 1999 | 503 | 1:59.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 29.35 | 59.44 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.40 | 1:28.84 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 30.77 | 1:59.61 | |||||||
3 | Agf Piger1 | 1999 | 467 | 2:02.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 34.92 | 1:04.27 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 27.36 | 1:31.63 | |||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 30.98 | 2:02.61 | |||||||
4 | Sto Piger 1 | 1999 | 462 | 2:03.09 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 31.37 | 1:02.41 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 32.05 | 1:34.46 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.63 | 2:03.09 | |||||||
5 | Sto Piger 2 | 1999 | 400 | 2:09.15 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Helena Terp | 1999 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 31.84 | 1:03.48 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 33.98 | 1:37.46 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 31.69 | 2:09.15 | |||||||
6 | As Piger 2 Gr. 2 | 1999 | 397 | 2:09.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 33.27 | 1:05.81 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 31.28 | 1:37.09 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 32.33 | 2:09.42 | |||||||
7 | Neptun Supergirls | 1999 | 390 | 2:10.15 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Celina G Winther | 1999 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 32.20 | 1:02.42 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 35.50 | 1:37.92 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 32.23 | 2:10.15 | |||||||
8 | Thisted Gruppe 2 Piger | 1999 | 386 | 2:10.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Andersen | 1999 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 33.45 | 1:05.71 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 33.07 | 1:38.78 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 31.82 | 2:10.60 | |||||||
9 | Pingvinen Piger 1 | 1999 | 349 | 2:15.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 34.36 | 1:08.92 | |||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 33.31 | 1:42.23 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 32.86 | 2:15.09 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 576 | 1:54.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.60 | 56.84 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 28.15 | 1:24.99 | |||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 29.32 | 1:54.31 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 552 | 1:55.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.56 | 57.96 | |||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.02 | 1:26.98 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 28.98 | 1:55.96 | |||||||
3 | Laber Larver | 1992 | 515 | 1:58.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Kynde | 1994 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 27.86 | 57.50 | |||||||
Katja Timmermann | 1996 | 30.99 | 1:28.49 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 30.20 | 1:58.69 | |||||||
4 | Viborg Piger | 1994 | 498 | 2:00.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Ida Kristensen | 1998 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 30.12 | 1:00.61 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 29.30 | 1:29.91 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 30.09 | 2:00.00 | |||||||
5 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 477 | 2:01.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 30.83 | 1:02.10 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 28.45 | 1:30.55 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 31.21 | 2:01.76 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 1 Piger | 1994 | 466 | 2:02.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 29.79 | 59.26 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 32.99 | 1:32.25 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 30.46 | 2:02.71 | |||||||
7 | S68 Hjørring 2 | 1996 | 414 | 2:07.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 32.08 | 1:03.70 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 32.71 | 1:36.41 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 31.20 | 2:07.61 | |||||||
8 | Flodheste 2 Skagen | 1997 | 324 | 2:18.51 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Maria Ottesen | 1999 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 34.62 | 1:11.03 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 32.06 | 1:43.09 | |||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 35.42 | 2:18.51 | |||||||
- | Bakken Piger 1 | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Ida Elise Grendstad | 1997 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1997 | 542 | 1:42.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 25.03 | 25.03 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 25.04 | 50.07 | |||||||
Phillip Winther | 1997 | 25.82 | 1:15.89 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 26.14 | 1:42.03 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1997 | 464 | 1:47.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 26.49 | 26.49 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.35 | 53.84 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 26.19 | 1:20.03 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 27.44 | 1:47.47 | |||||||
3 | Agf Drenge1 | 1998 | 449 | 1:48.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 26.51 | 26.51 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 27.56 | 54.07 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.97 | 1:20.04 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 28.60 | 1:48.64 | |||||||
4 | Bad Boys | 1997 | 429 | 1:50.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.77 | 26.77 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 27.09 | 53.86 | |||||||
Anton Løbner | 1997 | 27.83 | 1:21.69 | |||||||
Daniel Hørmann | 1997 | 28.57 | 1:50.26 | |||||||
5 | Sto Drenge 1 | 1998 | 391 | 1:53.77 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 28.99 | 58.55 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 28.15 | 1:26.70 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 27.07 | 1:53.77 | |||||||
6 | Drenge 2 Viborg | 1997 | 371 | 1:55.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 27.87 | 57.15 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 29.28 | 1:26.43 | |||||||
Martin S. Jespersen | 1997 | 29.34 | 1:55.77 | |||||||
7 | Bakken Drenge 1 | 1997 | 366 | 1:56.24 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Victor Prange | 1997 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 29.34 | 57.17 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 29.09 | 1:26.26 | |||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 29.98 | 1:56.24 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 637 | 1:36.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.45 | 23.45 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 23.76 | 47.21 | |||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 24.17 | 1:11.38 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 25.31 | 1:36.69 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1993 | 615 | 1:37.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.62 | 24.62 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.22 | 48.84 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 24.37 | 1:13.21 | |||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 24.60 | 1:37.81 | |||||||
3 | Drenge 3 Viborg | 1995 | 534 | 1:42.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 26.53 | 26.53 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 26.47 | 53.00 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 24.35 | 1:17.35 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 25.20 | 1:42.55 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 1 Drenge | 1995 | 518 | 1:43.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 25.51 | 50.73 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 26.21 | 1:16.94 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.63 | 1:43.57 | |||||||
5 | Big Boys | 1989 | 503 | 1:44.58 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 24.76 | 24.76 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 25.47 | 50.23 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 28.13 | 1:18.36 | |||||||
Andreas Helbo Beck | 1989 | 26.22 | 1:44.58 | |||||||
6 | Aars Drenge 1 | 1996 | 468 | 1:47.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Martin Holten Hansen | 1993 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.45 | 52.87 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 29.13 | 1:22.00 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 25.15 | 1:47.15 | |||||||
7 | S68 Hjørring | 1984 | 448 | 1:48.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 24.78 | 54.16 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 27.01 | 1:21.17 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 27.52 | 1:48.69 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1997 | 518 | 1:43.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 25.66 | 25.66 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 24.92 | 50.58 | |||||||
Phillip Winther | 1997 | 26.12 | 1:16.70 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 26.85 | 1:43.55 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1997 | 440 | 1:49.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.31 | 54.48 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 27.01 | 1:21.49 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 27.90 | 1:49.39 | |||||||
3 | Bad Boys | 1997 | 428 | 1:50.36 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 26.90 | 53.85 | |||||||
Anton Løbner | 1997 | 27.48 | 1:21.33 | |||||||
Daniel Hørmann | 1997 | 29.03 | 1:50.36 | |||||||
4 | Sto Drenge 1 | 1998 | 383 | 1:54.49 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 28.99 | 58.55 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 28.65 | 1:27.20 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 27.29 | 1:54.49 | |||||||
5 | Agf Drenge1 | 1998 | 365 | 1:56.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 29.62 | 56.76 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 29.06 | 1:25.82 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 30.58 | 1:56.40 | |||||||
6 | Bakken Drenge 1 | 1997 | 356 | 1:57.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 29.97 | 1:00.90 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 29.06 | 1:29.96 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 27.42 | 1:57.38 | |||||||
7 | Drenge 2 Viborg | 1997 | 354 | 1:57.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 28.94 | 58.44 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 29.68 | 1:28.12 | |||||||
Martin S. Jespersen | 1997 | 29.48 | 1:57.60 | |||||||
8 | Agf Drenge2 | 1997 | 311 | 2:02.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 28.74 | 57.06 | |||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 31.70 | 1:28.76 | |||||||
Artúr Jegezi | 2002 | 34.04 | 2:02.80 | |||||||
9 | Sto Drenge 2 | 2000 | 299 | 2:04.34 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 30.75 | 1:01.11 | |||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 32.22 | 1:33.33 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 31.01 | 2:04.34 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1993 | 522 | 1:43.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.29 | 51.22 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.35 | 1:17.57 | |||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 25.72 | 1:43.29 | |||||||
2 | Big Boys | 1989 | 502 | 1:44.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 25.20 | 25.20 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 24.89 | 50.09 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 28.39 | 1:18.48 | |||||||
Andreas Helbo Beck | 1989 | 26.15 | 1:44.63 | |||||||
3 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 493 | 1:45.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 26.44 | 52.45 | |||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 25.37 | 1:17.82 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.47 | 1:45.29 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 1 Drenge | 1995 | 488 | 1:45.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 26.42 | 52.14 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 26.97 | 1:19.11 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.53 | 1:45.64 | |||||||
5 | Drenge 3 Viborg | 1995 | 488 | 1:45.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Beck | 1996 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 25.16 | 53.02 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 26.47 | 1:19.49 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 26.18 | 1:45.67 | |||||||
6 | Aars Drenge 1 | 1996 | 464 | 1:47.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Martin Holten Hansen | 1993 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.72 | 53.34 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 28.73 | 1:22.07 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 25.38 | 1:47.45 | |||||||
7 | S68 Hjørring | 1984 | 435 | 1:49.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 25.65 | 25.65 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 28.80 | 54.45 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 27.49 | 1:21.94 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 27.80 | 1:49.74 | |||||||
8 | Neptun Superboys | 1995 | 404 | 1:52.54 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 29.08 | 56.92 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 30.11 | 1:27.03 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 25.51 | 1:52.54 | |||||||
9 | Drenge 1 Viborg B | 1995 | 353 | 1:57.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 30.79 | 57.78 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 30.29 | 1:28.07 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 29.58 | 1:57.65 | |||||||
- | Drenge 2 Viborg C | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nedre Eiker SK G1 Jr. | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Tom Olav Bellika Canander | 1998 | 30.43 | 30.43 | |||||||
|
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |